Споделена история от Други

Искам повече и повече
Аз съм едно момиче на 20 години. Не съм лишена от нищо, но и не съм отрупана. Мисля, че имам някакъв проблем или пък комплекс или нещо друго и аз не знам как да го нарека. Става въпрос за това, че искам да имам много материални неща. Всеки ден да съм с различни дрехи, различни чанти, различни бижута. Преди като имах 2 чанти си мечтаех да имам 5-6, а сега когато имам толкова ме е срам от това, че са малко и все едни и същи. Не обичам да обличам дрехи, който вече съм носила и се чувствам гадно когато се налага да го правя.
Зная, че сега много от вас ще ме помислят за кифла, глупачка и т. н. Вярно е, че се интересувам от материалното, но и не само от него. Добър човек съм, стремя се да помагам на останалите. Зная, че нямам никакво основание да се оплаквам, тъй като има хора по света, който нямат дори какво да ядат, но съм такава.
Ако може някой да ми каже как мога да преборя това гадно чувство, че нямам всеки ден нови неща ще бъда благодарна.

Коментари

1.   здравей,
няма да те нарека кифла или нещо подобно - защото когато съжалявам някого не го обиждам ;( проблема ти е на психическа основа
съжалявам за теб..
живей си така... няма нужда да се измъчваш - такава си и таква ще си останеш

2.   Млада и глупавка си - затова. Дано не дойдат времена, в които и за 1 чанта ще си мечтаеш...

3.   Да, мила, номер 1 е права. На твоята възраст бях същата. След това се случи така, че положението ми е обърна с главата надолу и загубих всичко. В момента наистина само гледам витрините и си се чудя на акъла как съм могла да се оплаквам, като съм си имала от всичко по-много. Не е нужно всеки ден да си с нещо ново, а просто се научи да си комбинираш дрехите и аксесоарите по различен начин. Така всеки път ще имаш различна визия. Мисля, че не е хубаво да си чак толкова меркантилна. Може би ти липсва самочувствие. Или имаш някакъв комплекс относно външния ти вид. Помисли върху това и се научи да се харесваш повече, независимо от дрехите и дрънкулките..

5.   От първите три изречения, осъзнах че си прекалено разглезена!

6.   Ясно е, че търсиш внимание, но с глупостите които си написала ще събереш само негативни коментари. Не съм учуден, че има такива безмозъчни, човекоподобни същества като теб, които се правят на интересни. Щах да кажа, че си фантазираш, но за голямо съжаление не е така. Виждал съм и други като теб, което е жалко. Донякъде обществото е виновно за това полужение, медиите имат голям принос към ненормалното ти мислене и поведение, но най- големият проблем е във възпитанието и семейството ти.
Всички хора са еднакви, раждат се с едни и същи потребности и много малки разлики в мозъкът, едни имат по-развит мозък от други, но това е генетично и няма никакво значение на такъв ранен етап. Поведението и мисленето на човек се формират главно в семейството, а на по-късен етап и в училище. Възпитанието обаче е изцяло грижа на родителите. Ти си проекция на твоите родители, приятели, семейство и обкръжение. Няма смисъл да си хабя думите напразно, ти няма да ме разбереш.

7.   Зодия телец?? Често хората търсят щастието, което им липсва в личния живот в материалните ценности... Сигурна ли си, че не ти липсва родител, близки приятели, любов?

8.   Аа, 7 да не се обиждаме на зодии:) Все пак не всички телци сме толкова меркатилни, материалисти и реалисти не значи точно меркантилни:) Момичето има психологически проблем, който засега тушира някак си с наличието на добри финанси, но животът е такъв, че палачинката може да се обърне, и честно казано в нейния случай може би това е даже препоръчително, за да се пречупи този тертип на съществуване. Не казвам, че трябва да стигне до просешка тояга, но все пак да не обличаш втори път един и същи тоалет дори най-известните певци не постигат на 100%, при условие, че за тях и имиджа им се грижат много хора.
Хъм, авторке, ако смяташ, че това е съществен проблем, обърни се към психолог, тук няма как да ти помогнем, можем само да те "нахраним", а това няма да ти помогне. Или просто продтлжи живота си така, поне докато можеш:)
М, 35

9.   За щастие има решение на проблема ти. Решението е в магазините за дрехи втора употреба, където с малко пари ще можеш да се обличаш всеки ден с различни дрехи, които след едно носене ще изхвърляш, препродаваш или подаряваш. Не знам дали продават чанти и бижута втора ръка, но предполагам, че има такива магизини.

10.   Номер осем, страшно много съжалявам ако си го възприел/а чо някакъв начин като обида... Това, че по моето не особено компетентно астрологическо виждане такъв проблем би могъл да се появи у тази зодия в никакъв случай не значи че всички нейни представители са някакви материалисти, дори напротив! Позавам много скромни и нематериалистично насочени телци, а и по начало се разбирам много добре с телци. Много ясно, че има разлика от ъелец до телец, възпитанието, обкръжението и личностното усъвърюенстваме са дори по-важни... Съжалявам, не съм целяла обида.

11.   Не ти липсва чанта, нито дрехи... липсва ти нещо от духовен и психически характер, което се опитваш да запълнеш с физически неща- не става!