Споделена история от Други

Вярвате ли в Бог?
Здравейте, всички читатели!
Искам да попитам дали наистина вярвате в Бог или не. Аз по принцип съм вярваща, но не много силно. Напоследак като се замисля изпитвам съмнения по този въпрос. Дали наистина има Бог както ни учат, или не?

Коментари

201-250 от 294

231.   За тия, които не се съмняват ФИЛМ - " Избягах от секта "
„Избягах от секта” е пътешествие до тъмата страна на съзнанието. Това е разказ за власт, измама, страх и заплахи. Филмът разкрива подтискащия начин на живот в две опасни секти. Брент Джефс е роден в полигамната мормонска секта на Фундаменталистката църква на Исус Христос и Светиите от последните дни.

Тя се ръководи от строгия му чичо Уорън Джефс. Брент споделя, че е бил изнасилен на петгодишна възраст от пророка на групата и разказва за тежкия си живот в един свят, управляван от страх, където е нормално да имаш три майки и двадесет братя и сестри.

Бившата хипарка Маура Шмирер и дъщеря й Ребека разкриват трудния живот, който са водили в Корпуса за усилена подготовка за християнски мисии, където, според тях, Лайла и Джим Грийн властват над последователите си със заплахи и тормоз. Майката и дъщеря й разказват как членовете на „Божията армия” са били принудени да бият редовно децата си, да говорят на странни езици и да следват сляпо лидерите на сектата.

234.   Според мен Религията е като политиците изпълнена с лъжи на които искаме да вярваме. Аз лично вярвам че има сила която ни е създала и до там всичко останало е на произвола.Защо хора с едни и същи принципи да наричат боговете си различно. Това не ги ли прави еднакви. Аз не ходя на църква и честно казано когато отида се чувствам като двуличник.Хем не вярвам в нея хем съм там.В живота не всичко има плюсове и минуси(Религията).Но нали всеки се стреми към те а не -те.За какво ми е тогава религията ?? За да се моля ?? НЕ. За да различавам добро от лошо (малко е късно за това)?? Ако продължа живота си от сега на татък без каквато и да било връзка с религията нима няма да живея пълноценно? Дори нещо просто като да гледаш телевизия или да си с приятели има повече плюсове от религията.

238.   О, неразумни Юруди! Кой от вас е чел БИБЛИЯТА? Гаранция 1 процент от всеки изказал мнение... Нали не вярвате, че не сте дошли от нищото и всичко заобикалящо ви??? Включително и в космоса, всичко е в такъв синхрон, само ние ламтящи, злобни, алчни и т. н сме слепи за да седнем да прочетем и вникнем в писанията Библейски в, които над 5000 пророчества са станали и продължават да случват с имена, дати и подробности описани преди хиляди години, но случващи се сега... Дори ще разберете, защо са всички тези нещастия, на невинни измиращи деца и т. н Жалко, много жалко! Поне се ограмотете и я прочетете, ама нали сме нация модерна четем инглиш, минглиш, коя фолкаджийка къде си е плеснала силикон, кой мускулест спортист с коя е бил, а видиш ли Библията е у кофата някъде... Като рибките в аквариума сме, понеже не сме видели никога морето и отричаме съществуването му, аз и сигнала на радиото и телефона не виждам нито сателитните сигнали и т. н ама казвам ли, че ги няма....

241.   Да Бог съществува. Аз вярвам в него. Не веднъж ми е помагал. Този който смее да твърди обратното... е много лош. Помисли си всичките пъти, когато нещо лошо е ставало, но после веднага случайно всичко се е оправяло. Толкова знаци получаваме всеки ден. ВЯРВАЙ, ОБИЧАЙ, ЖИВЕЙ и бъди много, много щастлива!

242.   241, знаеш ли, че са ми помагали атеисти? Знаеш ли, че набожната майка на един от най-добрите ми приятели, ни раздели и му напълни главата с глупости? Знаеш ли, че има богати и вярващи в Бога, които едно дарение не са направили. Знаеш ли, че Бога и църквата замазват очите на хората и когато си в тежко положение, не да се бориш срещу нередностите, а да вярваш че някаква сила ще ти помогне. Има добри вярващи и невярващи. Всичко на тоя свят си има обяснение. Появата на земята и динозаврите, на мамутите и на пещерняците. Всичко е геология-физика-химия-биология-еволюция -НАУКА. Детско е да кажеш " Да Бог съществува. Аз вярвам в него. Не веднъж ми е помагал. Този който смее да твърди обратното... е много лош. "И аз не съм вярващ, но когато някой имаше нужда от подкрепа и разбиране, аз не му казвах оправяй, мързелив си и сам си си виновен, а му помагах и окуражавах. Нещо, което много заможни и набожни хора няма да го направят. Ето защо комунистите бяха против църквите, защото учеха хората на примирие и търпение, а това са други думи за апатия и самоунищожение. Не, няма Бог и това всеки ден се доказва!!!

