Споделена история от Други

Вярвате ли в Бог?
Здравейте, всички читатели!
Искам да попитам дали наистина вярвате в Бог или не. Аз по принцип съм вярваща, но не много силно. Напоследак като се замисля изпитвам съмнения по този въпрос. Дали наистина има Бог както ни учат, или не?

Коментари

1-50 от 294

1.   Да ти кажа откровенно, аз вярвам в себе си и смятам, че е ненужно и доста глупаво да вярваш и да се молиш, някой или нещо да ти помогне или нещо такова. Всеки човек има силата да промени света, някой просто не го осъзнават!

2.   Да действително да вярваш в себе си е равносилно да вярваш в бог. Питам се ако има бог защо има толкова страдания по земята.

3.   Да ти кажа, за мене не стои въпроса дали има бог, или не. Със сигурност има нещо... Но, не е въпроса дали го има... дори и да го има, той няма да свърши нашата работа тука.Баща ми казваше: Бог дава, но в кошара не вкарва. По-скоро трябва да се замислим ние какво правиме тука, и защо... и да си поемем отговорността за себе си и живота си... ако аз съм отговорна за това което излиза от мене като мисъл и чувство...не казвам действие, тъй като действието се предхожда от мисълта... Ако мисълта е добра, и действието е добро. И обратно, лоша мисъл не може да предизвика нещо хубаво.
Та, ако аз, ако ти, ако другия станеме по-отговорни за самите себе си, бихме живяли по-добър живот.

4.   Вярвам в Бог! И знайте, че всяко отричане и съмнение е богохулство и грях!

5.   Да, вярвам в Бог! Той ме обича, закриля и помага винаги по един невероятно прекрасен начин!

6.   Здрасти, по рано вярвах така силно и мислех че съществува и ще ми помогне да преоткрия себе си. Днес мисля малко по различно.Ти сам трябва да преоткриеш себе си.Бог не може да ти помогне по никакав начин.Ако наистина съществуваше,нямаше да ме доведе до това полужение в което се намирам и аз.Когато имам време минавам през църквата да запаля за здраве,но с течение на времето осъзнах,че господ няма да ми помогне.В живота всеки се оправя сам,а не чака Бог да му помогне...

7.   Има Бог. Да аз вярвам, вярващ съм още от малък и благодаря на бога имам много благословен живот :) Питате се защо има толкова страдания и безредици по света, ами поради това как хората се държат, тяхното поведение, неверие, разврат. Бог не е някой който да ни "играе по свирката" и да прави това което ние поискаме от него а в същото време ние да си мислим само за наще неща и да не го почитаме. Той ни е създал и иска от нас да му се покланяме и да го хвалим, всичко останало ще ни се пробави възложете грижите си на Него. Бог ви обича всеки един от вас, но необича греха в нас, затова Той прати своя син Исус за да изкупи наще грехове и да имаме шанс за вечен живот, но ние нетрябва да съгрешаваме повече.

8.   Най-хубаво е да вярваш в себе си. Ама наистина да вярваш силно.

9.   Бог ? Вие чувате ли се ? Това е само за тупите немислещи хора. Господ не съществува .

10.   Не.
SFA

11.   Не!

12.   Твърдо и убедено не. Не отричам съществуването на историческата личност Исус Христос и разпъването му, но само дотам. Всичко друго е манипулация с мисълта на хората и безпочвени внушения.

На всичкото отгоре регилигиозните догми на места си противоречат, както и позицията на църквата по много въпроси. Тези дивотии не са за мен!

13.   Да, Бог съществува! И даже е заровил останките на динозаврите за да ни изпробва вярата.
хаха
Бог не съществува както казва църквата!
Имам предвид, че Бог не е такъв какъвто казва църквата. Аз по-скоро вярвам в това че нещата се въртят не от самосебе си - нали първо е бил големия бум, после прах, после планета, после вода, после живот после разум ...
та исках да кажа че има Бог - ама не такъв по наше подобие да се занимава с добри и лоши хора.
Няма добри и лоши хора за този Бог!
Има първоначални дадености - нещата които са в момента вече минало - действие (доборо или лошо) и верижна реакция от тези действия (които пак не са нито негативни нито позитивни).

Та исках да кажа затова има безредици - защото това са НАШИ дефиниции, а не 'божи' / изначални.
Няма изначално лоша постъпка! Има действие. Даже няма причина, има действие .. уф съж за спама

14.   Благодаря на авторката, че е задала този въпрос.

