Споделена история от Други

Ограбиха ме!!
Така, реших да пиша тук, защото не знам вече какво да правя. Снощи ни ограбиха докато спим почти всичко беше разхвърлено на земята не знам защо но са взели най-ценното ми нещо само него!!! А пък имаше толкова скъпи неща в хола има самсунг смарт тв три лаптопа по 1000 лв моя на жена ми и на дъщеря ми и тях не са взели
в коридора до входната врата върху шкафа ми беше телефонът самсунг галакси с3 и него не са взели в хола също така имаше и xbox360 и него не са взели а пък на всякъде има стъпки до телевизорите лаптопите и в кухнята и в коридора на втория етаж даже и в спалнята но не и в стаята на детето слава богу!! А в спалнята ни има голям телевизор голямо домашно кино и всички екстри и телефона на жена ми и отворена кутия с златните бижута на жена ми. Но те са взели най-ценното нещо брошката на прабаба ми беше във витрината в хола има голяма сантиментална стойност. Дъщеря ми не може да спи вечер страхува се а пък е на 15!! Вечер ме събужда за да стана със нея да отиде до тоалетната или до кухнята, защото я е страх!!!!
Когато жена ми чуе и най малкия шум от някоя стая или от долу ми звъни на мен за да се прибера от работа всички са изплашени до смърт бяха ни ровили в гардероба и в шкафчетата до леглото а в тях имаше 600 лв!!! А са взели тази брошка!!!!

Коментари

1.   Хм, странно е и изобщо ли не чухте някакав шум!?
Изглежда тази брошка струва много пари дори повече щом имате толкова много съпи неща, а не са ги откраднали! Мисля, че това е човек които ви познава и е идвал в къщата, можеби дори крадеца ви да е роднина които знае много за тази брошка. Винаги трябва да сте се заклювили добре, балкона, вратите дори трява да имате резе или как се казва. Също така трябваше да се осигорите някак си щом сте богати хора. Много съжелявам за вас.

2.   Имало ли е взлом, как е проникнал крадеца? Ако сте сигурни, че е взел само брошката това трябва да ви насочи. Може да е търсил бижута и да я е помислил за скъпа. Много странно е, че крадецът не е взел поне лаптоп и телефон или парите, които може лесно да скрие на излизане. Предполагам, че може да е ваш познат, който ви е идвал на гости и е помислил, че брошката е скъпа, но не знам самата брошка дали има такъв вид.

3.   Да се прибереш от работа? Значи си шеф в работата си, щом можеш да напускаш на пожар кога ти кефне.
Вие по колко взимате на месец и какви сте по образование в семейството ти? Казват, че само висшистите забогатяват, а също и тарикатите. Ако сте от вторите в твоето семейство, казвам голямо Евала на съвременните последователи на Робин Худ.

4.   А, я да поговорим откъде имаш пари за толкова лаптопи, телевизори и скъпи телефони?

5.   Пак филми!

6.   Радвайте се, че не са взели никое от изброените неща. Има хора, които явно са знаели за тази брошка. Може би е с антикварна стойност.

7.   Ми ако сте били вкъщи и сте спали, то те не са се престрашили да влязат навсякъде, което е нормално.
А иначе си късметлия щом са ти откраднали само брошката, но като чета осъзнавам че е имала голяма сантиментална стойност.

8.   Разбрахме, че си много богат...

9.   Наистина тази брошка освен сантиментална трябва да има и доста голяма чисто материална стойност. И ако мога да разбера защо не са взели никакви други вещи, то как не са взели парите си е загадка. Между другото има известни противоречия в представянето на случилото се, но предполагам това се дължи на шока...
М, 35

10.   Ако питаш мен това е някой близък човек. Имате много работи, е взел само това, за което едва ли разправяте насам-натам. Но според мен се обади в полицията като първо помислиш кой би могъл да бъде.

11.   Къде пък прочетохте, че е много богат? ! Подобно нещо не се разбира, а само че е имал една потенциално скъпа брошка. 3 лаптопа по хиляда лева, значи са горе-долу среден клас, нищо особено, или пък един сносен телефон и един що годе актуален телевизор, къде го това богатство? Или пък 600 лева? И все пак тази история е като съшита с бели конци. Хем вчера е станало, хем вече всички СИСТЕМНО са разстроени, придружаваш ги, и връщаш се от работа, е кога и колко пъти успя? ! И не познзвам крадци, които каквато и поръчка да изпълняват - да задигнат конкретни вещи - ако видят пари, да не ги вземат, просто няма такива крадци. Иначе, ако е истина, 100% е поръчка.
М, 35

12.   Просто на крадеца са му развалени очилата за нощно виждане и.. объркал. Бърка се.. човешко е :). И си представи, че той в момента чете този пост :D И вече знае къде, какво се намира?

До седмица дори ламината или плочките.. няма да останат :D

13.   Не се тревожи за откраднати вещи, защото е безмислено. Да, наистина е неприятно, когато някой ти рови из къщата(особенно ако си вътре и спиш) но от друга страна вие сте живи и читави. Вещите така или иначе ще бъдат унищожени един ден(рано или късно), но гледай да запазиш душата си чиста за пред Бог. Сега може и да не разбираш защо всичко става така, но един ден ще разбереш - всички ще разберат, че обграждането с материални "ценности" е безмислица и суета.
Изграждай си ценностна система в духовната сфера, а тези които крадат, лъжат, убиват и прочие(Бог вижда всичко) ще си понесат наказанието когато му дойде времето за вечен срам пред целия свят.
Не се страхувай от крадци на вещи, а се страхувай от Бог - защото ако Бог не ни пожали, няма на кой друг да разчитаме.
И друго нещо - сантименталното трябва да е свързано с любовта към хората, а не към вещите им.

14.   Пак добре, че не са таковали жена ти....

16.   Аларма която се деактивира само от вътре е добра идея. Външна желязна врата, която хлопа като за световно при допир е също добра идея.
Вътрешната врата с резец не спира дори аматьор крадец в тия дни - не се самозалъгвайте.

Плаши ги единствено големият шум - създай им такава обстановка на тия, които са решили да влизат у вас. Всичко друго се чупи, разбива, замразява и отключва.

ПС: И от 200 лева аларма да си вземеш - да се деактивира само от вътре, без външни енергийни източници. Ако си в къща в отдалечено от града място и господ не може да ти помогне. Влизат правят каквото си искат и полицията идва само да ви опише... де имуществото, де телата.
Не случайно има недостиг на полицай в Бг, затова са ги намалили толкова - да ни правят каквото си поискат престъпниците.