Споделена история от Други

Пристрастяване към криминална история
Здравейте,
Момиче на 27г. съм. Ще започна с описание на личността си: по характер съм доста срамежлива и притеснителна, дори бих се опрделила като антисоциална. Няма причина за това поведение, но просто съм си такава, предпочитам да прекарвам свободното си време абсолютно сама, без да комуникирам с никого - така се чувствам най-добре!
Напоследък в мен се разви едно увлечение, което бих го определила като странно. Съвсем случайно прочетох в Инернет статия за бруталното убийсто на 16г. тийнеджърка Силвия Мари Лайкънс, извършено през 60-те години на миналия век в Индианополис, САЩ ( който не е запознат с историята, може да я прочете). Незнам защо, но тази история толкова много ме впечатли, че буквално всеки ден я препрочитам отново и отново и се ровя в нета, ако мога да открия допълнителна информация и снимков материал по случая. Дори се замислям дали да не напиша собстена интерпретация по случката, просто ей така. Ако имах възможност бих посетила щата Индиана, единствено поради тази причина - да се запозная с подробностите около тази нечовешка жестокост.
Замислям се дали по някакъв чудат начин не съм била част от тази история, имам предвид в миналия си живот, преди да се преродя? ! Хаха
Според вас дали това мое увлечение е нормално, защото все пак става въпрос за почти тотално обсебване и то отнасящото се до криминална постъпка? Дали в известен смисъл не е част от характера ми? Може би ще бъде най-удачно да се консултирам с психолог или...

Ще се радвам и очаквам коментарите ви!!!

П. П. Не страдам от излишък от свободно време, ходя на работа и следвам, но въпреки това увлечението ми е факт! :-)

Коментари

1.   Същата съм. Аз по цял ден гледам crime and investigation channel и после се ровя с цел да открия още нещо, най-вече снимки... Всеки ден посещавам един страшно интересен (поне за мен) сайт, в който се вписват всички серийни убиици и всякакви други. Мога да ти го дам, ще се зарибиш... :Д А коя зодия си ако не е тайна?

2.   Сигурна ли си, че си антисоциална?
Критерий за определяне на антисоциалната личност като такава включва незачитането на правата на другите и нежелание или неспособност да се спазват нормите на обществото.
Антисоциален може да е престъпникът убил онова момиче.

Сега по темата, невиждам защо се ровиш, това е просто една от многото криминални истории, разкрити и приключени!!!

3.   Просто търсиш внимание.

4.   По-скоро страдаш от липса на секс, но явно не го осъзнаваш поради липсата на такъв досега....

5.   Прочетох го и напрао почна да ми се гади... такава жестокост и несправедливост. Даже и съседските деца са я измъчвали? ! Имало е толкова свидетели и никой не е направил нищо? ! Мале такава жестокост ли има в хората.. да изпитват удоволствие от измъчването на някой.. ужас. Даже повечето от децата са били помилвани, а Гертруд освободена... егати несправедливоста!

6.   Има още много описани такива случаи, а кой знае колко непопулярни. Има един сайт за такива статии, няма да го казвам, за да не е като реклама. И аз изчетох доста неща в него, но накрая май ми дойдоха в повече и оттогава не съм си припомнял.

7.   Може би на подсъзнателно ниво припознаваш себе си в жертвата или убиеца поради някаква причина

vova4ka

8.   Едно време и аз много се интересувах. Е, не съм се пристрастявала, но гледах много криминални истории по истински случаи. Обаче веднъж сънувах такива кошмари заради един такъв жесток случай, че вече не ги гледам.
Да ти кажа не мисля, че е много здравословно - до такъв извод стигнах. Някак си те кара да гледаш негативно на живота и се натоварваш излишно. Но ако толкова те влекат криминалните истории - може да учиш криминология :)

9.   Нормално е да се "обсебиш". Преди 2 години когато се запалих да чета не можех да повярвам на очите си. Свиква се с времето и благодарение на тези истории се ориентирах към професията си.

10.   Просто може би ти е интересно самото разследване.

12.   Това от Криминалната секция си го чела, нали? Да, и аз съм същата. Особено този случай като го прочетох много зле се почувствах за тва момиче, горкото. Почнах да се ровичкам из разни БРУТАЛНИ случай, пристрастих се, напълно нормално е наистина, но не си антисоциална да ти кажа под секрет. Не си и луда.

13.   Може би това е знак, че трябва да избереш професия като детектив, разследващ експерт и т. н. Ще си много добра в тази професия.

