Споделена история от Други

Ръчно изработени бижута онлайн
Здравейте, от доста време изработвам бижута от полимерна глина, сръчна съм и ми се получават добри. Искам да започна да ги продавам онлайн, като пусна обява за тях и техни снимки в някои сайтове, но въпросът ми е - как да стане размяната, ако купувачът е в друг град? Четох за Еконт, куриерска фирма, но не искам да я използвам. Остава ми пощата като вариант, но как ще се извършва плащането? Четох, че не могат да се пращат пари по пощата. Много ще съм благодарна ако някой, който е наясно с това, ми обясни подробно. Благодаря.

Коментари

2.   Това, което те интересува се нарича наложен платеж- при получаване на колетчето, човекът трябва да заплати посочената от теб сума. В линка можеш да видиш повече-

http://www.bgpost.bg/?cid=110

Една приятелка продаваше по този начин бижутата си и не беше особено очарована от положението в бг пощите и еконт. На първите нещо не им харесваше начина на обслужване, а вторите доста оскъпяваха пратката.
Успех в начинанието :)

ПС- не знам къде си чела, че по пощата не могат да се изпращат пари, защото доста хора изпращат пари по този начин и се нарича пощенски запис.

3.   защо не искаш да използваш еконт?
бахти.. все едно сте в 19 век или си някоя бабка
пощата и това е...

пратката ще е с "наложен платеж" т. е. ти пращаш бижуто, клиента отива в пощаата - дава парите и взима бижуто - след това ти отиваш в твоята поща и си взимаш парите.

На такъв принцип работят всички куриерски фирми:)

4.   Никой не носи такива бижута. Намери си работа.

5.   Speedy също правят доставки, тип топ куриер, а по пощата не става ли с наложен платеж???

6.   Първо гледай да си направиш някаква фейсбук страница или да предлагаш на познати.
Иначе реално погледнато за теб би трябвало да е без разлика дали ще пращаш чрез пощите или чрез Еконт, тъй като е за сметка на получателя. Друг е моментът, че ако бижуто ти струва 10лв и трябва купувачът да плати още 6лв за доставка ще му дойде малко множко. За мен затова е най-добре първоначално да се ориентираш в региона и да продаваш бижута около теб. Провери дали няма магазини, които предлагат ръчно изработени неща и им предложи да излагат твойте бижута срещу процент от продадените стоки. Така няма да има транспортни разходи.
Ако продаваш онлайн - и пращам чрез пощата и Еконт - смятам, че е най-сигурно да си регистрираш фирма. Такива любителски покупко-продажби чрез куриер и пощи не знам дали са легални. Ако ти ги дават парите на ръка ми изглежда по-малко вероятно някой да направи евентуално проблем.
Ана

7.   Ами по-добре с еконт.. както каза и номер 3.. С ''наложен платеж''.. лично аз изпащам и получавам стока чрез Еконт и съм много доволна.. :)

8.   Номер 7, аз нося такива бижута :)

9.   тая тема не е за тук

Модератор: Темата е преместена в категория "Други"
Благодаря за сигнала!