Споделена история от Други

Samsung Galaxy S4 или Apple iPhone 5
Здравейте. :)
След няколко дена имам рожден ден и баща ми ми каза, че ще ми купи нов телефон. Обаче не знам кой да си избера Samsung Galaxy S4 или Apple iPhone 5. Рових в интернет и видях, че нямат почти никаква разлика освен големината. Моля дайте си мненията, понеже не разбирам чак толкова много от екстри и т. н. А и да добавя, че нито слушам музика нито си играя игри.
От другите съм чувала да казват, че всеки ден си зареждат телефоните...
Моля, кажете си мненията.
Благодаря. :)

Коментари

1-50 от 78

1.   Аз бих избрала айфон 5

2.   За мен по-добър е Samsung Galaxy S4. Имам такъв телефон и ми допада повече. Но ти казваш, че не слушаш много музика нито играеш игри, тогава за какво ти е нов телефон? Какъв имаш сега? =)

Kitty

3.   За какво ти е въобще такъв телефон като дори не използваш приложенията? За гъзария? Да покаже тати колко парички изкарва и да се изфука детето с абсурдно скъп телефон... :/ Но това е България...

4.   щом не слушаш музика и не играеш игри такъв телефон не ти трябва (е освен ако не ползваш интернет)... Моят съвет е за Самсунг-а защото Андроида е по-отворена платформа и има повече безплатни приложения (но вероятно дори няма да стигнеш до тях )

5.   Samsung :)

6.   Samsung Galaxy S4 има далеч по-добри настройки и приложения. Една приятелка има и двата и каза, че той е по-хубав.

7.   самсунга е мнооооооого голям и няма да ти е удобно да си слагаш в джоба?

8.   Като нито слушаш музика, нито играеш игри, няма смисъл да хабиш парите на баща си за такива неща! Все пак са по 1000 лв. Иначе съм твърдо за Самсунг - Ябълката са боклуци! Може да си вземеш по - обикновено телефонче - например S3 mini, Ace2 или Fame на Samsung :) Пък и са изгодни!

9.   Самсунга. Истината е, че е много по-добре устроен за българския потребител. Иначе всеки си има лични предпочитания откъм дизайн, приложения, гъзария... и т. н. Ако имаш познати с такива телефони помоли ги да ги разгледаш да видиш кой ти изглежда по-удобен :) Иначе и двата се зареждат ежедневно...

10.   Определено Самсунг галакси!

11.   самсунга е мн готин но е нефункционален за размерите си. Айфона не го харесвам много заради това че за тези пари другите марки предлагат доста по-иновативни технологии. По-скоро виж сега излезлият НТС one-същият като самсунга общо взето по характеристики, но с малко по-малък екран което мене повече ми харесва защото тоя самсунг няма сядане с него ако е в джоба. Който и от двата да вземеш ще го харесаш зависи дали те притеснява големината на екрана

12.   В такъв случай - нито един от двата.

13.   Да ти имам проблема...

14.   Някой хора дори обикновен телефон нямат.. Като не играеш и слушаш музика за какво ти e? Просто излишни пари а?

15.   Не си за такива телефони, авторе, а баща ти по-добре да не те слуша тебе какво искаш, а да ти купи учебници и помагала да учиш, не да ти купи телефон, който даже няма да ползваш, ей така за гъзария и тука да гледаме теми от рода на "Аз съм единствената от класа, която няма сензорен телефон или таблет".

16.   Apple са добри, но в случая аз бих избрала Samsung S4. Андроид е по-добрата платформа. А и има много повече безплатни приложения. Но бих те посъветвала да погледнеш и Sony Xperia Z - според мен е най-добрия избор като размер-фунционалност-цена за този клас смартфони.

17.   HTC ONE! :)

18.   Nokia Lumia 920 - различен, красив, цветен!! Няма да съжаляваш.... въпреки че има много предразсъдъци по отношение на Нокия в момента!

