Споделена история от Други

Боядисване върху тапети
Здравейте :) Искам да боядисам стаята, но няма време за сваляне на тапетите и отгоре да боядисвам. Ще кажа, че почти нищо не знам за боядисването кое как какво защо, така че ще ви помоля да ми кажете първо какво да сложа, как да го направя, защо се прави това и така. Тапетите са бели, но на много места от децата има следи дето са махали тиксо ( като малки много лепяха плакати ), захабени са, вече са мръсно бели хихи. Не са окъсани, само на някои места малко, но това лесно ще се изравни. Искам отгоре да боядисам с кремав цвят, някои май прасковено го водят, не съм сигурна. Доколкото знам, може да се боядисва направо върху тапетите. Кажете ми какво и какво да взема, кое първо да сложа, после кое, как да ги нанасям и т. н. Моля ви за подробни обяснения :)))

Коментари

1.   Купуваш латекс валяк ваничка за отцеждане. Разреждаш с вода латекса да не е много гъст нито пък много рядък. На местата където е скъсано първо мацваш малко латекс отгоре бял лист копирна хартия и пак латекс. Боядисваш смело и готово.

2.   Ако тапетите са хартиени няма да стане. Но при другите става добре, ние вече два пъти боядисвахме и ставаха като нови. Успех

3.   Ако тапетите са твърде стари е възможно след латекса да се разлепят и да започнат да падат. По принцип може да се боядисва върху тапет, но върху тези по-плътните.

4.   не става от латекса са скашкват и подпухват накрая ги махаш и пак пари!

5.   Моят приятел така боядиса, но преди това ги мина с лепило с200 разредено с вода. Изсъхна за един ден и отгоре латекса. Не се разкашкват тапетите и се изглаждат повредените участъци. Каза обаче, че ако един ден се започне истински, а не козметичен ремонт идея нямал сас ще се свалят тези тапети.

6.   Не падат, виж сега, първо се наася специален грунд върху тапетите, който спомага лесното боядисване и предотвратява падането им, а след това се нанася латекс, който е само за тапети, той е различен от този за голи стени. Всичко това се продаеа в магазините. Успех с боядисването.

7.   По-добре свали тапетите първо. Аз свалях скоро. Пръскаш с вода, чакаш да попие, пак пръскаш и сваляш с шпатула. При 4 часа на ден ми отне 1 седмица да сваля на цялата стая без да си давам зор. Само да не са водоустойчиви тапети.