Винаги чувайки въпроса ‘’Има ли Бог или не?’’, съм правела аналогии с по-низшите от нас същества или организми-да вземем например мравката, която с нейния ‘’мравешки’’разум може би си задава въпроса ‘’Има ли човеци или не?’’.Е, има ли човеци- трябва да кажем ние, Човеците, а не мравката. Тя само предполага...

Или ако ме разбрахте правилно- дали ще си отговорим ‘’Да’’ или ‘’Не’’ на въпроса има ли Бог, това няма значение- не заради друго, а защото сме твърде нисши, за да знаем верния отговор.
Ние не помним нищо и за раждането си даже, което поне е НЕОСПОРИМ факт, но това далеч не значи, че то не се е случило, че не съществува. Така и с Бог- всеки има право да вярва или в него (твърдо съм против фанатизацията!).

Да, аз вярвам в Бог. Казва ви го човек, минал през доста изпитания, след последното от които изгубих вярата си-толкова несправедливо ми се струваше да ми се стоварва поредната трагедия. Това продължи известно време, след което отново намерих сили да повярвам в Бог.

Много пъти съм се питала защо има толкова нещастия, като има Бог? И също като номер 7, когото поздравявам за прекрасния и много точен коментар, стигнах САМА до извода, че Хората не са толкова добри, че да им бъдат спестени нещастията. Тоест те си ги заслужават казано най-общо.

Логично ли е да искаме перфектерн живот, когато хората, не Бог, са толкова подли и зли? С какво ще го заслужим този безпроблемен живот? С низостта си?

Искате примери:
-баща закла децата си (потръпвам от ужас);
-измамници ‘’печелят’’ пари с телефонни измами;
-нагли шофьори ще ви вкарат в гроба с прекомерното си самочувствие;
-много често някой някъде гледа да ви прецака, да ви вземе ако може повечко парички, стига да мине номера;
-станали сте поръчител на ‘’приятел’’, а той грабва паричките и дим да го няма в чужбина (вие плащайте 10 години вноски);
И още, и още....

Мисля си какъв би бил животът ни, ако ние хората, НЕ бяхме способни на НИКАКВИ зверства, подлост и низост. Ако бяхме ДОБРИ.Представете си го и вие- излизате в 2 през нощта без страх, че някой ще ви причака, ограби, а може би и убие.
Не се страхувате от измами, защото измамници няма да има, приятелят няма да ви скрои мръсен номер зад гърба.... Изобщо- ако не правехме товеа, което не искаме да правят и на нас.

Това е моята истина. Бог има, аз вярвам в него. Без това не бих могла да живея.

Знам, че той не изпълнява всяка прищявка, не разчитам на това.
Просто тази вяра ми дава сили да живея в иначе този толкова подъл ‘’хорски’’ свят.

15.   Не мога да ви разбера! И при най-добро желание не мога да ви разбера /7 и14/. Никога няма да оспоря правото на хората да са религиозни и да вярват, но аз не мога да повярвам в господ като гледам накъде върви света. за мен бог няма. Не искам да убеждам никого, нито ви карам да сте атеисти като мен. Напротив, може би е за добро да има и силно вярващи, и убедени атеисти като мен и агностици /които май са най-много/.
Само ще кажа, че не проумявам как "човеколюбивият" бог допусна световните войни, ядрените катастрофи, епидемиите, расизма, тероризма и геноцида и жертвите, резултат на всичко това. Допусна Хитлер, Сталин, Берия, Пол Пот, Мао, Пиночет, Нориега и още безброй изроди да избият милиарди човешки същества. Невинни същества. Не ми се връзва. Приковал на кръстта собствения си син-пак не ми се връзва.

16.   От 13 до 14.
Не те разбрах. Освен, че можеше да кажеш с 1 дума "Вярвам".
Написа, че има зли хора, ми да ама и ти казваш, че зли хора има въпреки Бог. Т.е. тях си ги има и без да има Бог. Та какво искаш да кажеш с това??

И за мравките: ми мравките да се питат колкото си искат, обаче като теглиш чертата - човеци ИМА, ама никой човек не ходи да прави мравуняците на мравките и да види дали нема да се окрадат или дали някоя мравка няма да загине при злополука!

