Споделена история от Други

Как да се науча да пея?
Здравейте, аз съм момиче на 16 и не пея добре, но имам огромно желание да се науча. Никога не съм се занимавала с музика или пеене, но имам чувството, че летя когато започна да пея... докато не чуя гласа си. Нямам никаква представа кое се нарича добро или хубаво пеене, но родителите ми постоянно ми повтарят, че пея много зле и че трябва да спра. Аз обаче искам да съм сигурна, че съм направила всичко възможно да подобря гласа си и ако тогава нищо не се е получило - ще спра. Нямам пари за уроци, но съм амбициозна, бързо се уча и съм голям инат, така че няма да се откажа лесно от нещо, което ме прави толкова щастлива. Знам, че в този форум има много по-важни проблеми от моя (ако може въобще да се нарече проблем, а не "прищявка" и нещо подобно), но ще се радвам ако някой може да ми помогне. Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   По-добре се научи да свириш на нещо... щом дори родителите ти ти казват, че гласът ти не е подходящ, явно наистина не е подходящ. Но все пак, ако си много много убедена то знай, че ако се научиш да свириш на нещо ще можеш да си акомпанираш на много песни и току-виж започнеш да "влизаш" в хармонията на песента и гласът ти да звучи правилно. Всичко става с практика... и с талант. Но много практика може да компенсира малко талант.

2.   Да пееш е талант, не се учи. Ако пееш вярно може да тренираш гласа си, да научиш техниките, но ако пееш грешно просто няма смисъл. Както казах това е талант.

4.   Намери уроци по пеене в youtube и следвай наставленията на хората. Упражнявай се сама колкото можеш повече. Ако наистина искаш да се занимаваш сериозно трябва да бъдеш отдадена на пеенето. Ставай с пеене и лягай с пеене. Не се отказвай и ще видиш, че има подобрение след време. Предлагам ти да си купиш хубави слушалки и да си записваш гласа с някакъв микрофон (може и за компютър в началото). Така ще чуваш добре грешките си и ще работиш над тях. Успех!

5.   няма как да се научиш сама, без вокален педагог. ако не индивидуално, запиши се в хор, иди на някое прослушване и там ще те ориентират.
не пишеш какъв е всъщност проблемът: дали пееш фалшиво или нямаш хубав глас. ако е първото, поправимо е с уроци, но второто е дарба, която или я имаш, или не. за съжаление не мисля, че това е нещо, което се учи сам.
на времето като дете пеех ужасно фалшиво. след 4 г. пиано и солфеж пея вярно като цяло, но дотам. няма как да стана Лили Иванова:-)
така че опитай, поне ще знаеш, че си направила всичко възможно. но ако се окаже, че не става, просто го приеми, не от всеки става Монсерат Кабайе или дори Мадона :-)

7.   Използвай компютърна обработка на гласа
Стават чудеса

8.   Пеенето идва от сърце- аз се занимавам с музика от 3 годишна... пробвай с зехтин и си тренирай гласът това е начин но иначе вярвай в себе си те могат всичко да кажат това не значи да спреш да пееш. Музиката за тебе и живот все едно ако кажеш да спра да пея казваш ми да спра да дишам - не сепредавай

9.   Удряш му 2 водки на екс и веднага ще пропееш.

14.   Здравеите, аз се казвам Н****. Мисля, че всеки може да се научи да пее. Само трябва да откриеш коя песен е твоя стил и твоя тон и така ще можеш да пееш. Аз направих така и сега пея по-добре от преди.

15.   здравейте, аз съм на 9 обичам да пея, но когато пея питам възрастните дали мога да пея хубаво, а те ми отговарят, че не мога (родителите ми са малко груби и често се шегуват с мен по груб начин) става въпрос за песни като на Адел listen или на Лили Иванова- за тебе бях, но аз когато се слушам пея добре не е фалшиво с тати търсихме музикален педагог в Сливен, но не намерихме а аз когато запея пея с цялата си душа и сърце моля за отговори!

