Споделена история от Други

Забрана интернет залози
Здравейте, знаете, че на скоро повечето сайтове за онлайн спортни залози бяха блокирани. Аз тогава пробвах да вляза и наистина бяха блокирани. Днес обаче съвсем случайно влязох в бет365 и спортингбет и си влязох без проблем и без да съм прибягвал до каквито и да са хитринки. Това беше голяма изненада за мен. От друга страна пък се усъмних да не е някаква измама (например пренасочване към огледален сайт). Иначе акаунта ми си бе непокътнат и баланса по сметката си беше наличен. Потърсих в нета да не би да са отменили закона или пък бета да са си платили лиценз, но не открих информация.

Това още повече ме озадачи. В бета има чат на живо. Нарочно питах там да видя как ще реагират. И те през цялото време се правиха на ударени, че никога нищо не се е променяло и че според юрисдикцията на страна, в която са регистрирани (Великобритания) всичко е наред, а аз вече на моя отговорност залагам в случай, че в моята страна това не е разрешено. Това още повече ме обърка.

Някой наясно ли е какво се случва? И безопасно ли е да продължа да залагам? Все пак там има разни лични данни, с които би могло да се злоупотреби.

Мерси предварително!

ПС: преди малко писах и на официалния мейл на бет365 (който го намерих от съвсем друго място, надявам се сугурно) и когато ми отговорят ще споделя

Коментари

1.   и при мен си се зареждат нормално!
това зависи от кой интернет доставчих получаваш нет
примерно аз съм към един малък такъв и не са спирали достъпа до тези сайтове!
все още не се спазва чак толкова стриктно забраната.. но е въпрос на време!

2.   Ако правителството падне, предполагам, че ще го отменят, освен ако Черепа не плати и на тях.

Но доколкото знам, има си начини да си влезеш - през алтернативни техни сайтове или с някакъв браузър, който взема на заем чуждестранен ИП адрес или нещо от сорта не съм много вещ в тази област.

Нека някой, който е пробвал алтернативи да сподели

Автора

3.   Преди малко ми отговориха следното:

Бихте ли се свързали с нас по телефона на следния безплатен номер, на който ще можем да Ви дадем повече информация?

Още повече се обърках. Защо просто не бяха написали?

Автора

5.   Тъкмо защото много от сайтовете за интернет залози бяха блокирани, се появиха огледални на тях сайтове, в които може да се залага. Не се притеснявай, не е измама, ами просто начин да се заобиколи абсурдния закон.