Т.е. дори и твоя Бог да съществува, той не се занимава с нас (поне не както казва църквата). Той си има собствени задачи и за него няма лошо ако те убия, за да ти взема храната - защото това е законът на джунглата. Този Бог на мравките не го интересува какво е морално добро и лошо за мравките!
:?

17.   Хм, №14, ако има Бог, защо "позволява" да умират всеки ден невинни дечица? Защо не е справедлив и не "наказва" само грешните? А Бог кой го е създал? Мога да ти задавам подобни въпроси до утре. Цялата тази Божествена история знаеш ли какво е? Една красива еврейска приказка. Със същия успех мога да повярвам и в Червената шапчица. Не оспорвам съществуването на Иисус, но до там.. Научнато обяснение на човешкия произход е доказано. Нищо от Библейските чудеса (почти, де) НЕ Е ДОКАЗАНО! Уважавам религията, защото е съхранила доста нации. Но нищо не е в състояние да ме накара да повярвам в Бог. Не и в ТОЗИ Бог, с който църквата промива мозъците. И аз като №13 мога да приема, че съществува някаква висша сила, която "върти нещата". Но нищо повече... Чарлз Дарвин си е казал думата! И още мнооого гении като нето!

П.П. Чели ли сте "Аскетика", или "Христос отново разпнат"? Ако да, споделете впечатления..

Мегън

18.   ‘’Cветовните войни, ядрените катастрофи, епидемиите, расизма, тероризма и геноцида''

са наше, човешко дело. Ако убиете човек Бог ли е виновен за това, за вашата воля той ли е виновен, за вашите действия?

Не е вярно, че Бог . Няма хора (Човеци) НЯМА! Оттам идват злините.Много се заблуждавате. Търсите вината в Бог, а не виждате колко са лоши хората (като цяло, не всички разбира се).

19.   Номер 15, 16 и т.н.
Вие потърсете първо вината в хората, вижте КАКВО правят хората, тогава говорете за Бог. Вие хората не виждате, искате да разберете Бог. Как? Хората са невинни душици, така ли, само Бог е виновен. Елементарно е.

20.   Изказването за мравките ми хареса. Мравките не знаят, че има хора, но дали го знаят или не, хора си има. И също, хората не ходят да им се мешат в мравуняците, да ги съдят и наказват...Така сигурно и господ не се бърка в делата на хората, каквото те си направят, това е.
Както се казва: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ.

21.   Бог отдавна е умрял, дами и господа. А ако не е пукнал, просто ни е оставил да се оправяме както сами си знаем. Сътворил ни е, нали, по свой образ и подобие и сетне явно само ни е гледал сеира. По някое време е умрял.

Не виждам смисъл да вярвам във всичките глупости на религията - "вярвай, за да си спасиш душата", "вярвай, защото твое е царството небесно" и т.н.

Еми аз пък избирам да не вярвам. И к'во, това прави ли ме априори по-лош от вярващите? Едва ли. Може да си свръхрелигиозен и пак да си гадно копеле, може да си пълен неверник и да си свестен тип.
Ако пък случайно греша и богохулствам - чака ме казан в ада. И какво да ми пука - и тук е казан, и там ще е казан.

22.   21, по-добре да повярваш. Иначе ще вриш в казана за вечни времена. И аз ще съм там, ще ти правя компания...
Представяш ли си, добрия, всемогъщия и милостив бог, богът който е ЛЮБОВ - и да осъди някой да отиде в ада за вечни времена! Айде това за ада - иди дойди, но за вечни времена?!...

23.   Глупаво е всичко това...
А и ако помислим реално на нещата, ще забележим, че вярващите и невярващите не се различават по нищо... Освен по това, че едните се заблуждават, че след като вярват в съществуването "Му", след смъртта си ще отидат на по - добре място и тн, и тн...

Какви са вярващите хора днес? Мислите ли, че те наистина вярват (не само на думи, а и в действителност), или го казват и показват (заблужадавайки себе си), защото го приемат като задължение? Задължение породено от страх?

