Споделена история от Други

Mомичетата са... странни
Здравейте! Моят плоблем е следния...
Нямам приятелки.
И все се чудя къде е проблема, защото правя всимко както трябва. Винаги се съобразявам, поддържам разговора, усмихвам се, майка ми постоянно казва, че съм човек способен да я накарам да се усмихне каквото и да се е случило, гаджето ми забелязва всяка една моя черта и е много внимателен с мен и т. н. ..

Преди като бях по - малка, имах приятелки. С подрастването, постепенно, аз започнах да мисля повечко за външният си вид, което мисля че е нормално, забелязах, че единствената ми най - добра приятелка, с която чак се кълнехме в приятелството си започна да ме отбягва и да общува с мен само ако и направя услуга...

Според майка ми тя се опитваше да ве избута от компанията, защото съм я засенчвала. А когато след 7 годишно приятелство ми каза, че ми била в сянката и съм я тъпчела ми стана много криво, защото никотга не съм искала да парадирам с разни неща, които тя няма или да и се правя... Както и да е...

Когато започнах да уча се сближих с една колежка, после с още една, и сега ми се струва че двете само ме оглеждат и даже шушукат за мен... Когато последно бях на кафе с тях не ми обърнаха никакво внимание и се бяха обърнали една към друга, стана ми криво пратих си сметката и си тръгнах... Не разбирам защо става така... Те дори имат неща които аз нямам, а все са недоволни и завиждат, ако това наистина е примината, защото с момчетата се пазбирам перфектно...

Коментари

1.   Приятелството е страхотно нещо, ама не е сладолед и не можеш да си го купиш от будката, за да имаш приятели трябва да знаеш, какво искаш от живота, а това не става на 17 -19 години. Трябва да си зрял индивид, който е готов и да взема и да дава, да има ясни ценности и да е готов да прави компромиси. И в края на краищата е и като любовта има химия не може всеки да ти е приятел, трябва да имате общи ценности и интереси, да са лоялни към теб хора........

2.   Kакви приятели какви 5 лева,мила ориятели няма.Всичко е въпрос на интерес това е.ЕДин ден ще се сетиш за мен и ще разбереш,4е е истина.ГЛедаи си кефа общуваи с мъже,гледай да си най-хубавата и да не ти пука.
Емили

3.   Не си ли разбрала още , че жените са завистливи? Те могат да имат 10 хубави блузи , но ако ти имаш една различна , която да харесват , ще ти завиждат за нея.Ако си мислиш, че това само на теб ти се случва си в огромна заблуда.Ако пък се държиш мило и благородно , едно че ще гледат да те използват , а от друга страна пак ще ти завиждат , че си таква , а те не могат да бъдат.Извода - поддържаш си нормални отношения и не се предоверяваш и най-вече не се самозалъгваш , че са ти истински приятели , за да не разбереш после от тежки случки , че не са.Винаги си имай едно наум!

4.   3 е съвършено прав/а! Съжалявам, но и аз донякъде съм в твоята ситуация. Само се питам къде е проблемът и като се замисля, проблемът е, че винаги съм навсякъде за всичко, мразя да създавам интригите, някак си, колкото и да искам, не мога да стана кучка, и това явно пречи.

Колкото до теб, имам чувството, че си супер яка мацка и не ти липсва нищо, за да сияеш на всеки фронт. Смело напред и в момента в който спреш да опитваш да се харесаш, както направих аз, всичко ще си дойде на себе си.

5.   Номер 3 е прав/а .. приятелство между жени няма.. жените се стремят към съвършенство.. за това винаги изпитват завист .. и са злопаметни.. аз не съм, но въпреки това нямам приятелки.. поне не бих ги наричала така, защото знам, че едно на 1000 се падат момичета, които са създадени за най-добри приятелки. Може да нямам най-добри приятелки, но имам много приятели момчета и да ти кажа най-хубавото приятелство е между противоположните полове или по-точно .... моя най-добър приятел е моя приятел и моята сродна душа .. така че радвай се, че си намерила половинката си, защото тя е най-добрия ти приятел