Споделена история от Други

Завеян
Хора искам да ви споделя един проблем.
От една седмица започнах работа разнасяме с един шофьор хляб, из черноморието. Понеже е познат на нашите и затова тръгнах с него и съответно той ме взе. Досега никога не беше казвал, нито да съм го усетил но днес каза на нашите че съм отвеян.
Така незнам стана ми някак гадно и си мисля ако наистина му преча да се откажа ли, моля да ми дадете съвет ако може.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Коментари

1.   Трябвало е на тебе да ти каже каквото има, а не на вашите. Освен ако не си дете, но щом работиш, се предполага, че не си.
Не се отказвай заради това, погледни в градивна посока, а не веднага да се отказваш: говори с него и го питай какво има предвид, но не с нагласата на обида, а да разбереш и да се поправиш. Преди това помисли ти за себе си дали не е прав и да се коригираш, ще ти е повече от полза, отколкото да се обиждаш.

3.   №1 е прав щом е приятел на семейството ти, той няма за цел да те нагруби, а да се стегнеш, да мислиш повече за работата, когато си на работа. Ако той иска да се махнеш за него е лесно да те накара, да го направиш.

4.   Може би търси причини да се освободи от теб. Кажи му, че не искаш да те излага повече пред родителите ти. Ако те уволни се опитай да му отмъстиш - нарежи гумите му или му напълни аспуха с нещо, така, че да не може да запали бръмбатайката си.

5.   Да не си се влюбил в някоя и за това да е така, ако не е, може би трябва да си по експедитивен, а възможно е и колегата да не те харесвва и да иска да се отърве от теб, като те принуди да напуснеш, ако е така, зарежи го, на такива няма угодия, се някой им е крив, се някой им пречи.

6.   Нормално е, като човек без изградени трудови навици, да си отвеян. :) В твоят случай се очаква ти да вършиш повечето хамалогия, защото твоята работа е неквалифицирана и по-малко отговорна от тази на шофьора. Осмисли работният процес и проявявай инициативност, не се туткай и се концентрирай върху работата. Например не чакай колегата ти да започне пръв товаренето или разтоварването и се старай ти да пренасяш повече стока, като гледай да има качество - без изпускане на стоката, качествено подреждане, опазване на инвентара и техниката, предпазване от трудови злополуки, разумно приемане на съвети и забележки, добро отношение към околните и т. н. ;)

7.   Да, непременно го попитай какво има предвид. Но никак не е приятно де!

8.   НЕ НАПУСКАЙ! Първото, което трябва да направиш е да попиташ шофьора защо си бил отвеян според него, а после да решеш проблема!