245.   Впредвид доброто възпитание ще вляза в нормите на нормалното общуване, защото ми идва наистина да ползвам нецензурен език. Вярвайте си в богове, в самодиви, в ключа ви за колата ако щете - ваша си работа. Но не заплашвайте и не обиждайте хората които не вярват в глупостите ви защото не говори добре за вас и вярата ви. Това е интимно, лично преживяване, а не нещо което ви дава право да обиждате различни че са малоумни индивиди слепи за ВАШАТА истина. Всеки си обяснява както намери за добре произхода на вселената и човека. Аз също имам своето обяснение, което съм описал в малко сайтче, и които иска - чете, които не-прав му път. Но не съм седнал да обиждам никого че не споделя мнението ми. Глупавата ви книга писана от допотопни мозъци, и преработвана от светата ви църква в нейна услуга е абсолютно противоречащо си четиво. Чел съм я от обща култура. Мога да ви отрупам с глупостите там, но вие сте с промити мозъци, и вярвате сляпо, със сигурност сте самотници, болни, и отчаяни.. иначе всеки би допуснал и друга истина. Някога като вас са вярвали че земята е плоска... Хранете си евангелистките пастори с мазни гуши, купувайте свещите на поповете защото иначе смс-а ви до Бога няма да стигне до него. А какво е наука, какво е плацебо ефект, и еволюция - не ви и трябва да знаете. Живейте си в обреченият ви на самота свят, и търсете утеха в другите клетници като вас, които се радват че някой ги нарича изобщо "братко"или "сестро"... А към невярващите в онова гневно и вечно заплашващо със смърт и убииства нещо ще кажа- не им се връзвайте на примитивизма на тези душици. Следвайте си своя път и своя разум, задавайте въпроси, съмнявайте се, търсете отговори, и живейте в днешният ден и в бъдещето. Поддадете ли се на готик-романтиката наречена религия, ще бъдете поредният обречен сектант. От християнско семейство съм, не съм друговерец, празнувам именни дни и Коледа, но само като повод да се съберем на едно място. Преди да завърша за последно ви призовавам - не парадирайте с религията си като хомосексуалистите с техните истини. Вашият Бог едва ли има нужда от адвокати и пазители, или от интернет страница. Ходете си при пасторите, молете се на ангелски и извънземни езици, и си трайте че се излагате... А ако гледате НатГео /но едва ли/ може и да сте видели докъде стигат такива като вас, та поне не повличайте и други в заблудите си. Живеем в 2014 ако пропускате този факт!

246.   Може да има Бог, може и да няма, но по-добре е да вярваш, че има, отколкото да не вярваш. Слагайки ръката си в ръката на Бог вървейки по своя път, уважавайки своя Бог, ти ще бъдеш по-смела, по-решителна, по-уверена в себе си и действията ти ще бъдат по-спокойни и по-успешни.
Дори и да няма Бог, по-добре е да вярваш че има,
защото винаги ще знаеш, че не си сама във Вселената, в начинанията си, че непрекъснато има някой до теб, който ти дава сили, смелост, подкрепа, утеха, бди над теб, защитава те и те пази.
Няма истински религиозен човек, който да е лош човек и който да страда от безпокойство.

247.   238, къде ги тези пророчества дето се били сбъднали? :)
Да, имам Библията, както имам Корана, Талмудите, Рамаямата и каквото се сетиш. И съм ги чел, разбира се. Малоумни жълти книжки. Е, на времето хората били прости и им се вързвали.
А да, Господ нещо да е казал за Галакси 6, кога ще излезе? :)

Y D

250.   Много ми е интересен отговорът "бог праща трудности, за да изпита хората". А сега задавам въпрос - защо ги изпитва след като е всесилен и знае бъдещето. Тогава той със сигурност знае предварително дали ще съгрешим, или не. Това пък от друга страна накърнява изричната ни свободна воля, значи ние нямаме свободна воля. А ако все пак имаме, то значи, че бог не е всемогъщ, защото не знае бъдещето - щом имаме право на избор, то ние можем и в последния момент да променяме всичко. Не разбрахте ли, че вашата представа за бог е един парадокс. В същото време не мога да отрека съществуването на нещо, което не можем да докажем. Така че не съм нито вярващ, нито атеист, по-скоро съм агностик.

251.   Вярвате в Бог, но в същото време отричате съществуването на стотици други божества. Ходете и ми докажете, че горе в небето няма чудовище, направено от спагети, понеже аз искрено вярвам в него!

Направо е комично как в годините, в които живеем се осланяте на някакви летящи, брадясали хора в небето.

Venjus

252.   251, ти нормален ли си?! Изобщо вдяваш ли за какво става въпрос? Имаш ли си някакво понятие от структурата на Съзнанието или гледаш само материалните му проявления, без да си даваш сметка какво стои зад тях?
"някакви летящи, брадясали хора в небето" - върни се в детската градина и преосмисли живота си. Ще ти е от полза!
Можеш да попрочетеш и някоя книжка, като "Спектър на Съзнанието" на Кен Уйлбър, или книгите на д-р М.Нютън... ако има с какво да ги осмислиш.