19.   Не играя игри, защото в момента имам Nokia XpressMusic 5530 и няма никакви игри или пък екстри. А и тоз телефон е втора ръка. А и не съм искала от баща си нов телeфон. Той ми каза, че ще ми купи нов телефон за рожденния ми ден.
Исках само мненията ви, не да ме нападате!

22.   Изобщо не си взимай подобен телефон, щом няма да го ползваш за игри или музика. вземи си някой телефон за по 400-500 лв. Иначе самсунг. Апъл са най-големите боклуци.

23.   Вземи и двата и ги носи със себе си. А може и да хвърляш зарче и да си вземеш два еднакви, ако стане нещо с едниния.

24.   Аз имам на галакси с тройката, уникален е! Но аз си ползжам приложенията. То е компютът това.

26.   Първо според мен няма смисъл да харчиш толкова пари за един телефон- все пак става въпрос за телефон. Ако питаш мен по-добре се вземи нещо по-евтино. Например аз имам елджи оптимус ел 9 и съм много доволен подходящ е за всичко - за разговори, музика, игри, нет, но тъй като пишеш, че е позваш такива услуги - не знам. А иначе ако си избрал твърдо да си взимаш подобен телефон - самсунг е по-добре

27.   Самсунг, но за какво ти е като не използваш приложения

28.   Аз си го купих втора употреба за 300 нов е...

29.   S3 е в пъти по добър от 5 - цатар да не говорим за 4 - ката.. S4!!!

30.   Samsun Galaxy S4 е по- добрия избор според мен.

31.   Ти на колко години си... И моята щерка се е тръшнала за такъв телефон ама аз не спирам да й повтарям, че на 13 няма да я огрее....
Мисля, че бързаш да изпредвариш събитията. За какво ти е след като няма да го използваш по предназначение?

32.   Не го приемай лично, но след като не слушаш музика и не играеш игри за какво ти е толкова скъп телефон?

33.   кво им е на епъл, супер хубавите телфони са това че повечето хора неможем да си ги позволим не означава че са боклуци

34.   Аз имам Samsung mini 2 - много е приличен за интернет, разни приложения. Но като цяло го ползвам само за говорене - много бързо ми мина мерака, така да се каже. Ако не ти трябва смартфон и няма да ползваш всичките му функции, по-добре си вземи един такъв Самсунг за 300 лева пък с останалите пари отиди на море :)

35.   На 17 години съм.
Авторката :)

36.   galaxy s4 според мен. Преди имах iphone3 като цяло не беше лош но galaxy е много по добър. Също така камерата е с повече мегапиксели телефона е много бърз и не забива.

37.   Първо Samsung водиха дела с Iphone за копиране, така че не сравнявайте скапания S4 с петицата. Взимай Iphone 5, аз имам също черен 64гб това нещо не може да лагне или засече!! . А до номер 4 ужасно си тъп, като баща и има пари нека и купи не случайно хората учат, за да имат повече пари, а ти като си тъп няма и да имаш :)

38.   37, Айфон-а са пълни боклуци с малък дисплей, скучен дизайн, в сравнение с Samsung и предназначени за кифли със 100 тона грим, снимащи се в огледалото -.-

39.   Аз вече избрах - S4. Дълго проучвах и избирах, доста пъти промених избора си, но мисля, че за момента това е най-доброто, което се намира на пазара. Да, айфона държи повече цена и когато решиш да го продадеш, ще си върнеш повече парички отколкото S четворката. Но това изглежда е единственото преимущество. Освен гъзарията, разбира се - все пак АЙФОН! ;)
S четворката има най-много възможности и от гледна точка на техниката е на доста светлинни години пред другите. Включително HTC One и Sony Experia Z. Отиди в GSM Arena и сравни техническите им характеристики. Ще се убедиш, че няма по-добър в техническо отношение телефон. Е, имаше оплаквания за качеството на S4. Пластмасов бил, имало изгорели пиксели, вадеща се лайсна и други подобни. Е, тия мнения затихнаха в последните месеци. Дори да е имало такива неща в началото, изглежда са ги пооправили.
Имаш и друга опция - ако не искаш телефонът ти да бъде с най-високите технически характеристики, но да ти върши работа и да е здрав, съветвам те да купиш Sony Experia Z. Той събира най-малко оплаквания и има превъзходен дисплей - ще гледаш най-добрата картина. Но технически изостава от другите - най-малкото е, че има вградена батерия, както HTC One. S четворката може да се използва с резервна батерия, докато зареждаш първата. Мисля, че това не е за пренебрегване.