16.   И аз съм като тебе абсолютно но не си отказвам и тренирам все повече и повече гласът ми още е зле но е по-добре от преди защото тренирам не се отказвай и се упражнявай винаги аз даже имам приятели които изобщо не можеха да пеят но започнаха на уроци или в тях сами и сега пеят много добре

17.   а и в пубертета гласът също се изменя и може да стане още по-добър

19.   Аз не пея фалшиво. Имам слух, казвали са ми го, но мисля, че гласът ми не е добър.. Ниските тонове ми се отдават супер, но високите... Леко ми куцат... Момиче, следвай мечтите си! Има много хора които нямат и капка талант в тази сфера, но въпреки това са се научили да пеят доста прилично.. Ходи на музикален педагог и бъди много упорита. Накрая, да се надяваме, че всичко това ще ти се отплати. Бъди себе си, следвай мечтите си и не позволявай на другите да застават на пътя ти, или да пречат при взимането на важните за теб решения!
Пиши, ако си имала успех. Много ще се радваме за теб!

20.   Здравей, аз съм на 11 години знам как можеш да направиш нещо полезно за гласа си. Сутрин на гладно изпивай по един суров жълтък от купешки яйца повтаряй го всеки ден!!! Ще помогне, но ако не стане не се отказвай, защото и аз не мога да пея и ми много неприятно когато имам час по МУЗИКА все пак не всички се раждат певци аз например съм гимнастичка така че не всичко е музика извинявай ако не съм ти полезна но това е реалната истина!!! :)

21.   здравей аз съм на 11 и не мога да пея знам колко е гадно да ти казват че пееш фалшиво........... но не се отказвай има много други неща с които можеш да се занимаваш например на мен ми се отдават танците и рисуването .

не се предавай със сигурност
има и други неща в които си
добра

22.   Момиче на 15 години.
Когато бях малка ходих на пеене , но спрях. Казвали са ми , че пея вярно и затова сега ще започна да ходя отново на уроци. Няма нищо лошо поне да се пробваш..може да излезе нещо прекрасно!
Все пак тази тема е от доста време и ако авторката види това може да сподели какво се е случило :)

23.   здравей, аз мога да те науча да пееш не, че аз пея много добре но и ти можеш да се научиш, ако го искаш силно. С удоволствие бих те научила, на за съжаление не мога. Пожелавам ти никога да не се отказваш от мечтите си като пеенето.

25.   Аз се уча да пея, а аз съм на седем и полувина но винаги когато пееш прво се разгряваи гласа си и ще успееш вярвам в теб.

26.   знаеш ли как да пеш хубаво трабва да ходиш на уроци по пеене аз бях 3 години да пея трябва ти просто много уроци по пеене

27.   и аз много искам да мога да пея ама на, гласа ми не е добър за това като пея си слагам слушалки и си пускам песента дето пея и става все едно аз я пея хдд или под душа, сори че не ти помогнах но просто ако не можеш да пееш не можеш и да се научиш хд

28.   Ами и аз също не пея добре и искам да се науча. Но ти трябва време, защото няма да се научиш. И ти трябва музикален педагок.
Когато се опитах и аз да пея все едно чувам дявола в себе си.
Затова послушай съвета ми. :)

29.   Аз мисля че ще успееш да се научиш.Аз имам същият проблем само трябва се трудиме и да вярваме в себе си.С педагог или без ще успеем.

30.   И аз имам такъв проблем аз мога да пея горе-долу добре но искам да пея по добре. аз съм на 11 и затова питам след мутация човек може ли да пее по добре от преди?

31.   Здравейте! Аз имам лош глас но много убичам да пея. Ако някой, които прочете това може да ми каже хубави курсове. Ако никой неможе да ми предложи това също така може да ми предложите добри курсове по хип-хоп танци. Благодаря!

32.   Здравей!Аз съм на 11!Намерих малко информация в интернет как да се научим да пеем ето: Пеенето е талант, който не всеки човек притежава, но това може да бъде преодоляно с всеотдайност, практика и още практика. На какво да наблегнете:

Дихателни упражнения

Правилното дишане изгражда издръжливост и е основата на всичко. За целта трябва да се научите да дишате с диафрагмата. Това е така нареченото коремно дишане. Има някои практики от йога, които могат да ви бъдат полезни. Най-простото упражнение е да легнете на пода и да поставите книга на корема си. При правилно вдишване тя трябва да се повдига нагоре и да спада при издишване. Направете го по-забавно, (все пак пеенето трябва да носи удоволствие) – вземете едно малко перце от възглавница и жонглирайте с него във въздуха, като го издухвате с устни.

