Споделена история от Други

Всичките ми проблеми идват от ниското ми самочувствие
Здравейте, моля ви кажете ми как да се отърва от ниското ми самочувствие, то ми пречи да си живея живота нормално. Примерно аз работя в един бар сервитьорка съм, ами някой като ме загледа започвам да се ядосвам, но скришно и се крия някъде да не ме зяпа, примерно като се запозная с някой, веднага си личи как му ходя по гайдата, аз се самоподценявам пред него а него го мисля за голямата работа без да искам става, въпрос на психика и се опитвам да я променя но .....глупаво е знам, но човек не се променя току така но ако продължавам така, всеки ще ме развърта както си иска и ще се възползва от мен, каквато съм и наивна много ще си патя, искам да стана отракана, нахакана, с голямо самчувствие, но как се постига това. Може би и заради това не ми върви и в любовта, все им се кланя на пустите мъже а как ги мразя като ме нарани някой и си казвам вече ще бъда лоша и се отдавам на самотата а после се появи някой и аз съм забрвила причинената мъка от предишния и хайде на ново. Но всичките ми проблеми идват от ниското ми самочувствие. Моля ви помогнете ми дайде ми съвет как да започна да уважавам себе си.

Коментари

3.   Иска ми се да ти дам съвет, но ме хвърли тъч даун.
Защо се криеш, като те заглеждат клиенти? Явно си хубава!
И да не мислиш, че мъжете нараняват само теб? Не, вие просто сте си раними половинки (демек нараняваме всички, ама не щот сме гадни, а защото сте пипкави). Да не говорим, че и жените нараняват мъжете, ама сега война ли да водим?

И аз доколкото знам човек не избира дали е нахакан или тих!

Но каквото и да искаш според мен няма да го постигнеш в текущата си компания, където си еди каква си и промяната ти ще се приеме адски зле. Пробвай да се държиш по-различно с някой нов познат - в отсъствието на старите познати, виж какво ще стане ... успех

4.   Абе м'иче за'шо ти пука бе!

Я и тегли по една майна на всички, да не те
боли, че ще се изложиш, стига се занимава с глупости
гледай си живота така ,че като си легнеш да си доволна от себе си от денят ти от всичко и к'во кат те гледат, че да не са слепи и аз да съм и аз 'ша гледам, само се усмихваи, нема да спиш с тях, само ша ги на'пиваш :) взимаи си паричките и да не ти дриме, епа кат те викат отиваи това са ти само клиенти ти от тях пари правиш малко устата по-голямя винаги 1 на ум, ни знаеш кой/я/е:) е ни й ти дреме и ако не искаш да ти задреме - правилото на Архимед в главата брои до 10 обмисли и тогава говори, деистваи, а най-важното по-дя*олите "Не сери там където ядеш".

А за личният ти живот, той си е за теб сама ти си го решаваш и правиш, за да си по отракана се изпростява не бъди много отворена, че "Език кости няма, но кости троши" повярваи ми знам от опит [и да не изпадаш в ситуации ,които могат да бъдат избегнати] , за туй самочувствие говори когато имаш нещо да кажеш, но пак с 2-те правила па можеш и ти да си направиш свой, но вземи присърце [тези народни мъдрости] па кат сгрешиш или кае'ш неш'у прибързано, избухнеш [Е така де, да се омажеш ] 'ша, к'айш.

Моля да ме извините моля е вълшебната дума при извинението и нема да сие занимаваш с глупости кой/я/то иска да прави, тебе ти дреме само за теб и твоите близки първо гледаш своите интереси после дргите и пак не си занимаваи с глупости не занимаваи и хората от нета сподели с близките ти защо пишеш тук в нета, анонимноста 0% гледаи само напред и да не ти дреме на сли*ката пиша го с най-добри чувства и без замисъл за убида каквато и да било тя .

Айде горе главата че ме заболя моята отивам гледам Гацко.
Айде и с здраве!

5.   МИТО: Ами повдигни си го!

6.   Кво да си повдига тва да не е Х.. че да го дига еи така , според мен проблемът ти със самочубствието ти идва от тва че когато някои те гледа ти си вкарваш некви филми , опитаи се да мислиш позитивно когато някои те гледа не си мисли че те гледа със лошо а си мисли по вероятната причина и тя е че те заглежда заштото си му готина ...

аз сим момче и мога да ти кажа че когато видя момиче което не ми харесва просто него гледам . а за това със запознанствата ...
когато се запознаваш със нов човек не се мъчи да го впечетляваш просто се отпусни и бъди себеси и ште видиш ква разлика има .