Споделена история от Други

Вярвате ли в Бог?
Здравейте, всички читатели!
Искам да попитам дали наистина вярвате в Бог или не. Аз по принцип съм вярваща, но не много силно. Напоследак като се замисля изпитвам съмнения по този въпрос. Дали наистина има Бог както ни учат, или не?

Коментари

101-150 от 294

115.   БОГ СЪЩЕСТВУВА!!!

Толкова много пъти пи е помагал че просто нямам думи!!!

116.   Темата е мноооого стара, но все пак реших да си изкажа мнението! Да вярвам в Бог! И какво от това? ! Хората си мисля, че той не съществува само, защото никой не го е виждал! Има много доказателства, че Бог има! Помагал е на много страдащи по света-това е едно доказателство! Няма да упреквам никой, че не вярва в Бог, но просто е хубаво да си имаш вярата за нещо, което дори не си виждал! :)

119.   Изненадвам се колко от хората, изказали мнение тук, си мислят, че Бог трябва да им служи...! А не е ли обратното? Какво сте му дали Вие, за да искате от Него? Нищо не е забранено, но не всичко е полезно! Свободна воля, това е! Имате я, дадена ви е от Него - вие избирате какво да правите с живота си! Той Ви обича, от вас зависи дали ще му отвърнете със същото или не! :-) Обичайте се, радвайте се, на това което имате, защото рано или късно на всички въпроси ни бъде отговорено...
(черен хумор :-) )

120.   Аз вярвам в Бог, защото той ме пази обич и ми помага! И тези които не вярват в Бог, защото не оценяват какво той прави за тях!

121.   Вярвам, че може би има някаква висша сила, но със сигурност не такава, каквато я описват религиите. За мен религиите са средство за управление на овчите маси и за изкарване на кинти. Не случайно има една приказка - "Ако искаш да забогатееш бързо, основи нова религия".
Катрин

122.   хора вие ме попикавате от смях аз не вярвам всичко което се случва е естествено опитаха си и майка ми и баща ми да ме разубедят но не се връзвам на това вярвам в всичко духове, зомбита, магии, свръх естествено но в две неща не вярвам в бог и в българската скапана история.

123.   Не вярвам.

124.   Не знам. Не вярвам особено, но не мога да съм 100% сигурна, че не съществува бог.

125.   Вярвам ли в Бог? - Не обичам нищо което кара човек да коленичи.

126.   Не. Ако съществуваше, нямаше да има страдание по Земята. Той е измислица на слабия човешки мозък, който си търси закрила, от въображаем приятел.

Venjus

127.   Съгласна съм с 125. И не не вярвам, бог е създаден от хората по човешки образ и подобие.

128.   Има Господ, само, че религията е измислена от хората и няма нищо общо с Бог.

129.   Да вярвам. Не чета библията и не знам нито една написана молитва. Но вярвам в него. Когато ми е тежко му се моля по мой начин, с мои думи. Бог е добротата, светлината, надеждата, приятелска усмивка, въздишка на облекчение. Той е в очите на децата-какво виждаме? Виждаме доверие, смях, чистота и въпрос. Ако искате да бъде с вас, то дайте му шанс, като го допуснете в сърцето си.

