Споделена история от Други

Разрешително от родител за работа на непълнолетен?
Мисля лятото да ходя да работя на Слънчев Бряг и трябва да си извадя съответното разрешително от родител, защото съм на 17 години. Та въпросите ми относно това са следните:
Колко време отнема цялата процедура и проточват ли се нещата? Къде трябва да отида, за да го извадя? Какви документи е нужно да се носят? ... И като цяло всички подробности около изваждането на този документ. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Закъснял си изцяло на слънчев бряг вече наеха нужните работници.

2.   Аз също съм на 17 години и преди 1 седмица започнах работа но на мен нищо не ми искаха.. Някакви документи подписах там с работата свързани и просто ми дадоха на единия лист родителя ми да се подпише.. Нищо повече..

3.   №2 точно това са подписали родителите ти. Друг път като подписвате нещо гледайте какво подписвате, за да не ви пробутат да подпишете записна заповед и да изплащате цял живот.

4.   От автора към №1: Спокойно, дишай, аз съм с уредено място вече, което ме чака :)

А към №2, мерси, но това не ме устройва. И аз попрнцип мога да ида без документи, но искам да си извадя..

5.   изисква се разрешително от инспекцията по труда и куп други документи които работодателят ти ще изисква от теб за сключване на трудовия договор.
Отиди до инспекцията по труда да попиташ какво се изискваше. работил съм така като бях непълнолетен и си спомням ясно за инспекцията по труда и 1 седмица събиране на документи.
Успех.