258.   Да вярвам в Бог . Винаги ми помага в трудностите -вярвам ,че съществува ....:)

259.   Който търси Бога ще го види и ще го познае, а който спори и се присмива нека моли за милост и покаяние.

264.   Номер 46 оня свят е Второто пришествие .

269.   Аз не вярвам в бог. Чудеса и магия също не съществуват според мен. В Библията пише, че Бог е създал човека. Но това ми звучи глупаво, защото християнството е възникнало много векове след появяването на първия човек. Но е хубаво да вярваш. Така когато си най-обезнадежден можеш да се хванеш за вярата. Аз съм на 12 години и не знам почти нищо за Бог. Всъщност и Библията не прочетох до край. Аз вярвам че няма смърт, нито живот, нито реалност. Нищо не съществива. Нищо не е реално според мен, въпреки че изглежда доста реално. Бог не те наказва за греховете ти. Аз мисля че грях се пречиства като се прераждаш. Колкото повече грехове имаш толкова повече пъти ще се прераждаш и ще ги премахваш. Няма Бог според мен. Той е измислен от хората за да си обяснят как са съзадени те и как е създаден света.

270.   269 - много правилно разсъждаваш за годините си. Образът на Бог наистина е измислен от хората за да си обяснят необясними неща, но и да не се чувстват сами. Все пак, като съвременни хора трябва да сме и реалисти, а не само мечтатели. Идеята за Бог се е родила в нечие човешко съзнание, след което е описано и усъвършенствано като инструмент предразполагащ към подчинение. Де факто днес ако вярваме в Бог, ние почитаме идеята на онзи които се е досетил да нея, а не самата висша сила /която е тема за друг разговор/. Важно е всеки да има своята идея, и своят поглед за всичко, не само за Бог. И затова са жалка и грозна гледка тъпанарите които ни заплашват с дяволи и богове само защото не вярваме в "техният" бог... Затова си имаи своята лична идея, намери си своята истина, защото ако тя ти дава мир и удовлетворява въпросите ти - не са ти нужни измислени от друг богове... Поздрави!

272.   Не знам дали има, или няма Бог. Но как си обяснявате факта, че когато хората се молели за дъжд да напои реколтата им и той пристига. Да не би да е случайно като си пожелаем нещо и то да се случи. Със сигурност има някаква сила. Може да не е толкова разкрасена като в Библията, но съществува. И ние не знаем нищо за нея, но ще го разберем след смъртта си. Вярвам в прераждането. Интересно ми е дали има Рай, но няма как да разберем все още. Важното е да не пускат корени злото и лошото у нас, тоест да обичаме, да вярваме, да си помагаме и да правим добри дела. Възможно е да сме пратени тук на Земята, за да се справим с всичките изпитания и изкушения и да намерим верния път. Това ми се вижда много добра мисъл, път в живота, смисъл.. Аз вярвам най-вече в себе си, защото аз съм Бог на своите дела, а Господ ми е дал живота. Това е истината. Теорията на Дарвин звучи правдоподобна, но не смятате ли за странно от някакво животно да се превърнеш в човек. Най-малкото след милиони години още по-видоизменени ли ще са хората, ако всичко е Еволюция. Изпитвайки страх пред Бог, ние осмисляме живота си. Какъв иначе е смисъла да се родим и да умрем. Смисъла е да променим нещо в себе си, някой свой порок и да се преоткрием. Извод : Вярвайте в себе си и правете достойни постъпки, мислете позитивно и обичайте.

273.   Не, не вярвам в Бог.
Вярвам в себе си.

274.   Колкото и да ми се иска да повярвам, нещо не ми се връзват нещата, а сляпата вяра е инструмент за контролиране на масите, както знаем. Библията е писана от хората в крайна сметка. Едно, че си противоречи, поради което се тълкува от всеки, както му е удобна, и друго, че не е на 100 процента морално издържана, според мен. Човек трябва да се доверява на интуицията си, тя е най-чистото нещо в нашето съзнание, и никога няма да ни подтикне към нещо лошо. Ние често я погазваме и не я следваме, макар да знаем кое е правилно и кое не...