130.   Бог не е човек, за да разсъждава по човешки и промисъла Му да се сравнява с човешкия(ограничения) ум, и който твърди това е лъжец! Бог е нематериален, за да го сравняваме с някакво си "човече на небето". БОГ Е ДУХ - необятен, необясним за нас, поне докато сме в тази си земна черупка. Единственото, което е дадено на човек да разбере за Бог е ЛЮБОВТА, защото Бог е Любов! Любовта е също нематериална, а е дух. Така че, всеки живее в Бог и Бог в него, ако носи Любовта в сърцето си. Любовта е различна от: гордостта, егоизма, злобата, омразата, завистта, лакомията, лъжата, неподчинението и т. н. Любовта е живот и никой не създава живот от омраза. Това е закономерност. Омразата е равна на смърт и разрушение. Тя не е от Бог, тя е Зло(сатана=разрушител). Злото също е дух, но противоборстващ на Бога(Сътворителя). Злото е подчинено на Бога и то ще бъде умъртвено, но на злото е Дадена Свободна Воля Само до Определено Време. Това време свършва - вижда му се края(предречено е в Библията преди хиляди години). СЕГА му е времето на злото да се вихри, но то не е задълго, сравнявайки го с вечността. И след това идва края на злото, и остава САМО Доброто(Любовта). Остава Бог, който Беше, който е, и който Ще бъде Завинаги!
Така че, всеки опит на човек да принизи Бога до собствените си разбирания е безумие(защото човек НИЩО не знае, но твърди че знае и говори повърхностно, без никакви знания - само предположения, които не са знания, а са лъжа неизследвана и продиктувана от гордост). Когато една лъжа е повтаряна многокротно, тя става "истина" за тези, които отхвърлят Божественото Начало/Закона Божий).
Противоборците Божии черпят "познанията си" от съмнителни източници дело на човешки ръце и обладани от зъл, хитър и коварен дух(сатанински). Този дух, колкото и да му се иска да вземе надмощие над всичко Божествено, Няма да успее, защото плана на Бог е да го унищожи, както и всички негови последователи.
Четете Библията - Божието Слово = Божия Закон!

131.   Хаха, а ти знаеш ли какви простотии пише в Библията? Че не трябва да си бръснеш брадата и тем подобни :)) Библията е простотия, както и Бог.

Venjus

132.   Венци, виждам че си една неуверена душа, която се скита в мрака и се чуди кой път да поеме. Не се чуди, братко, защото пътя ни е даден и е осветен - Исус Христос. Последвай го, няма да сбъркаш - напротив, може би това ти е шанса. Времето изтича пред очите ни и няма да забележиш, кога ще дойде края, а той идва изневиделица. Края на всичко материално(световно). "Също, както в Ноевите дни - ядеха и пиеха, мъжеха се и се женеха" - докато Бог не изпрати потопа от небето. И апостол Павел беше неверник и преследваше християните, докато не му се яви Исус Христос и го ослепи(не за друго, а за да повярва) и го направи провъзгласител на Божието слово при езичниците(от които са и българите).

И всичко написано от апостол Павел в Библията е ВИДЯНО И ИЗПИТАНО НА ГЪРБА МУ. Това не е лъжа, а истина.
Ти как се чувстваш, когато казваш истината, а някой друг ти се присмива или осъжда(не вярва)? Не ми отговаряй, отговори на себе си. По този начин изпитвай, кое е вярно и кое не. Дано Бог да ти даде прозрение. Амин!

133.   Снощи сънувах Дявола, но бяха много на брой, цяла тълпа, разговаряхме за нещо, много се изплаших от съня. Не вярвам в Дявола, но все пак цял ден съм нащрек.

134.   Към мен ли е насочен коментара? Не се казвам Венци, но както и да е.

Ти пък как знаеш, че всичко в Библията е истина? Потърси в интернет Evil Bible, за да видиш какви неща се проповядват в тази книга.

Venjus

135.   Имам въпрос към 132 - Ти от някоя секта ли си, че да пробутваш измислената за кураж религия? А Господ виждал ли си? Ако го видиш му кажи да наблюдава повече, че има доста измиращи от мизерия и болести деца. Вярата това, вярата онова..
Науката е доказала всичко свързано с материята. Няма душа, няма духове, няма нищо невидимо. Всяко нещо си има научно обяснение.
Вярваш ли ми, че мога да летя? Ако не ми повярваш, значи това е безумие и ограничено мислене(човешкото).

136.   Вярвате ли? Чудна дума " ВЯРА". Откъде произхожда тази дума? Какво точно изразява? Защо вярата е ДАДЕНА САМО на хората? Животните имат ли вяра, в какво се състои тя? Как вярата се е зародила? Какъв е произхода и? Защо вярваме на едно нещо, но не на друго? Отговарял ли си е някой някога на тези въпроси?
За да се ДОВЕРИШ на някого, трябва нещо да ти е обещал. Кой и кога е обещавал нещо на човечеството от дълбока древност и какво? Какъв процент от това човечество вярва на това обещание и защо не? Какво ме кара да вярвам, че "аз съм по-добър" от останалите, а не те по-добри от мене?
Ето ви въпроси за размисъл, всеки сам на себе си да отговори.