Разгряване, разпяване

Загрейте добре гласните си струни преди да започнете да пеете. Те са мускули, точно като бицепсите и трябва да се разгреят и разтегнат, преди вдигането на тежки предмети (или взимането на високи тонове). Можете да си тананикате ми-ме-ма-мо-му или тиририрам ририрам и други подобни, като започнете от ниските тонове и вървите нагоре, а после и обратното. Мелодийките за разпяване са едни и същи, но нищо не пречи да импровизирате.

Колко високо

Открийте вашия диапазон – дали сте тенор, сопрано или бас, или може би мецосопрано. Не се напрягайте. Гласът ви трябва да излиза естествено.

Произношение

Артикулирайте правилно думите, особено наблегнете на гласните. Правилната стойка също е важна. Стойте изправени, гледайте напред и не повдигайте главата или раменете.

Практикувайте всекидневно

Да се научите да пеете правилно със сигурност ще отнеме време, но ако се упражнявате всеки ден, без изключение, ще постигнете резултати много по-бързо.

И накрая...

Пийте много вода и то със стайна температура, а не ледено студена.

Записвайте се, докато пеете. В началото ще ви бъде малко смешно, но това ще ви позволи да забележите прогреса си и да коригирате допуснатите грешки.

35.   Много помага дишането с диафрагмата и така нареченото тананикане всеки ден от ниски към високи тонове, пий напитки със стайна температура и тогава почни да пееш, а и някои упражнения от йогата могат да ти помогнеш. Пожелавам ти късмет в това начинание!

36.   Пеенето не е свързано със никакъв талант, свързано е със физически и психически възможности.
Иначе има едно правилно - някой букви са със по-нисък тон.
Естествено, без хубав глас няма да се получи, дори да пееш правилно.

37.   За да се научиш да пееш добре трябва на ден да приемаш много вода.Да не си хабиш гласа в смисъл да говориш по-малко на ден и да не викаш.Добре е ако вземаш уроци по пеене.И най-важното от всичко да пееш с желание и любов.Можеш и да потърсиш и някой друг съвет от интернет.

38.   Аз съм на 12 много ми харесва да пеея имам хубав глас мама само ми казва не пееш хубаво много хора с опит ми казват че пеея много хубаво един ден утидох на уроци по музика и педагошката ми каза че пеея прекрасно искам да кажа на тея които им харесва да пееят да не се отказват.

39.   Номер 7 кажи ми някоя програма за обработка на гласа.
Имам предвид телефонните приложения не вършат работа. Затова питам. Изброй ми 3-те най-добри които знаеш.
П. С. Не съм Авторката

40.   Не Се притеснявай да не ти пука от никого аз се занимавам с музика мога да пея много голяма част от хората казват че мога включително и моят учител бях при него на уроци само 1 година и съм научил много и хора които не са българи и много добри мои приятели са ми казвали че мога но и хора които не ме харесват много мио казват че не мога защото ми завиждат и така но не трябва да се притесняваш когатп пееш трябва да си спокойна трябва да си владееш гласът но тук ще е трудно да си пишем ако имаш фейс си го дай за да мога от там с каквото мода да помогна

41.   Опитай да пееш оперни песни, класика, най-вероятно няма да ти се получат добре, но като схванеш техниката и после запееш поп песен ще звучи много по-добре отпреди. И не пуши цигари и не пий студени газирани напитки, това също помага да се изчисти гласа.

42.   Запомни едно ако имаш голямо желание и се трудиш усърдно ще успееш! Това че ти казват по добре недей, защото сега не си добра не ги слушай

43.   Виж, аз съм точно като тебе. Родителите ми постоянно ми казват, че пеенето е глупост, че не мога да пея. но аз не ги слушам и продължавам да се упражнявам, дори събирах пари, за да си купя йоника, защото нашите ми отказаха:"Престани с тези глупости. “, това ми казаха. Не се безпокой, ако наистина обичаш музиката и си инат, както пише, то съм сигурна, че ще успееш да се научиш. Но наистина ще е добре да си служиш с някой музикален инструмент. Успех!!!