275.   274-ти. На човек който е поставил в центъра на живота си Христос, не му се налага да се води по Библията и да се чуди постоянно кое е правилно и кое не, защото той получава цялото му необходимо знание директно от Бог, чрез духа си който се е свързал със светият дух и чрез него бива воден по пътя на истината заобикаляйки илюзиите и измамите на този свят. Ако се съмнява в нещо ще го попита и ще получи мъдрост от него веднага, както и каква е неговата воля и как може да му е полезен. Веднъж свързал се със светият дух човек просто трябва да прави всичко което получава като напътствия от него без да се съмнява за миг колкото и нелогично да изглеждат нещата, винаги ще е на правилният път. Но за да влезе светият дух в човек е необходимо огромно себеотрицание, разкаяние за греховете и никога повече грях, защото светият дух не влиза в нечист храм. Греха е това което отделя човек от Бог. Това е цялата философия на нещата по отношение на тия които се съмняват има ли Бог или няма. Зарежете тоя глупав свят, парите, приятелите, одобрението на хората, игнорирайте желанията на плътта, игнорирайте жените, телевизията и медиите които ви тровят с душевен боклук, бъдете чисти в мислите си, никога повече не правете грехове, не се гневете на хората и не ги мразете, а гледайте на тях като на духовно слаби маймуни които не са зли по принцип, а просто не съзнават какво правят и са лесно подвеждани, търсете Христос постоянно и работете за неговото царството вместо да служите на себе си и тогава ще видите Бог. Христос не кара никого насила да е с него, затова и вратата към царството му е толкова тясна и през нея влизат само тези които наистина принадлежат там. А там се намира безсмъртието. А той е добър, много добър, той е кралят на вселената и отвъд нея, но за да сте достойни да сте с него първо трябва да преодолеете Дявола сами. Ако в този свят всеки човек приеме светият дух в себе си, цялото човечество ще излезе от омагьосаният кръг в който съществува и ще влезе в друго измерение, пред което този свят изглежда много по-тежък тъмен, отвратителен, коварен и ограничаващ от най-злокобния концлагер. Живота е кратък. Но замислете се къде ще прекарате вечността след това-в царството на светлината или във вечни страдания. Да сте с Бог изисква усилия. Най-вече в началото.

276.   275 май говорим за едно и същ нещо, но го наричаме с други имена. Светия дух за мен е вътрешната интуиция на човек. Във всеки човек, абсолютно всеки на тази земя е заложена това нещо "интуиция". Ние някак си естествено познаваме доброто и злото, но много често избираме злото, защото приспиваме интуицията си. Например моята интуиция ми казва, че трябва да помагам на неоправданите, че не трябва да лъжа, да убивам, да изневерявам, казва ми също, че трябва да се храня здравословно и да спортувам, казва ми да пазя природата чиста, да приемам другите с техните недостатъци и т. н.... Всичко онова на което ни учи християнството. Когато един човек не успява да следва своята интуиция поради емоционална рентабилност, а решил да върви по пътя на Бог, той започва да чете библията, като я приема буквално или я тълкува както му изнася, и в крайна сметка греховете, си остават в голяма степен. Познавам такива примери много, да не кажа всички, които се пишат за вярващи, че даже посещават някакви странни църкви, в които на практика за мен лично само си губят времето. Какво означава да служиш на Бог, и какво правят хората, които служат на Бог и изпълняват волята му? Ако някой ми отговори на този въпрос ще съм му много благодарна..

277.   От 275 до 276. Определено не е така. Едното няма нищо общо с другото. Интуиция има всеки човек, но връзка със светият дух имат само тези които са свързали духа си с него. В предишният коментар обясних накратко кои хора могат да имат връзка със светият дух. Бог, светият дух и Христос са едно и също нещо. Интуицията върви след духа, а не пред него. Ако духа на човек е слаб и е ниско, то и вътрешният му глас, или интуиция ще го води към тъмнината, и ще бъде подведен от Дявола. Мнозина носят тъмнината докато са напълно убедени, че носят светлината. А това е най-лесното нещо на света-да бъде заблуден човек. И това е неизбежно за всеки човек без напътствието на светият дух. Няма човек на Земята който да не смята, че постъпва правилно следвайки вътрешният си глас. Всеки е прав за себе си, но малцина са прави пред Бога, и това са само хората които са допуснали светият дух в себе си и са били водени от него през живота си. Бог ги познава добре и те го познават добре, защото са имали изградена връзка и взаимоотношения, и когато умрат Бог няма да ги отпрати с думите-върви си никога не съм те познавал. Какво правят хората които служат на Бог? Вече го казах в предишният коментар-слушат гласа му и изпълняват волята му, но за това трябва установена връзка, чрез влизане на светият дух в тях, а не става само с четене на наръчника Библия, още по-малко само със собствената интуиция.

278.   Аз лично също изпитвам съмнение. Има моменти, в които не вярвам в бог, но и такива, в който-да. Аз бих се водила по науката, или просто по усещането си. Пробвай и виж какво ще стане!

279.   Уверих се поне за себе си, че Бог не съществува и всичко се обяснява чрез материята. Винаги съм имал тежки моменти в живота си и никога не съм направил лошо на някой, но все лошо продължава да се случва. Хубаво, аз съм едно, а какво става с други хора по света? Добрите страдат и винаги ще страдат, дори и да вярват и да са безгрешни. Всичко си има обяснение. Има крадци и мошеници, има ограбени и измамени. Ако хората спрат да бездействат и се опитат да си потърсят правата, няма да имат нужда от Бог и вярата в него. Не виждам кой може да ме убеди, че съм на грешен път.

280.   Свидетелите са и служителите Му ,Които СВЕТА МРАЗИ понеже света е вързан за звяра !