15.   Авторката:
До коментар 1: Радвам се, че и ти четеш и харесваш такива неща :-) Ако искаш ми кажи сайта, аз разглеждам криминални досиета. А като зодия съм Скорпион.
До другите коментари: Определям се като антисоциална личност, не защото съм против нормите на обществото и т. н., а просто защото по характер съм твърде затворена и необщителна. Но в никакъв случай не страдам от липса на секс!
Чела съм много други криминални истории, ясно, че са вече разкрити и приключени, но точно тази история ме впечатли ужасно много и непрекъснато я преглеждам пак и пак!

16.   Хехе е не съм само аз лудата... шегувам се :) От както и аз открих "този" сайт, за който по-горе предполагам, че говорите се зарибих да чета "криминалните досиета" там. Вече две години чета всичко там, но напоследък авторката не е публикувала нови случаи. Доста увлекателно е написано, а самият факт, че е по действителни случаи много ме впечатлява. Не е за вярване какви уроди има сред нас. Понякога ми идва чак доста в повече. Винаги съм харесвала и такива филми, особено ако са по истински истории. Е, чак да препрочитам пак и пак едно и също нещо не ми се е случвало, но съм се ровила за снимки и нови данни и аз. Просто ме влече криминалистиката явно. Нищо ти няма, просто много си се филмирала. Може би ти е първата история и за това. Порови се в интеренет за този сайт и ще видиш как ще се зарибиш. Ще има да четееееш... Между другото съм зодия рак... Ако има някакво значение. :)

17.   Мале авторке с теб много си приличаме и мен са ми много интересни криминалните истории и аз се опрделям като антисоциална и също така съм родена на 14 ноември-скорпион ;дд

18.   Е авторке значи не си АНТИсоциална а Асоциална, "АНТИ" означава противопоставеност на понятието, което стои зад тази представка, а "А" е само отрицание на понятието. Авторе дано ти помогнах да ги различаваш.
Иначе и аз гледам криминални филми. От №2

19.   Гледай филма американско престъпление. Той е базиран на тези история :)

20.   Авторката:
До номер 17: Радвам се, ако искаш да се запознаем, харесваме еднакви неща и бихме могли да се сприятелим!
Номер 18: Абсолютно си прав/а, съжалявам, грешка на езика хаха. Точно това имах предвид - АСОЦИАЛНА! Но идеята е ясна, анти /против/ социалността и контактите :-)
Гледала съм филма Американско престъпление, както и The Girl Next Door. Но в общи линии не ме впачатлиха и не отразяват случилото се в подробности, а само "очертават рамките" на трагедията

21.   И мен много ме впечатли историята на Лайкънс, когато я прочетох в началото на годината. Преди да почна да се ровя в сайта с криминалните досиета, не знаех, че е имало чак такива жестокости на този свят... Като цяло смятам, че е по - добре човек да не се занимава с подобни истории. Излишно натоварване на психиката. Освен това, нещата върху които се концентрираме, оказват влияние върху характера ни.

22.   Аз също не обичам да комуникирам с хора - най-много един двама, и също като теб съм пристрастен към неща, смятащи се за странни от моите връстници (на 14 години съм) - история, химия, физика, ОКР, криминална история, астрономия... Но не смятам това за нещо откачено, защото по този начин си намирам занимание, с което да си запълвам времето и едновременно с това да черпя знания. Според мен нещо подобно се среща и при теб - опитваш се да опознаваш себе си.

23.   Според мен просто си заинтригувана от историята, която е шокираща и истинска като това, че дишаме сега.
Не е единствената брутална история, има много такива.
В същия сайт, който си я намерила, има още много такива регистрирани истории по истински случаи.
Например тази за канибала Армин Майерс или както му беше името, който пуска обява, че иска да изяде човек и получава няколко отзива, докато накрая си намира подходяща жертва.
Или онази история в Нова Зеландия за двете момичета, които убиват майката на едната.
Тези истории са интригуващи, защото са зловещи. Вглъбяването в тях само ни кара да искаме да знаем още.
И аз съм се пристрастявала към филми и истории, от които ми се е искало да бъда част, дори да не са били ужасни като тази.

24.   Това е нормално, просто ти е станало интересно. И на мен също ми харесва да чета за необичайни неща като Хитлер, Чернобил, Зона 51, разни убийства и тем подобни. Препоръчвам ти да прочетеш някоя книга на Стивън Кинг ( Куджо е хубава книга, препоръчвам ти я ) или да гледаш някой сериал като Досиетата Х или American Horror Story, макар и да ти звучи малко тийнейджърско, предполагам, че щом обичаш нестандартните неща би трябвало да ти хареса.