138.   Отговор за 135
Сценарий непродиктуван от мен. Представи си, че един ден всичко живо (живота) изчезне от земята., но остане само сътвореното от хората(сгради, самолети, коли, фабрики, кораби, интернет, разрушения и т.н.), слънцето не изгрява в ОПРЕДЕЛЕНОТО МУ ВРЕМЕ(кой го определя?), няма луна и звезди - тъмнина....не чуваш радио и тв, защото няма кой да предава, няма интернет - няма никой от другата страна, няма ток - няма кой да го произвежда, няма НИКОЙ да ти гали ухото с приказки от типа на: "ти си велик - направи нещо". И ти си там - сам и единствен, и на кое от нещата на които разчиташ в материалния свят би ти помогнало?

Всъщност всеки да се замисли над това, защото катаклизмите идват изневиделица навсякъде по света. Това не е дадено, за да роптаем, а за да повярваме в изпълнението на Божия план(отпреди хилядолетия), че всичко материално ще бъде унищожено. Защото Бог ни сътвори ДА НОСИМ НЕГОВИЯ ДУХ, а не да злоупотребяваме с НЕГОВОТО ТЯЛО! Човешките изделия загиват с човешката смърт, а тя е неизбежна. Но, ако носиш Божия Дух и се осланяш на него, ще живееш вечно във и чрез Бог(нов живот в нематериалното). Неверието идва от незнание, незнанието от гордост(която лежи в основата на първия грях), а знанието ни е дадено и изхода ни е даден - само
трябва да повярваме. Значи, това е нашата собствена ВОЛЯ да приемем сътворението и всичко, което Бог е отредил за нас - за да живеем. Нека Бог да спусне дух на разбиране в сърцата на всички, които го търсят.

139.   Знаете ли много ама много ме боли сърцето за тези които не вярват в Бог, много ме боли, като знам какво ще им се случи като умрат и изведнъж се видят да чакат в един коридор да чакат на опшка за Ада, но тогава ще е много, много, ама много КЪСНО вече да повярват че има Бог. Мога да отговоря на всеки един атеистичен въпрос. Вижте не ми се слушат хора, които не са чели цялата Библия, абсурд е да говоря с тях. Почетете бе, поровете малко да видите как хора с молитва изцеляват. Бени Хин, Джон Остин, Джойс Майер. Офффф скучно ми е да говоря на невярващи, но поне мога да спася някои които четат това. Хах Библията била еврейска приказва, абе заблудени човекоо, защо не четеш в Библията какво пише бее, Исус говори за земетресения, ценамита, неверие, глад, войни между народи, замисли се как човек преди 2000 години го е знаел това което става сега. Мога да пиша с дни тука, само едно ме РАДВА, че като дойде Исус, аз ще бъда спасен, а вие Чааак тогава ще се осъзнаете, Малееее ама то наитисна имало Бог беее, амаа ще е КЪснооо!!!! И ще кажете, абе оня лудия дето пишеше наистина казваше истина. Колкото до войните и ядрените бомби, човече, това е писано преди хиляди години че ще стане, не че Бог не се интересува. офффф мъката ми за вас е огромна, жал ме е за всеки атеист, защото и аз говорех като вас, уфффф. Оня пък муи писал че сме създадени от прах, гръм, разум и айде, и било доказано, ахахахха, кое беее, къде е доказано бе, Айнщайн гори в Ада яката в момента. Вижтеее ако не ви се гори цяла вечост в огън от 12 000 градуса по добре си осъзнайте пияните невярващи глави и се събудите, защото сте играчка за Дявола, чиято най-голяма сила е съмнението!!! Библията е единствената книга, я която не е израчана лъжа. И вижте това че имате проблеми си е ваш проблем, къде е Бог в твоя живот бе, само наеш да го ругаеш, а не си отдал живота си изцяло на него. Не ви се струва че всичко създадено е прекалено идеално и систематизирано, мъж и жена, мъжко и женско, добро и зло, планина и равнина, и още много неща, което е създадено от някой голям разум, какъв ти Дарвин, Айнщайн и още група членове на Ада. Много ама много е трудно на човек да надие Азът си, който е пряко подчинен на неверието, човешкият разум иска доказателство за всичко за да го приеме, за щастие аз не съм роб на ума си вече и щастието е огромно за мен. И послено изречение от Библията. "Блажени са тези, които без да видят са повярвали", чао чао загубени атеисти, дано се осъзнаете иразберете че има ЕДИН който управлява всичко!!!!