44.   И аз ,обаче искам да се науча да пея по- хубаво от сега,родители те ми повтарят ( като пея) да спра да пея,като пея сякаш летя в облаците и пея с цялата си душа и сърце .Ако искаш да се научиш да пееш така както искаш се упражнявай ,гледай клипове във Vibox,youtube ,на някой който харесваш как пее ,упражнявай се и все път пеенето ти ще се подобрява.Надявам се да съм била полезна.

45.   Хора, спрете да пишете:, , запиши се на уроци", като тя пише че няма пари.
Ето няколко съвета:
1. Упражнения за дишане - вдишвай и издишвай БАВНО.
2. Разгрявай гласа си с тананикане или тоновете.
3. Разбери кои тонове ти се отдават повече.
4. Не се отказвай. Може да не пропееш като Лили Иванова, но ще забележиш подобрения.

Дано сум бил полезен.

46.   Аз все се чудя какво пият певците за гласа си -виждала съм как на някои им дават нещо преди концерт и една оперна певица преди време я бях гледала в някакъв конкурс преди да се яви на прослушването изпи някаква смес и помня,че каза, че има и ром вътре ? Или може би има различни неща за гласа - в смис ясно ми е, че от напитки само вълшебен глас не излиза , просто явно за смазка и подобрение

47.   Здравей!
Аз съм на 12, когато бях по-малка въобще не можех да пея-може би проблемите ни съвпадат. Но сега вече се получава, заради безбройното пеене-пей , колкото можеш на публика от плюшени играчки-след около 2-3 години-разликата ще бъде огромна. Ще промениш техника, глас - всичко. Ще развиеш отворено пеене, ако достатъчно се упражняваш. Когато искаш нещо - то се получава-повярвай в това и ... пей!
След 2 години изпълни някоя песен на родителите си и ще видиш, че са изненадани, може преди това да изядеш половин лъжица мед. Успех!

48.   Хей, разбирам ви!
Аз имам същия проблем, много обичам да пея, но не мога.
Предпочитам италиански песни.
Ще ви дам няколко съвета(благодарение на тях, гласът ми се подобри):
1-Вечер сипи малко зехтин в една супена лъжица и го изпий!
2-Сутрин изпий един суров жълтък!
3-Повтаряй си, , До ре ми да со ла си До" с различни тонове!
4-Непрекъснато пей любимата си песен, много помага!
5-Не ти е нужен педагог, и сама ще се научиш!
6-Когато пееш дръж главата и раменете си изправени!
7-Пий вода със стайна температура, а не ледена!
8-Никога не спи по гръб!
9-Носи високи токчета-ползата да си момиче!
10-Не яж много солено, защото солта вреди на прекрасния ти глас!

П. С. -Ако и това не помогне, не се отказвай!
2 П. С. -Всички десет правила, да се спазват правилно, всеки ден и да не си посмяла да ги забравиш!
3 П. С. - Мисля, че ще съм най-полезна от всички!
4 П. С. - Каквото и да казват другите, никога, ама никога не се предавай!

50.   Аз също искам да се науча да пея упражнявам се но незнам как пея грешно или правилно.

51.   Аз не пея никак добре на ниски тонове и се получава ужасно, но се чувствам някак си по-добре докато пея на високи тонове, става по-добре някак си

54.   Не слушай родителите си следвай мечтите си.. и това не се отнася само за
нея а за всички! Щом искате да пеете.. ще пеете! Никой не може да ти каже какво можеш и какво не, подходяща ли си за нещо и т. н..
Живота е един опит който не трябва да се изпуска, защото губиш много!!!
Може да се упражняваш каже да опитате да напишете или пеете някаква песен от You tube или просто да ходиш да се обучаваш!
Знам, че статията е стара, но все още има хора който четат такива статии!

55.   Здравейте много хора казват че пеея добре но на запис гласа ми е ужасен моля ви дайте някой съвет защо се случва това или защо е така наистина много хора казват че пеея добре а и също рапирам добре но на запис е ужасно моляяя ви дайте ми съвет