Споделена история от Други

Как да му кажа че съм бременна?

Накратко:
Приятелят ми е страхотен човек, добър отзивчив, понякога наивен но иначе е страхотен.
Прекрасен човек е. Дай бове на всяка жена да си намери такъв мъж. Но заради тази негова
добрина се вкара в беля само зa да защити негов приятел и скоро го осъдиха на 7 месеца.
(за пояснение: той пое вината на приятеля му става -въпрос за катастрофа- каза, че той е карал автомобила).

Твърде много обяснения извинете.

С приятеля ми искахме дете. Преди 2 дни разбрах че съм бременна,
ходих в болницата и там лекарят ми каза че съм в края на втория месец.
Събрах моите и неговите родители и имказах, за моя радост се отнесоха с много разбиране и подкрепа към мен.
Но проблема е че предвид тези обстоятелства незнам как да му кажа за бебето иска ми се да се зарадва поне малко
остават му още 6 месеца и ми се ще да му го кажа по по-различен начин поне да го запомни с хубаво
тоест поне един хубав момент да има. Притеснявам се предвид ситуацията в която сме, той в затвора а аз бременна.

Коментари

1.   А питаш ли се дали е разумно да се обвързваш с дете, точно с такъв мъж, които е преценил да си почерни досието и да лежи в затвор заради друг човек, който не му е от семейството. Не е късн озамисли се!

2.   здравей,
хубавото е, че когато излезе ти вс еоще няма да си родила :)
на мнение съм, че трябва да му кажеш - така времето ще му минава по-бързо като мисли за това :)

незнам дали има вероятност след месец-два-три да поиска осовбождаване по тази причина и за добро поведение
дори и да трябва да се плати някаква застраховка

иначе няма как - в затвора трябва д аму го кажеш...
просто няма друг начин

Успех!

3.   Kaжи му:Вече ще сме трима......или четирима.

4.   Кажи му. Това ще е искрицата надежда с която ще живее и дните му ще минават по-бързо. Само това ще го зарадва.

5.   Изникнаха обаче и някои други жъпроси.

Дали ще съм добър родител?

Преди дни разбрах че съм бременна.
Казах на моите и на неговите родители, от няколко часа братята му и сестра му също вече знаят.
В сложна ситуация сме, той е в затвора а аз съм бременна.
Седнах и добре обмислих нещата осъзнах че съм готова физически и със средства с които да отгледам детето.
Притеснявам се обаче, че може би не съм достатъчно зряла в морален аспект, чувствам се неуверена.
Ами ако не се справя с възпитанието на детето, ако се изложа като родител. Незнам, според родителите ни
това да се тревожа е нормално за човек на който му предстои да става родител.
Всве пак съм само на 25 години и тази година завърших магистратурата си но се притеснявам.
С приятеля ми винаги сме правили какви ли не неща, глупави постъпки, грешки, но винаги тези постъпки и грешки
са ни носили много радост и щастие може би сме късметлии надявам се и този път да е така.

Авторката

6.   Тъкмо ще излезе малко преди раждането. Кажи му го направо в очите или на свиждане. Това е лъч надежда!
Иначе това, за вината, малко ми се струва пресилено... едва ли е поел чужда вина.. кой глупак би го сторил? ! Може би те е поизлъгал... Но това няма значение, мислете за бъдещето, а не за миналото! Леко раждане ти желая!

7.   Кажи му го по телефона!

9.   Извинявай, ама тук е историята на един приятел, който се чуди как да помогне на приятеля си, който е в затвора, понеже поел цялата вина за катастрофата...
http://spodeli.net/3/story-51496.html
Той пък искал да ти предлага брак - я иди на свиждане и го остави да ти предложи, пък ти му кажи, че чакате детенце (историята малко ми понамирисва на невярна, но ако е истинска и съвсем случайно и двамата сте писали тук, тогава ви желая всичко най-хубаво!

10.   Номер 6. той не ме е излъгал, и аз бях там, въпреки че за делото ме нямаше защото заминах в САЩ за да се дипломирам.
А иначе това за вината: "кой глупак би го сторил? " - Един наивен глупак.

11.   Благодаря ви мили хора за съветите.

Оказа се, че наистина е искал да ми предложи брак и го направи. Приех. Без да губя много време го погледнах в очите и
без заобикалки му казах, че съм бременна. Зарадва се естестврно. Обсъдихме какво ще правим занапред. Но определено сега съм
по-спокойна.

Авторката