Споделена история от Други

Как да постъпя?
Здравейте!
Благодаря предварително за вашите мнения! Приятелят ми е от друг далечен малък град. Има свое жилище и работа, а аз съм свикнала да живея в голям град и също имам своята си работа. Имам чувства към приятеля си и искам да живея с него. Той също има жeлание и ме покани да живея при него. Как да постъпя? Той е страхотен, обичаме и това личи от всичките му постъпки във всяко едно отношение. Малко ме притеснява, че е ревнив, а и ще бъда доста далече от родния си град, а и не знам в днешно време трудно се намира работа, а още по - трудно е в малките градове. Не съм свикнала да бъда зависима. Той не може да дойде при мен, защото има близки роднини, които разчитат на него. Как бихте постъпили вие?
Заедно сме от една година, а и връзка от разстояние е трудничка за поддържане.
Благодаря Ви отново!

Коментари

1.   Стой си на мястото, щом е ревнив и има по важни от теб близки, то ти си достатъчно маловажна за него, така че да не му се довериш.

2.   Зависи на колко години сте. Ако имаш сериозни намерения към него, а не просто се гаджосвате докато ви е хубаво заедно, се замисли дали си заслужава. Явно е поставил роднините си на първо място и после си ти. Семейство не може да се изгради в такъв случай. Друг е въпросът в какво положение са тези роднини, че да не може да ги остави.

3.   лично аз не бих отишла в малък град, не бих напуснала работата си и средата си заради някого. съжалявам, ако звуча гадно и егоистично, но това е моето мнение. да отидем двамата в голям град, където да работим и живеем - да, но да напусна всичко и да се поставя в пълна зависимост, съжалявам.
всъщност доколкото разбирам, вие не сте живяли заедно, връзката ви е от разстояние. това означава, че всъщност не познаваш този човек в ежедневието, да не забравяме за близките роднини, които зависят от него и които често умират да се бъркат в отношенията на младите.
така че аз не съм оптимист, съжалявам, авторке!

4.   Потърси си работа там, ако намериш и те вземат - отивай, ако не - недей... освен ако той не иска да те гледа като писано яйце. Той кой не иска ;D

5.   Ако найстина го обичаш, ще можеш да отидеш при него, в името на любовта, човек е готов на всичко. Изборът е твой.

6.   ти трябва да послушаш сърцето си а не да питаш нас защото всеки един от нас ще ти даде различно мнение но ти сама трябва да решиш какво искаш най много:)