140.   И точно от къде знаеш какво ще се случи след смъртта? Да не би да си се върнал от там или пък имаш дарбата да си говориш с "бог"?? Едва ли.
Знаеш ли може би и ти ще се наредиш към опашката за ада заедно с нас "неверниците", защото "само едно ме РАДВА, че като дойде Исус, аз ще бъда спасен, а вие Чааак тогава ще се осъзнаете, Малееее ама то наитисна имало Бог беее, амаа ще е КЪснооо" и "чао загубени атеисти", не са реплики, които така нареченият господ би препоръчал. А и имам чувството, че си завярвал в това само, за да се избавиш от "вечните мъки". На мен пък ми е много забавно така да си споря с вярващи, макар че всеки път да оборваш наизустените и еднакви, повтарящи се реплики на вярващите, може да се окаже леко скучновато. Няма нови предизвикателства. Тезите ви се състоят в " Господ съществува, не съм го виждал, както никой друг не е, нито го е чувал, аз вярвам в него и ще отида в рая пък вие ще мрете в ада, целувайте ми задника. " Мда, впечатляващо. И сетъки как разбра, че в ада е 12 000 градуса? Друго противоречащо нещо, нали гаспод е всеопрощаващ и милостив, защо тогава ще наказва хорицата да врят в казани. Плюс това доста физици са вярвали в бог, тъй че вземи си научи историята първо.
И че, успех по пътя към рая. Дори да го имаше, при условие че ще е пълен с разни подобни вярващи издънки, не ща и с крак да стъпвам там.
един загубен атеист :**

141.   Блажени бедните духом, защото тяхно е царството небесно.
Блажени плачещите, защото те ще се утешат.
Блажени кротките, защото те ще наследят земята.
Блажени гладните и жадните за правда, защото те ще се наситят.
Блажени милостивите, защото те ще бъдат помилувани.
Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.
Блажени миротворците, защото те ще се нарекат синове Божии.
Блажени изгонените заради правда, защото тяхно е царството небесно.
Блажени сте вие, когато ви похулят и изгонят, и кажат против вас лъжовно каква и да е лоша дума заради Мене. (Мат. 5:3)

142.   естествено че има Бог и той ни помага и всичко това на земята е временно и ти пожелавам и ти да вярваш и да се спасиш защото това е най важното в живота на човек и знай че неможе да вярваш МАЛКО няма 3 страни или си от Бог или от Дявол ти избираш

144.   ^Хах и какво дай цял живот да живеем като мишки, само за да можем уж в следващия живот да си живеем добре. Е нема такова животно. Животът е тук и сега и ако не го изживееш, а само водиш някакво богобоязливо съществуване, много жалко, че си го пропилял. Нито бог има нито дявол, приемете го и си живейте. И 142, ако сам не решиш да си оправиш правописа и господ не може да ти помогне!

145.   за мен думата "бог" е всичко добро и хубаво,
олицетворение в което вярвам,
олицетворение което дава надежда,
"бог" е закрила на всички ни,
без него живота е немислим

147.   Браво на номер 41 и 47 така мислят хората с всичкия си, не случайно и с най-много положителни гласове :)

148.   Всичко е вмозъка, всичко започва и свършва там!

149.   Много жалко за хората, които казват, че бог не съществува. Имал съм 2-3 преживявания, които ще ми останат за цял живот. Господ много ми е дал , просто вярвай, че ще се случи това, което искаш и се моли и то се сбъдва като сън.

