Споделена история от Други

Красотата...
Здравейте!
Темата ми е малко странна, но ми се иска да получа мнението на здраво мислещи хора, каквито знам че влизат точно тук.

Преди си правех профили в различни сайтове. Обичах да се снимам за да качвам там снимките, но вече спрях. Като че ли пораснах и покрай студенстсвото си гледам повече в живота и уроците. И както бях забравила за тези сайтове, изведнъж докато си рових в един доста известен сайт видях клипче направено за 10 от най - сладките момичета от дадения сайт, където имах профил. ( В никакъв случай не се изтъквам с това, и Вие самите знаете добре, че слагат и доста грознички момичета в топ 10 ). Но някак си ми стана криво, защото не обичам да участвам в такива класации. Намирам се за що - годе симпатична, поддържам се, но да ме сравняват с други жени, т.е. момичета, и да чета коментарите как всички пишат за точно една определена че е най - готина и малко ми става зле.

Наистина момичето е много хубаво, но нещата не са равни, защото тя е модел, всичките и снимки са професионални, има професионални гримьори, обличат я, правят я и тя си качва снимките там... И донякъде е като на кастинг с всички останали, които си се снимат за разнообразие с апаратчетата на телефона си и не могат да се похвалят с такива снимки. И става гадно като започнеш да четеш обиди срещу другите и възхваляване към нея, защото не е честно, и всяка жена би се обидила да я сравнят с друга или да я умаловажат...

А знаете какви станаха българите. Обиждат, плюят, повечето дори са полудели... Вие правели ли сте си профили в подобни сайтове и какво е мнението Ви за всичко това, което е крайно маловажно, но пък за жените в отделни случаи и настроения е актуално?

Коментари

1.   Ами ти сама пишеш, че няма как тя да не спечели, след като снимките й са професионални, обработени с Фотошоп и т.н. Да не ти пука - нормалните мъже харесват естествени жени, това, че някакви чекиджии се прехласвали по някаква изкуствена кифла, не трябва да ти срива самочувствието. Обичай се такава, каквато си.

4.   Не мога да разбера от какво се оплакваш, след като си си качила снимките в този сайт, значи си наясно, че те ще бъдат видяни от много непознати хора. Нормално е някой от тях да не харесат теб или някоя друга. Това, че въпросното момиче, била модел и т.н. няма нищо общо. Тя е качила нейните снимки по същата причина, по която и ти. След като не ти харесват коментарите по твой адрес, има просто решение! Не качвай твой снимки никъде, така няма да получаваш нито положителни нито отрицателни коментари.

Позволявам си да перефразирам следното "Когато зададеш въпрос, трябва да си готова да получиш отговорите независимо дали ти харесват или не" на "Когато се показваш на хората, трябва да си готова да получиш оценките независимо дали ти харесват или не".

Светът не е свършил, защото някой е казал дали си симпатична или не, въпрос на мнение, вкус и т.н. и ако не можеш да понесеш критиката и оплюването, както казах не качвай твои снимки никъде.

5.   Е, та това е "топ 10", всички са "подвластнички" на №1, виж, ако беше "топ 100", е малко по-зле, но пак си е топ, а и не е топ на най-грозните,нали? Кажи кой е сайта и ще те качим на 1-во място! Туй, на шега, надявам се че не си "натюр", дори и да си с перфектни форми- не е приятно да те излагат на показ, но, както сама каваш-ти си си качвала снимките, макар и преди и не по този повод, нищо, ще мине време, ще се сменят 10-те, може и да изпаднеш от класацията, ше ти бъде ли криво тогава?Щом не си сложила и адрес, тел.номер-какво толкова- просто - не чети как те коментират, приятелите ти харесват ли те? Това е по-важно, а поука вече си си направила...

6.   Ами ти го каза - българите са си такива. И сред жените, и сред мъжете има много завистливи и както харесват някой, като ги отреже, се почват едни приказки - как не бил/а толкова як/а, даже направо грозноват/а и тн и тн.

Важното е ти да се намираш за привлекателна и да се грижиш добре за себе си, а това че някой не харесва цвета на косата ти или краката ти (примерно) си е напълно негов проблем.

Аз затова не обичам такива сайтове. Даже имам доста лошо мнение за тях точно заради нещата, които каза. На твое място дори бих си изтрила профила ;)

7.   Не разбрах какво те тормози повече. Че не си номер1 в класациите на тези сайтове, или че потребителите им от мъжки пол са груби, убиждат, плюят и т.н. Ако е първото, тогава мини през фотошопа и влез в класациите. Ако е второто, трии профилите и не се занимавай с тях...

8.   Лигла! Да ти имам проблемите.