281.   Добре де, защо хората които твърдят, че следват Исус, нямат никаква духовност, или е в много малка степен, почти само на думи. Ще дам примери. Редно ли, човек, който твърди, че е прел "Светия дух", да се чуди колко лъскава кола да си купи, да се фука, да кара с 180 км. в час... Редно ли, човек да кара след употребата алкохол, при положение, че освен собствения си живот застрашава и този на околните... Редно ли, да пиянства и т. н... Ще кажете няма безгрешни хора, да така е, но като че ли това е извинение №1 на христяните... , пък и за какъв Свят дух говориш при положени, че нямаш ценностна система...

282.   До 281.
Ами то има не само обикновени хора които твърдят пред другите, че следват Христос, но и свещеници, които въобще нямат никаква връзка с него. А нещата които си споменал, че правят описаните от теб хора, изключват възможността да са свързани със светият дух. Както бях споменал вече той не влиза в нечист храм.

283.   А как стигаш до изцяло чистия храм? Ако действаш според Бибилията или слушаш напътствия, пак не е сигурно, че ще се случи, защото всеки тълкува както си иска.

284.   Светия Дух е Учител, но Бог Избягва да го дарява понеже тези които го притежават са силно мразени от хората около тях! Затова в Последно време Бога се вселява в, които иска с Борбата със злото, има и светци, Които могат да те запазят жив! Важно е да знаете, че в мига в Които си отидат избранниците на земята става Ад!

285.   Ето нещо което е от исключителна важност! Цигарите са ГРЯХ на ЧАРОДЕЙСТВОТО, оръжие на сатаната омърсяват всянъква дреха за повече от десет минути, през това време не можеш да контролираш нито себе си нито мисълта си! Желахието да се отдадеш на партньора си е подтикнато от греха, а всеки които извършва грях Роб е на греха Сатаната Го движи, а слугите на правдата лично Бог Ги е изпитал за вярност до смърт, Родените от Бога Злото не може да им надвие и смъртта не може да ги убие! Кафето не ми изглежда Чисто! мъдростта мОже да ти даде всичко ''Аз съм БЕЗКРАЙНО щастлив, оБичам ви всички, ще правя само добро и ще помагам на всички хора''Мъчно ми е за страданията които трябва да изживеете До като се научите да ОБичате! Заради себе си трябва да Бъдеш милостив! Бог знае всяка твоя мисъл! Много от чувствата са предизвикани от Греха затова се осъваршенствай в мъдростта( оБичам ви всички, ще правя само добро и ще помагам на всички хора)

286.   ''Още нищо не те е споходило, повече от това що можеш да носишрно Бог е Верен Няма да те изпитва Повече отколкото ти е силата и същевременно с изпитанието ще ти даде и изходен път Така, че да можеш да Го издържиш''

287.   Бог Може да принуди дявола да дойде да ти Целува РЪКАТА:)За да се сбъдне Истината!

288.   Аз вярвам с цялото си сърце че има Бог Отец.Glory and peace.

289.   Аз съм на 13 и ненавиждам религиите. Според мен Бог е просто измислица. Ако наистина го имаше нямаше хора като мен да са в такова състояние... Бог помага на всички, нали? Помага той, дръжки! 10-те Божи заповеди са измислени от някого, за да има ред в обществото и да има от какво хората да се страхуват. По принцип мисля за нещата по-задълбочено. Понякога по цели месеци. Повечето хора са фанатици и приемат дадена религия без да се замислят защо. Вярват на "божите служители", които са просто жадни за пари и луксозен живот. Повечето от нас са кръстени, но някой питал ли ни е дали го искаме? Разбира се, че не! Ние сме част от това общество и ТРЯБВА да вярваме. Нямаме право да избираме религията си. Роден си в България, еми, сори ама ще си християнин! Кажете ми каква е тази работа! Всеки има право на собствено мнение и също така трябва да го изказва!!!! Това е моето мнение...