150.   Човеко 139, Това е все едно да убедиш един човек на улицата, че не е беден, че е щастлив и е голям късметлия. Несправедливости колкото щеш, но една от тях е, че човек не вярва в нещо, което не вижда и не му помага. Ето пример: Гладни бедни деца, ама умират от глад, а жертви по света по най различни прични, но какво да се прави. Плачат ли родителите? Плачат! Да, но нищо не променят, а силата за която говориш я няма. Дори се чудя, защо Господ се изявява като наказател, а не се изявява като помощник? Споменаваме го винаги като сърдит, че не повярвал някой си в него. А той какво направи за да повярва човека? Теб ли те прати да убеждаваш? Върна ли се някой от Ада, че да знаеш за 12 000 градуса? Никой на никой не е доказвал, че има живот след смъртта, защото не се е върнал от там под формата на каквото и да било, а тия дето виждат знаците са по лудниците. Говориш като човек над всички други, като усетилият силата, но както каза един от коментиращите " Тезите ви"! Тезите на двете страни - вярващи и невярващи, левскари и цесекари и тн. Вярвай в каквото искаш, но не бъди толкова сигурен, че имаш билет за рая, защото Бог не те пратил да съдиш вместо него. И колкото те е заболяло сърцето от "атеиското невежество", толкова усещаш и Бог.
И на мен не ми се спори. Когато вярваш и седиш, нищо не става с вярата, но когато вярваш, че можеш, Ти можеш повече Ти, а не друг. Тук идва и приказката -Ако не си помогнеш сам и... Знаете как свършва.
До 142
Аз не вярвам и в двете! Пък 147 ще го попитам, защо си мисли, че читателите на тази история не са със всичкия си

151.   Бог няма, защото НЕ Е необходим.
Всичко останало, Космоса, Природата, си го има и БЕЗ бог.
Всички възможни "чудеса божи" - прераждане на души, телепатия, телепортация и каквото се сетите, мога да ви ги обясня и разпиша в матричен или тензорен вид.
А съвсем просто казано, важи правилото за Изключено Трето:
Човек може да е умен, честен и вярващ, но НЕ и трите.
Ако е честен и вярващ - не е умен.
Ако е умен и вярващ - не е честен.
А ако е умен и честен - не е вярващ :)

Y D

152.   Много е милостив този Господ бе - само няколко милиарда е убил според онази приказка за деца :))

Venjus

153.   Да вярвам! Бог съществува и много пъти ми е помагал във всяка една трудна ситуация. Правя молитва преди да заспя благодаря му за всичко. За семейството, за дома и за всичко което ми е дал на този свят.

154.   Честна и вярваща :)

155.   Вие всички отричащи Бог, чували ли сте, че живееше един Исус - Божи Син - наречен Христос, защото Бог го Прероди и го ВЪЗКРЕСИ от мъртвите тела? Да, Той се роди като човек, но живя и ни показа как и ние да живеем в Негово име и да не вършим грехове, за да достигнем до Отца му - Бог, Който е съвършен и Свят Дух. За да достигнем духовното ниво, което е съвършенно. Той е жив и ще дойде повторно на земята, за да прибере своите си и да въздаде възмездие на отричащите го. Това няма да закъснее - Божието Царство е предупределено да властва, веднага след като Христос подчини всяка земна власт под нозете си. "И ще го види всяко око и всички земни племена ще заридаят за него"..