Влезте в църквата, възможно е да се сблъскате с мръсния и ухаещ не много приятно човечец.
Наблюдавайте хората. Ако ви излезе късмета ще забележите младото момиче, което е татуирало дупето си и показва татуировката без никакъв срам. Или пияния човек, който едвам стой на краката си. Или пък този, които събира лигите си гледайки същото онова момиче пред себе си.
Що за вярващи са това? Нямат ли срам от "Него"? Та, нали всичко това се забранява?
Защо мръсния човечец не се е изкъпал преди да отиде на църква? Защо момичето не се е покрило? Защо пияницата не е изтрезнял? Защо съседа зяпа частите на човека пред себе си? Това не е ли "богохулство"?

Или пък да вземем онези заповеди - не убивай, не кради, не прелюбодеиствай и тн... - е, мислите ли, че се спазват? Хората нямат ли страх от "Него"? Явно - не. Вярват на думи, заблуждават самите себе си. Затварят ума си, влизат в кошарата и не правят опити да излезнат от нея и да се огледат.

Колко жалко само, че все се намира някой, който да пълни главите на подрастващите с подобни глупости.

Повечето отдавна са изгубили вяра в "Него" - въпрос на време е да го осъзнаят.
SFA

24.   Истински вярващите просто не говорят по този начин за Бог.Те мълчаливо вярват и се удивляват на неговата способност ,а именно по най-елегантен начин да даде всекиму засуженото /е понякога забавя,но не забравя.../
Знам,че го има.Той не е на небето.Той е в мен.В теб. В очита на някого,когото обичаш...Само се загледай....Има много смърт,има много болести ,има много нещастия и несправедливости...но Бог е сам и единствен ,а трябва да се справи с толкова много лошотия човешка!!!Чакай ...и ще доживееш.

25.   БОГ Е ВСИЧКО! ТИ СИ БОГ АЗ СЪМ БОГ ВСЕКИ АТОМ Е ЧАСТ ОТ БОГ И БОГ Е ВЪВ ВСЕКИ АТОМ.

26.   Бог ни е създал по свое подобие, тоест ние имамечаст от Бог във себе си.

27.   И по нагоре пише защо като има Бог има толко страдания,отговора е прост Бог изпитва хората кои заслужава да мине на по високо ниво от сегашния си живот,самия живот е изпитание и за товане правете берасъдни неща и преди да правите нещо лошо на ближния помислете какво ще ви е на вас ако ви го направат... ;)

28.   Значи, имало Бог. Ок, а него кой го е създал? Зевс ли?!

29.   Защо пък мислиш че Зевс го е сиздал той идва от митовете пък и нямам намерения да вярвам в друг освен Бог наши си христянския а другите за мен не съчествуват,но всяка народност си има обичаи но за мен той е Единствения.

30.   Добре, де, ама него кой го е създал?

32.   30, никой не го е създал. Пръкнал се е ей така, от само себе си:). И понеже му било скучно да е сам, започнал да твори. И създал земята. И реките, и планините, и океаните, и моретата. И подир това сътворил мъжа и жената и другите твари земни. И се възкачил на небесния си трон и седнал да гледа как се плодят и множат людете и зверовете по земята обширна. И се погладил мъдро по брадата снежнобяла и отсякъл:"тъй рекох, тъй и ще е..."

Да ама по някое време земята се препълнила с човеци и зверове, щото, нали, много се обичали и правели много любов, тамън както дядо господ ги бил учил. И станали войни, налетяли епидемии, възникнали катаклизми. То било щото добрия дядо господ МНОГО ОБИЧАЛ СВОИТЕ ТВОРЕНИЯ И ЗАТУЙ, ВИДИТЕ ЛИ, ГИ ИЗПИТВАЛ. Страшно много обичал сина си Исус и го пратил да спаси човеците. И нали бил добър, като видял, че спасение няма - приковал сина си на един кръст, нека се не мъчи на тая земя грешна.

Много обичал своите най-любими деца - християните. И поради туй РЕШИЛ И ТЯХ ДА ИЗПИТА. Първо ги разделил на две групи, щото изпитанието да е по-голямо. Едните се нарекли православни, другите - римо-католици. Всяка група казвала, че другите са "схизматици", демек, че не тачели и не обичали своя баща на небето. Обаче бащата небесен обичал много всичките си рожбици. Така на едните християни пратил страшни брадати мъже с големи ятагани. Брадатите мъже не знаели този господ, но знаели да колят и да насилват и така затрили много чеда господни. На другите християни пратил по кораб мор непознат - "черната гостенка", дето закратко почернила къщи и люде от Албиона мъглив до трансилванските ридове; от степите руски до полята на Андалусия...