290.   Потресен от заблудата, ослепила очите на така нареклите се "вярващи", реших да прочета някои ред от библията, белким нещо оправдае безумното им мислене. Прочетох част от нея, но вместо отговори главата ми се напълни с бръмбари крещящи въпроси, на които отговор не се виждаше ни на този, ни на оня свят. Още в началото разбирам че ни създал господ по негов образ и подобие. Ще рече - както изглеждаме ние - така изглежда и той. Има очи, уши, ръце, крака, и другите му там неща човешки. И каква работа му вършат в безкрая на вселената? Тича ли, какво мирише, какво диша, какво чува с ушите, и докъде вижда с очите, че да контролира цялата вселена. Та създал той в пристъп на скука две същества - Адам и Ева. те си родили Кайн и Авел. Тия двата хубавци също имали деца. коя жена им ги е раждала - никой не казва! Кайн се ядосал на брат си, треснал го по главата та го убил, и избягал при "другите хора в земята Нод". Ха така! Кои са пък сега тия други хора и каква е тая земя Нод? Дотук с инфото за тях във "великата книга"!
Прескочих много напред, та чак до историята на Исус дето възкресил някой си Лазар. Това е възкресение все пак, чудо велико, а какво е станало после с тоя Лазар - никой не казва! Прочетох малко и за милостивите дела на "Великият и могъщият", като това че накарал евреите в Египет да си бележат къщите с кръв за да ги подмине, и пратил ангел небесен които избил дечицата на египтяните. И се отказах да чета повече тая лудост! Зачудих се също какво ли правят тия ангели по цял ден там, освен да подхвърчат и да пеят песни за слава на тираничният образ. Подсъзнателно правя аналог със Северна Корея! Нямало завист в рая, нито егойзъм, нито лоши помисли. Пък Той си имал любими ангели серафими, и други подвидове по-малко долюбвани. Има си и пълководец на армията Михайл... глупости да видиш! Луцифер му бил любим, бил ангела на светлината, но проявил недоволство срещу нещо /значи не всичко е перфектно/, и пожелал да смени режима като стане той шефа. И бил прокуден в ада за наказание! Наказание да е властелин пък било то и на ада. Що за наказание, вместо да го унищожи - шеф го направил. Явно не е чак толкоз силен че да го унищожи, и му "има страх"! Откачена история, и за приказка не става със жестокостите в нея! Захвърлих аз това безумно четиво, и погледнах вярващите отново. Безумно извръщане на бялото на очите, ужас че Бог ще ги разлюби или недай боже накаже, плашещи дявола със малоумни знаци и клетви.. то ако го има наистина точно пък от такива келеши ще го е страх! Аз ако бях Бог и имах такива психясали последователи щеше да ме е срам от тях, и да ми убият самочувствието! И изобщо нещата на религиозна тематика ме отвратиха, и преди много години още погледнах с ясен поглед света! Но много се дразня на дебелите пастори с хубави коли и пълни джобове като тръгнат да ме плашат с рогат козел, чиято висша цел е да ме свари в казана и да ме измъчва, защото не съм бил фен на господ! Обидно е за интелекта ми!!! Пък и нали дявола е враг на господ, защо да ме измъчва че не съм бил фен на врага му!? Даже би трябвало да ме черпи една ракия!!! Които и да чете това, ако има дори един познат които да се колебае, или да е тръгнал по църкви и секти - ако го обичате истински направете му едно добро - СПРЕТЕ ГО! Защото това е зомбиране на иначе хора с бъдеще, на ваши деца, роднини, близки...!!! И дано скоро света разбере че религията не е добродетел, а опасна заблуда, която превръща разумни хора в бродещи същества живеещи в кошмарна приказка! Светът е 1 1=2, това 2 може да го делите на колкото искате, но като съберете частите пак се получава 2! Всичко друго е заблуда и предположения! А не живеем в теоретичен свят, живеем във напълно реален! За теории и мечти има много науки, но определено не и науката за живота! Благодаря за вниманието!!!

292.   290, ти може да си потресен и отвратен, но нека аз да ти кажа нещо-аз съм вярваща(ако има значение- на 20 години съм) и съм минала през много моменти, когато съм разсъждавала: "Има ли смисъл да вярвам?", " Защо другите не вярват?", " Защо е приемано за смешно, когато кажеш, че си вярващ?" и т.н. Стигнах до извода, че е прекрасно да вярваш! Аз не ходя често на църква- може би 3-4 пъти в годината, но не е нужно да си постоянно по църкви, за да вярваш. Не можеш да си представиш, колко съм горда със себе си и колко ме крепи вярата ми. Нямам намерение да те убеждавам, че да вярваш е хубаво нещо, но аз съм го изпитала и затова знам-минала съм през период, през който мислех, че това е глупаво, че е безсмислено, че в днешно време е неприложимо, но познай какво-всичко това се оказа, че е невярно- не е глупаво да вярваш, не е безсмислено, не е неприложимо! Трябва да повярваш, за да разбереш! ( Сигурна съм, че всеки вярващ знае за какво говоря.)

293.   До 292 "Ако не си помогнеш сам и Господ няма да ти помогне" Това изречение е достатъчно доказателство, че Бог е измислица. Още повече, че много вярващи парадират с това изказване. Дано все по-често срещам хора като 290. Осъзнати . Където има пари, има и Бог. За Бог може да отидеш да разправяш на някой бездомник.

294.   292 А как така си сигурна, че прилагаш правилно вярата. В днешно време твърде много ни е завладяло светското и егоизма за да е приложима вярата.

295.   Не вярвам в идеята за Бог. Забелязвам, че повечето хора, които вярват в него, са отчаяни и неуспели в живота. Освен това, глуповати и слаби личности, които, уповавайки се на Бог, смятат, че ще живеят по-добре! За да се "подсигурят", че това ще се случи, говорят за Бог и важността от вярата почти постоянно и на почти всеки.
А Библийката? Хахахх. "Не прави това, в Библията пише, че .. ", хихихх. Откъде сте сигурни, вярващи хора, че е написана с добри цели и от хора, приближени до Бог /така съм чувал, не съм я чел/?
За мен Библията е измислица, която служи за контрол над хората. Въобще религиите са създадени точно с такава цел - контролиране на хората, понеже най-добрият роб е този, който мисли, че е свободен. Предпочитам да вярвам на неща, за които, макар и спорни, има някакви доказателства.
Хайде вярващите слепи и налудничави да "ударят" една молитва за мене, че да ме спаси Бог! Хихихх. Един невярващ човек ми каза, че ще го направи .. за да може както сега сме от един град, така и да сме в Рая заедно! Ххахх