Сатанинския дух на безверие в последните времена е резултат от безмилостното гонение и избиване на Христовите последователи и издигане култа към идоли (разбирайте изделията на човешките ръце), защото това е предречено че ще дойде - но няма да властва дълго.
За вас младите, какво е свято в този живот? Отговорете си сами, какви са ви ценностите, това което е в съвременния живот не е било в миналото и хората са оживяли, и по- щастливи са били. Тука само се оплаквате колко неразбрани и нещастни сте, защо ли е така, защо няма кой да ви погали да ви утеши, кой искате да ви утеши? Какво ви е в главите, освен материални неща? Какво виждате около себе си в ежедневието - харесва ли ви това? Бунтове, недоволство, глад, нещастия, смърт, разрушения - резултат на какво мислите че е това? Всичко идва от безверие и хулене на Бог - той предупреждава многократно. Който Го чуе и се покае за греховете си ще бъде защитен, който се подиграва или нехае, или хули ще изтърпи Божието наказание, защото е предречено преди нас "ако не спазваш заповедите на Бог бездруго ще умреш"! Защото ще има и втора смърт - вечна. Първата смърт е временна, за да не стига човек до втората - сега е времето да признае Божието върховенство. После ще е късно - няма спасение. Затова чуйте докато Бог още ни закриля, защото края наближава и никой не знае кога ще бъде, но горко... много горко... Всички пророчества от Библията са се сбъднали в исторически план - остават само пророчествата от последната глава "Откровение" и някои от тях са вече пред очите ни, така че осъзнайте се хора, и търсете Бога за закрила. Не отричайте с лека ръка исторически факти и не си играйте с огъня. Защото Бог е Всепояждащ Огън и ще го изпитат върху гърба си всички противници на Божията воля. Никой и нищо не може да съществува без сътворение и Божия Воля - Това е Закон! Който не спазва закона - загива, казано е просто и ясно. Затова Твореца ви е дал разум, за да видите, да усетите, да разберете, че нищо не може да съществува просто ей така - то е сътворено с мъдрост, която е недостижима за човек, защото човек е само прах. От земя е направен и в земята се връща(тялото), но Духа е от Бог и това е, което ни дава живот.

156.   Вярвам, че има Създател, Източник, който поддържа цялата хармония във Вселената. Понеже човекът с неморалните си действия към Природата нарушава тази хармония тепърва ще бере плодовете от това. Не ни чакат хубави години, че и векове, ако не се променим. Първо трябва да подменим мислите си и тогава ще променим действията си към по-добро.

157.   Вие какво си мислите, че е Бог? Човек, който седи и по цял ден шпионира какво къде се случва? Айде моля ви се... Той е във всеки един от нас, вярвам в него, но не съм от онези вманиачените на тема религия хора. Вярвам в Бог, страя се да бъда добър човек, въпреки ужасните случки, които съм преживяла. Не съм забравила себе се, честна съм, откровена и да помагам на хората. Сега според другите хора каква съм, не знам, хора всякакви и мнения всякакви. Аз знам към какво се стремя. Падам, ставам и продължавам да се боря. Няма нищо лошо в това, да вярвам, че има някой, който ме закриля. Въпреки всички перипети в живота, ще се боря до край.

158.   Вярвам не само в Господ (Св Троица) но и в Неговите Светии.

Имам си масло от кандилото на Св Серафим Саровски и всеки път когато ме боли глава или ми е тежко си намазвам малко и ми минава.

Също много добре ми действа мислено повтаряне на Иисусовата молитва 15-20 мин сутрин (Господи Иисусе Христе Сине Божии помилуй ме) с концентрация на вниманието малко над сърцето.

За Господ най-добре четете в www.budiveren.com или в безплатната електронна библиотека на Зографския манастир в Атон. Напр на мен много ми харесва тази книга
http://www.sveta-gora-zograph. com/books/Veliki_Ruski_Starci_t1-1/book.pdf

159.   Изчетох всички коментари и имам да добавя следното:
1. На въпроса защо се случват нещастия на невинни хора - да ужасно е но ние като човечеството сме си го навлекли с греховете си. Когато няколко дечица си играят с огън и запалят пожар може да се запалят и стаите на тези които не са си играли защото живеят в един дом.
2. На всички които проповядват Ню Ейдж простотии за някаква 'сила' не ги обвинявам с тази помия заливат света от както светува но сега заради интернета и телевизията помиелеенето е повсеместно и хората са вече като в матрицата. Тук е много добре описано: http://preemptionbroadcast.podomatic.com/player/web/2011-10-26T18_11_52-07_00
3. По отношение на това има ли Бог прочетете тази статия:
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=532:2011-10-03-08-21-48&catid=66:2011-11-15-23-58-31&Itemid=55

Спаси Господи четящите в Сподели.нет!