Нараствала любовта господна към децата божии. Трайно и крепко, година подир година, век след век. Така дошъл и двайсетия век- най-човеколюбивият. Тогава вече господ подивял от любов. Обичал най-много европейците, руснаците и еврейте - на тях за награда пратил две дълги войни и двама мъдри мустакати мъже. Обикнал и негрите - тях надарил с Ку-клукс-клан. Обикнал китайците - Мао изпратил на тях. Заобичал виетнамци, корейци, камбоджанци, източни и западни германци, чилийци, кувейтци, ирландци и палестинци и даже и братята сърби. С много любов им изпращал размирици разни.

Е, виждате ли сега каква голяма работа е това нещо бог? Той много ви обича. Обичайте го и вие, вервайте му, кланяйте му се, защото ваше е царството небесно!

33.   Бог? не няма .. сила? определено.. но тя няма лице нито интелект тя е светлина и част от природата и номер 25 определено знае какво говори и аз съм на същото мнение!

34.   До 33: И как така реши, че няма Бог, ти който не си спомняш дори момента на раждането си?

Сила има. Тази сила е Бог.

35.   До 34 .. виж казвам своето мнение и за мен тази сила не се казва Бог ! ясно? не може всеки да мисли както на теб ти харесва

36.   Аз вярвам в Бог и много го обичам,а преди не вярвах.Интересното е,че половината български народ се определя като християнски,а в действителност всеки си изопачава християнството както иска.Библията е източник на цялата вяра.Който се нарича христянин,следва да вярва в това,което пише там,а не в разни други интерпретации.

38.   Вярвам в себе си, защото ако не се паза аз няма никой друг, кой да ме опази в живота.

39.   аз вярвам силно в бог и не мисля да се откажа

40.   бог не съществува заблудени хора, той е измислен, за да бъде управляван човека и успешно действа и до днес

41.   Бог е нужда...хората имат нужда да обяснят някои неща с нещо по-могъщо, нещо, което не контролират...Тази вяра им дава надежда...

Аз лично не вярвам в бог...вярвам в някаква по-висша сила, по скоро вярвам във..вселената. Всичко е само психика и нагласа :) Не обичам да ходя в църкви, манастири и т.н...потискат ме и не се чувствам добре на такова място

Мег*

42.   Със сърцето си чувствам ,че има бог! И се моля със цялото си сърце той да помогне брат ми да го съживи и да се оправи !

43.   Цякото объркване идва от там ,че Бог не е съществително,а е ГЛАГОЛ.

44.   ПОдкрепям номер 14.
+ това всеки си търпи наказанието.
Добро ако правиш,добро ти се връща,лошо правиш ли,лошо те намира!
Нищо на този свят не остава безнаказано!
Рано или късно всеки си плаща за грешките и ако не на този свят,то в другият пак ще плати за всяко зло,за всяка подла подигравка,за всяко мошеничество и манипулация,за всяко убийство и предателство!!!Господ е справедлив!
Всичко се връща!

45.   Аз вярвам , че има някаква сила.

46.   Номер 44, не се заяждам, любопитсвам, откъде знаеш какво ще платиш , като отидеш на другия свят, никой не се е върнал от там да каже :(

47.   Формално погледнато Бог има, но съвсем не е това, което повечето хора си представят. Ако заменим думата "Бог" със "Съзнание" ще придобием далеч по-разбираема представа какво представлява. Съществува едно голямо, първично и т.н. Съзнание (предпочитам да го наричам Метасъзнанието, понеже няма религиозен оттенък, освен това се различава от просто "съзнание" като дума), частици от което сме всички ние. Така че на практика Бог е във всеки от нас, както и всички ние сме части от него, или по-точно умалени и не особено съвършени негови копия. Има една много хубава книга "Спектър на съзнанието" от Кен Уилбър - в нея всичко е описано много добре - как Метасъзнанието може да се фрагментира при определени условия (с цел усъвършенстване), а после фрагментите отново да се обединяват, като част от тези междинни степени на фрагментация са нашите "отделни" и ежедневни човешки съзнания, с които ние толкова много сме свикнали, че вече дори не им обръщаме внимание, и наричаме свое "аз".