298.   Без да си губя времето да чета безсмислени коментари с правописни грешки, се сещам какво сте написали. Всички мислите еднакво! УЖАС!! Така значи-или има, или не, или съществува 'някаква сила', ама не знаете точно каква... Това е много смущаващо! ХОРА-толкова години сме поробвани заради страха и "вярата", че сега отчаяно си търсите комплекси, които да прихванете, за да бъдете ПАК излъгани! Казвам ви, ако не е Бог, Аллах или Буда, ще е 'онзи мъж, който аз никога няма да мога да бъда' или 'талантът, който не притежавам' или нщ друго... оф.. писна ми да пиша

299.   Като гледам тука, колко много заслепени хора има, които говорят открито, че няма Бог и наричат тези които вярват в него заблудени и слабоумни, просто ми иде да им тегля една голяма майна. И определено бих го направил, ако аз самият не съм бил някога заслепен като самите тях. Не чак до степен да отричам смело Бог на всеослушание пред останалите и да опитвам да ги убедя, че не съществува, защото това вече не е въпрос само на заблуда, а издава голяма глупост, но до степен да правя грехове, без въобще да се усещам и да мога да спра. Затова както подигравателно се пошегува един от тях, наистина е най-добре да се помолим за такива хора. Гледам на тази тема на нещо като анкета. От съотношението от вярващи и невярващи коментари тук и по начина по който се отнасят към Бог хората, по тази тема си правя заключението и защо Бог е толкова жесток към Българите. Ето какво ще им кажа аз. Ако вие се отричате от Бог той също се отрича от вас. Сатаната е по-силен от вас, но Бог е по-силен от Сатаната. И ако вие не сте обвързани с Бог, попадате под контрол на който не може да се съпротивлявате и сте загубени. В края на краищата подобното отива при подобно! Дори не знаете че в момента сте под контрол и отивате към ада оковани. Ако вие отхвърляте Бог и не го следвате той също ви отхвърля. Но избора е ваш-дали да направите първата крачка, и тогава да откриете, че колкото повече вървите към Христос той също се приближава към вас, или да се отречете от него защото това ви казват човешките сетива. Не казвам, че е лесно, напротив пътя е много каменист и хлъзгав, казвам, че това е истината. Но внимание-Бог не чува молитвите на грешниците! Не бъдете заблудени от тъмнината! Първо трябва да се покаете истински и да изхвърлите греха от мислите и от живота си, иначе всичките ви усилия ще са напразни. Има два варианта-или ще сте с този свят или ще сте с Бог! Времето е кратко-скоро няма да ви има повече на този свят, а след това и този свят ще бъде унищожен! Спасете се докато все още можете!!! Коментар на човек освободен от Христос от оковите на тъмнината!

300.   299, а защо след като Бог е по-силен от Сатаната, Сатаната владее света? Светът е подвластен на злото, защо така?

301.   Номер 300, не съм 299, но ще ти отговоря-вярно е, че в света има много изкушения и лесно човек може да се подлъже; вярно е, че в света се водят войни, също и положението в България не е лесно, но светът може даа бъде прекрасно място. Винаги ще има лоши неща, които да се случват, неизбежно е, но, повярваш ли в Бог, пред теб се разкриват нови неща, кръгозорът ти се разширява. Разбира се, че колкото повече виждаш, толкова повече неща ще проумееш--кои хубави, кои лоши, но както ти казах-неизбежно е, работата е там да можеш да преминаваш покрай лошото, ако можеш да спасиш някой, помогни, притичай се в помощ и направи света по-добро място, направи го по-малко подвластно на Сатаната с постъпките си!