160.   "Единственият недостатък на бог е че не съществува. "
Стендал

161.   Препоръчвам на всички вярващи да прегледат сайта http://godisimaginary.com/ (не е реклама), да прочетат всички 50 доказателства, да помислят по тях и ако все още вярват в измисления герой, да се хвърлят от някой мост. Поздрави.
Venjus

162.   така до всички който не вярват значи искам да кажа само няколко думи
1. едва ли за нещо несъществуващо ще се строят толкова църкви и манастири едва ли за нещо несъществуващо ще се рисуват толкова икони
едва ли за нещо несъществуващо ще се пишат толкова библи жития и т. н. едва ли за нещо несъществуващо толкова монаси монахини и свещенници ще му отдават живота си а защо вас ви питам... що не построят нещо за феята на зъбките а??? и сега на тези като № 17 нека ви светна по вапроса защо на БОГ не го виждаме значи аз така си го обеснявам БОГ е любов.... любовта не можем да я видим нали така но можем да я усетим и почувстваме нали така???? сега ако БОГ го няма тогава защо винаги когато се помолим се чувстваме по един необясним начин а??? вас ви питам... както и да е то е казано че щи дойде ден в който всички ще повярвате че БОГ съществува

163.   Да му сера на БОГ в устата, който и да е той.
Понеже бог не съществува, значи обидата не е адресирана към конкретна личност, нали, модераторе :)
Ади сега, като бог вижда всичко, да дойде да ме фане за... За ухото де:)
Обачееее :)
Сайта е анонимен и бог не ме знае кой съм, хаха :)

164.   еии ти Venjus искам да ти кажа чи поне на мен вече 100 пъти са ми доказали че БОГ съществува и не мисля че някакви си анти сайтове ще ме обедят в обратното... значи прегледах линка ти и искам да ти кажа че това нещо е пълно само и единствено с глупости а ти щом си толковаа прост вярвай на тезии простотий

165.   До номер 162 - Защото Феята на зъбките ще спечели заблудените детски души, но не и на по-големите хора. :) Със религията е много по лесно да манипулираш хората, и да ги учиш на примирение. Благодарение на религията човек вярва в благоволението на невидимото, но не и на собствените си сили и възможности. Обърканото ти мислене е резултат от всичко това.

166.   Категорично не вярвам.

167.   163 ти си най малумния човек на земята сериозно то трябва да те включят в рекордите на гинес и само да те светна обидата е адресирана не до кой да е а до БОГ пак казвам той съществува просто е прекалено търпелив към нас ето пак го казвам аз вярвам и не мисля че някой си непознат ще ме обеди в обратното ясно ли ти е????

168.   За всеки, който се отрича от Бог или Го отрича, ще бъде също отречен от Бога в деня на възмездието! Вие сами си подписвате присъдата - да не съществувате, защото как можете да живеете когато отричате Създателя си. И Той не ви иска - за него сте умрели.
Който злослови Бог нещастията ще му се струпат на главата още тук - докато е в материалната си обвивка. Пишете тогава, отричащи Бога, ако посмеете, какво ви се е случило и не се оплаквайте ако ви застигне нещо непонятно и неизлечимо, защото сами си го предизвиквате.
Призовавам ви, тогава, пишете за нещастията си, или си спомнете богохулните си думи тук и навсякъде където сте се произнесли.
Но не е късно и да се поправите, защото Бог иска само смирение и търпение от нас, а не гордост и надменност.
А за този дето е написал обидите към Бог и си мисли, че никой не го е видял, не знаеш ли грешнико, че Бог изследва и най - съкровенните кътчета на сърцето и Той те вижда на длан, и си претеглен, и не си намерен достоен, и си мъртъв за Него = НЕ СЪЩЕСТВУВАШ.

169.   Аз вярвам в Бог, защото той съществува и навсякъде има един куп доказателства за това. Ако се погледне човек в огледалото ще види още едно доказателство. Всяко съмнение, че Бог съществува е внушение от дявола. Като цяло дявола може да ти вкарва мисли, внушения и чувства които да те подлъгват накъдето си иска. Та ако някой се съмнява (без да е подробно усведомен по въпроса) да е наясно, че това е от дявола.

101-150 от 294