Аналогията с мравката на №14 е сполучлива, но още по-удачно е да сравним себе си с клетките от човешкото тяло, а Бог - с цялото тяло. Всяка клетка си има някакво свое, примитивно съзнание. Тя може да си мисли, че е нещо отделно или много по-различно от другите клетки. Че е нещо специално и е "много голяма работа", но истината е че тя, заедно със всички останали са само една структура, която позволява на тялото да съществува и функционира, а мозъкът да си мисли някакви абстрактни неща, много по-различни от грижите и вълненията на отделните клетки.

Може още много да се пише, но това е в най-прост и сбит вид истината, до която са достигнали в различни епохи и по различни пътища и учени, и мистици, и религиозни, и духовни водачи. Някои от аспектите на тази истина могат съвсем директно да бъдат преживени от всеки човек, стига той да положи достатъчно усилия и последователност в духовните си търсения. Защото сухата теория и голите предположения са едно, а преживелищният опит - съвсем друго (и неоспоримо) нещо.

P.S. Това ви го пише човек, който до преди 10-ина години е бил заклет атеист и скептик. Скептик все още съм и проверявам всичко многократно. Също така към Бог не съм погледнал от "нужда" (осакатял, овдовял, разорен и т.н.) а от чисто любопитство и желание да се изясни истината, каквато и да е тя (та ако ще и да се окаже, че сме домашни животни и пушечно месо на някакви извънземни, или дигитални организми в паметта на някакъв суперкомпютър).

Ray

48.   46, нищо няма да "платиш" - просто ще се озовеш в едно по-съзнателно състояние, отколкото си сега и сам/а ще оцениш постъпките и мислите си през настоящия ти живот. Също така ще почувстваш в пълна сила всичко онова, което са предизвикали твоите думи, постъпки и отношение у другите хора. Това ще е и "разплатата" ти - осъзнаване на собствените си грешки.
Не е вярно, че "никой не се е върнал от там, за да каже" - просто ти не си си направил/а труда да проучиш нещата! Като за начало прочети Реймънд Муди и д-р Майкл Нютън, след това можеш да се подложиш на регресивна хипноза и лично да се върнеш "там".

Аман от "компетенти" повтарящи като папагали само едни и същи клишета от времето на неуките ни прадеди...

49.   Номер 44 казах, че не се заяждам! Каква е тая злоба!!!

50.   Бог, има Който толков иска да научи истината има Библия
Пише как е създаден света... Пише, как Бог прати единородния си син за греховете на хората , Който приеме Бог за свой спасител ще бъде спасен ! Има 10 Божий заповеди
много хора не ги спазват за това живеем в такъв лош свят пълен с хаос
Всички прелюбодействат Всички всеки ден Лъжат и какво ли не още...
Бог наистина е Любов Въпроса е да го търсиш с ускренно сърце да вярваш Не напразно я има думата:
- каквото посееш, това и ще жънеш"
сееш любов жънеш любов, сееш омраза жънеш омраза
Всеки , който търси истината би я намерил
На земята има грях ... , защото не се спазват Божиите правила
Бог ни е дал избор, хора Той не ви насилва да вярвате в него
Но всеки чува за него И всеки ще отговаря за постъпките си ........
Soul

51.   Душицо, не можеш да обясняваш всичко с някаква книга...някой го е написал, дай сега да му се кланяме и да го следваме...
"сееш любов жънеш любов, сееш омраза жънеш омраза" С това съм съгласна, но не виждам какво общо има това с бог :) Мирът е в сърцата на хората, трябва само да повярват и да го споделят с останалите. Не ти трябва някой да те "спасява", ти сам ще се спасиш...Ако искам мога да вярвам и в...саксия, но тя си е моя...това ти е само предтекст, нещо, с което да обясниш действията си :)
Peace, хора :)

Мег*

52.   Съгласна съм Мег* права си
Но вярата крепи човека.
Моето семейство промени вярата си От мюсюлмани станахме християни, майка ми беше доста болна изцери се Баща ми беше пиянец , лош човек беше Промени се Аз не казвам вярвайте в мен аз говоря истина Изказвам това, което съм преживяла
Много се радвам, че ние, моето семейство повярвахме в Бог
А, когато чета Библията се уча Не че вярвам на една книга Тя е повече от една книга... И безгрешни хора няма, всички вършим грехове всеки ден с причина или без причина Съзнателно или несъзнателно Вски има право на избор да вярва или не вярва
Това е от мен :)

1-50 от 294