302.   До 299: - Ти не си бил заслепен, и сега прогледнал! Бил си буден, не ти е харесвало какво виждаш, и си предпочел да се заслепиш, като сам си си повярвал! И знам че никога няма да прогледнеш отново, защото които влезе под воала на религията- е обречен до живот! Учудвам се на наивното детинско мислене на един предполагам интелигентен човек, какъвто долавям че си! Защо си толкова убеден в твоя Бог!? Ами ако умреш и няма нищо там, а просто... умреш? Ами ако вместо Бог там те посрещне Зевс, или Амон-Ра... - какво правим тогава? Ами ако всичко е само информационно поле? С твоята детинска вяра не мислиш че можеш да се озовеш в отвъдното пред ситуация за която изобщо не си подготвен, и докато се взираш невярващо в Индра или Непознати енергии твоето "ОППААА" тогава няма да ти бъде от голяма полза! Та да се капсулираш в една догма е меко казано безотговорност! Как изобщо ти хрумна че заради броя невярващи в Бог а в науката, твоят Бог ще е жесток към всички българи, все едно вярващи или не? ! Жесток е не заради невярващите в детски приказки големи хора, той по принцип е жесток от край време като литературен герой!!! Освен това му е през... за българите и България! Той си има избран народ, и си обича тях, и само тях. Вие къде се бутате в еврейските вярвания - не знам! Като е помогнал на евреите в Египет да се освободят, защо не помогна на България през турското робство, или на индианците /за които едва ли подозира че ги има изобщо/ да избегнат клането от испанците!? Но за евреите отваря моретата!!! След това според твоите хрумки човек ако не повярва в "интересното небесно нещо" в което вярваш и ти - то той има само една възможност - да попаднем в контрол, да бъдем погубени!!! Ами ако не вярваме в богове и дяволи, това прави ли ни лоши и непълноценни хора!? Пишеш че ако ние се отречем от богът ти и той ще се отрече от нас. Първо -много от нас никога не са му се вричали, че да се отричат, и изобщо не ни пука за душевните терзания и мнения на това нещо което боготворите... Ако не бяха заканите ви че ще бъдем отритнати и сме с нещо по-малко от вас, може би изобщо нямаше да ни вълнуват и нещата които си пишете и споделяте. И откъде знаеш лично ти че щом ние не признаваме това Нещо, то ще се отрече от нас. Лично ли го познаваш? Откъде знаеш толкова сигурно мнението му? Ти не му даваш и на него шанс да има мнение. Щом ти мислиш че ще ни отрече- той трябва да последва съвета ти!? И откъде знаеш че не чува молитвите на грешниците - нали е всеопрощаващ, и отворен към всички чада свой които го потърсят. Но щом казваш да не се вслушва в грешниците, а само във вас, небесните ангели- със сигурност ще те послуша. Именно хората сте придавали и словата, и делата, и капризите, и изискванията му!!! Както и да е, не ми се изпада в дребнави спорове, вярвайте си в каквото щете като имате време и живот за хабене в подобни наивни вярвания. Нищо лично към никого!!! Но не мислете че да вярваш, означава че си на правият път, или си по-специален, или че това те прави Супермен! Просто си едно голямо дете, имащо нужда някой все да го насочва и побутва! Това също не те прави лош човек, до момента в който не тръгнеш да заплашваш, и бавно да се превръщаш в сектант не знаещ други думи освен Исус, Амин, и Алелуя! Тогава вече се превръщаш в отровна гъба, опасна за всеки който я докосне!!! И аз съм от християнско семейство, и не смятам нашите за глупави че спазват някои традиции. Но едно е да почиташ българските традиции свързани с християнството - Цветница, Гергьовден, Никулден, заради самата традиция и българските ни корени... друго е да посветиш живота си на машината за пари наречена църква, или на измислен герой от страховита готик-приказка! И да налагаш този герой пред близки и познати като действителен и заплашващ всичко което не го признае... Доста самолюбиво :) При интерес може да прочетете нещо по темата тук ...

303.   Има Бог! Всички имат различна представа за него и го наричат по различен начин, но го има! Има нещо повече в този свят от елементарната материя и трябва да си мнооого прост за да не го разбираш! Аз съм завършил висше свързано с физика (не се хваля) и мога да ти кажа, че колкото повече научавам толкова повече се убеждавам, че хората нищо не разбираме от живота и заобикалящата ни среда, но наистина присъстваме с цел - тук и сега! И не обвинявайте Бог или "нещо друго" ако ви се случи нещо лошо!
Животът е труден и обикновено виновникът е друг човек или бедствие и много често самите ние! Мислете логично! Ако научите колко е фин баланса който пази живота на Земята и колко уникални условия има за да се зароди и запази той на планетата ще ме разберете!

304.   Хората са на земята за да бъдат изпитани от Бог за Вярност!

305.   Безверието се е зародило от това, че искаш да живееш охолно, а трябва да се стремиш да си харесван от Бог! До като извършваш грях, Роб си на греха или казано на разбираем език Дявола те твижи, Физически, духовно и умствено! Доброта има във всеки един от нас, Която е дар от Бога! Добротата е везценен дар, Когато я имаш нищо не ти липства, ще тобавя и какво търсят жените:)''НякОй да ги обича така както не са виждали! ''Бог, Бог търсят, но не осъзнават!!!

306.   304, е, ти си пълният отличник в това начинание! Всички останали сме супер-жалки и за оплакване...

307.   306 ТАка е зверове сте и всички се храните от мене !Аз съм бил изпитан до смърт и не само Сърдечно ,ВЯРНОСТ Е ДА ДЪРЖИШ ДЯВОЛА!Искаш ли да Г о пУсНа!И да знаете Този които ви Бие не е дявола, Това е Господ Вие сте дяволи!Питаи Славито Трифонов Колко Бой яде за дето ми говореше на въпреки и ,шефа , ми Бог направо Го разчекна !СЛЕД КОЕТО Пренуди дявола да доиде да ми целува рЪКА за да знам Кой ще ме пиедаде!

308.   Всяко нечестие ще бъде изтребено!

201-250 от 294