Споделена история от Други

Как да си защитя профила в facebook
Бившето ми гадже е голям хакер поне в това мога да го призная. Тои не искаше да се разделим но аз пожелах поради много причини и мисля че може да ми разбие паролата и да ми изтрие феиса. А аз гарантирам че наистина го може и си разбира доста. Докато бяхме заедно винаги ми влизаше в профила да го проверява, аз се задушавах от това. Каквато и сложна парола да си сложа колкото и да дълга пак успява и дори когато ми е скрит имеила. Искам съвети моля ви някои които повече разбира.

Коментари

1.   Смени си пощата и си направи тайния въпрос и отговор различни, някакви по-сложни и да няма смисъл в тях. Предполагам така ти влиза, чрез пощата.

2.   Избери опцията да ти иска код, който се получава на мобилния и няма как без него да се влезе в профила!

3.   Виж Фейсбук не е просто един сайт за забавление, а една огромна ИМПЕРИЯ така да се каже и си има правила за работа, защита и бизнес. Фейсбук е като сайта та на Министерството- АКО ДОКАЖЕШ ПРЕД ПОЛИЦИЯТА ЧЕ ХАКЕР СЕ ОПИТВА ДА ПРОНИКНЕ В ПРОФИЛА ТИ ИЛИ ДА ГО ИЗТРИЕ, ТЕ МОГАТ ДА ГО АРЕСТУВАТ. Поне аз знам така, понеже веднъж в новините показаха хакер, който е проникнал в профилите на няколко момичета и им поискал пари за да им ги върне без вреда!!

4.   Ами на първо време си смени паролата на мейла. Тъй като най-веротно чрез него успява да ти смени паролата на фейса. Във е-мейлите има и таен въпрос и отговор- в случай, че си забравиш паролата- смени и тях. След това си сменяш паролата на фейса, като гледаш да е по-сложна с букви(главни и малки) и цифри. Фейсбук-а има много опции за защита, като това да може да се влиза в профила ти само от "познати устройства". Разгледай настройките за поверителност. Задай да ти праща парола чрез смс. И така ако някой се опитва да влезне от чужда компютър ще трябва да въведе този код, който обаче ще може да се получи само от твоя телефон.

5.   Не можеш да си защитиш профила. Компютрите работят само с две цифри (0 и 1), така че каквото и да правиш няма да стане. Освен това профила не може да се изтрие. Съжалявам ако съм те отчаял.

6.   Първия ми съвет е да използуваш различни уникални пароли за най-важните и поверителни сайтове. Една "парола" се състои от букви - задължително главни и малки, цифри и тук-таме някой позволен специален символ. За препоръчване е да не е име или широко използувана дума. Една случайна комбинация от рода на: fPv7R@1K би била най-успешна. С оглед, по-лесно запомняне може да използуваш и думи, поне заменяй част от символите - умишлени правописни грешки - използувай 1 вместо i, 3 вместо z и т. н. Винаги заключвай пощата и фейсбука, след ползване - изход/logout.
Иначе по същество - смени си паролата на пощата, използвайки горните указания. Също така промени тайния въпрос и вс. други опции за последваща промяна. После направи същото със фейсбук-а си.
Важно е да провериш дали нямаш инсталирани софтуерни keylogger-и. Успех :)