40.   Самсунг според мен са по-качествени

41.   Нокия 3310 - нито игри се играят, нито музика се слуша и издържа ядрена война.

42.   Защо въобще ти е такъв скъп телефон, не мога да разбера... На мен лично телефон ми трябва само, за да се свържа с някого. По-добре баща ти да ти купи нещо по-различно от скъп телефон.

43.   iPhone 5 според мен е по-добър. Apple е най-добрата марка телефони, таблети и др в света. Не можете просто да сравните Samsung Galaxy S4 с iPhone 5.

44.   Здравей, авторке! Не знам дали вече са ти купили телефона, но все пак ще ти дам мнението си като човек, който 10 години се интересува от телефони и развитието на мобилния пазар като цяло. В момента Apple с тяхната iOS търпят много загуби, защото тяхната операционна система е от затворен тип, параметрите на айфоните също са по-слаби от тези на топ флагманите с андройд ОС. Имай предвид също така, че купиш ли си айфонче ще трябва да заделиш пари и за приложения, защото повечето са платени за айфон, стига да не решиш да го джейлбрейкнеш (т. е хакнеш) Самсунг в момента са лидери на пазара и с право според мен. Аз използвам S3 вече 6 месеца, нямам абсолютно никакви забележки нито откъм изработка и дизайн, нито откъм функции и забавления. Но тук идва логичния въпрос за какво ти е такава мощна машина, след като няма да играеш игри и да слушаш музика на него... на такъв телефон това се прави, гледат се филми, снима се с камерата и тн... ако наистина няма да ползваш телефона си като пълноценен смартфон, то тогава нека ти купят Нокия 100 - можеш да говориш 1 седмица по нея и няма да ти падне батерията, имаш си и фенерче като се прибираш по нощите след тежък купон да си светиш по пътя... общо взето идеалния телефон за без пари, към 50 лева е на свободна цена, а останалите 1000 лева можеш да си купиш дрешки с тях, да идеш на море както те съветваха по-горе, да си купиш учебници... и тн :) прецени си сама, но наистина ако не мислиш да ползваш функциите на такъв телефон, по-добре си вземи нисък клас модел... Всичко добро!

45.   Технически грамотните хора си взимат Андроид, който иска лъскаво-контешки "моден" артикул си взима iPhone. Определено Галаксито е най-добрият телефон в света като съвкупност от софтуер, хардуер, камера, дисплей. Най-добрите телефони, според мен, са Galaxy S4, Galaxy SIII, Nexus 4. Не си струва да се пълнят гушите на Епъл, защото политиката им спрямо потребителите е меко казано противна - гледат да ги зомбират и да им вземат парите, без да предложат иновативен софтуер.

46.   едно ще ти кажа и двата така и така са скъпи по добре си вземи лаптоп по удобно си е а и това ще ти трябва за напред до колкото въпроса ти самсунга е по мултифункционален

48.   iphone 5 :)))

49.   ако си момиче се извини айфон 5 или 4
а ако си момче си вземи samsung galaxy s4

50.   Купи си книга.

51.   Привет : )
Аз имам IPhone 5 и съм доволна, на мен батерята ми издържа цял ден ако не играя игри. И работи бързо и е яко. Но задължително си купи панел защото се чупи лесно :) аз съм доволна от айфона

52.   Хаха, какви стари телефонш. S5 е на път, а вече има 5s и 5c. И те така ще сменяш телефони.

53.   Имам галакси с4 и е перфектен. Моя приятелка има айфон 5 и много му се ядосва. Според мен въпроса е на вкус.

54.   Самсунг естествено!

1-50 от 78