Споделена история от Други

Има ли и други, които да не харесват музиката?
Е не си мислете, че не харесвам абсолютно никакви песни, но си имам определен брой любими песнички (да кажем макс 30) които ми харесват и само тях обичам да си слушам. Всички други, особено тия по-новите лайна ме депресират яката и предпочитам да не ги слушам. Смешно ми е как хора, които слушат тези бози като пищящия като гей Готие плюят чалгата, че тя тяхната музика също е чалга. Да не говорим, че дори утвърдени изпълнители като Пинк в последните години не правят хитове като в началото на кариерите си. Само аз ли не харесвам нищо което въртят по радио, дискотеки, телевизия? Ще кажете - търси ъндърграунд групи в Интернет, е аз търся, но и те не ми харесват. Харсевам си ретро от 80-те и около 2000 година.

Коментари

1.   Не си единствен. Мразя всичките комерсиални и си знам само моите.
Aira

2.   Бе майната им на новите лайна! Хубаво правиш, че слушаш старите неща! Аз преди доста години разбрах, че в новото нищо не можеш да чуеш! Слуашй си ретрото. Но се върни и преди 80те! Също има яки парчета. Но, бъди сигурен, на прав път си!!!

3.   Аз пък въобще не слушам музика. Мнооого рядко ще ми хареса нещо, което случайно съм чула навън, но бързо ми омръзва. Няма нищо по-хубаво от тишината!

4.   Да, никак даже не си единствен. Правилно са те посъветвали тука, върни се още назад, музиката на 70-те също е много хубава.

5.   Не чувствате ли колко приятна е новата музика? Тя се развива и ще продължава да го прави. И музиката от 80-те си я бива, но... това че не харесвате новите парчета не значи, че са лайна. За други хора те са шемет.

6.   Може да не си намерил музика, която да ти харесва или като номер 3 да ти харесва тишината. Стиловете в музиката не са само поп, поп-фолк, дъбстеп и рап както някои си мислят. Кажи някои от 30-те песни които харесваш, може да знаем подобни.

7.   Ами кво да ги харесваш, като повечето са безлични и са просто шум, без музикална стойност. И аз съм капризен откъм музика, но постоянно намирам в ютуб такива, които вибрират на моментата ми честота.

8.   Не мога да харесам музиката истински като не мога да пея, а толкова исках да стана певец, но е невъзможно като нямам глас. Съжалявам, но щом нямам своя песен и свой албум или група да го таковат другите, и стотинка не бих дал за нечии албум или концерт!

9.   До 6:
Shakira - Whenever
Shania Twain - Gonna getcha good
Jewel - Intuition
Michael Jackson - Billie Jean
Dire Straits - Money For Nothing
ZZ Top - Gimme All Your Lovin'; Legs
Nena - 99 red balooons
Madonna - Borderline; Burning Up
Kylie Minogue - Got to Be Certain; Hand On Your Heart
Toni Basil - Mickey
Росица Ранчева - Нещо мога да ти дам

10.   Аз също мразя модерната музика след 1995 г. Имам теория, че откакто Кърт Кобейн умря, музиката умря с него. Да не говорим, че тогава и Джъстин Бийбър се ражда.

Харесвам няколко рок-метъл групи след периода 2000 г, но се броят на пръстите на едната ми ръка. Предпочитам всичко от периода 1950-2000 г., но за всичко след този период съм претенциозен.

Мразя дъбстеп. Мразя електро. Мразя транс. Мразя хаус. Мразя поп музика като цяло. Мразя *модерния* рап, защото това просто *не е* рап. Рапът е мъртъв. Особено мразя чалгата. Харесвам рок и малко метъл.

Тези лайна от сорта Уан Ерекшън, Джонас Брадърс, Джъстин Бийбър, Лил Уейн, Ники Минаж, Джей-Зи, Скрилекс, Бийонсе, Риана, Мадона и всичките им подобни, с техния autotune, фалшиви звуци и курвенски послания за мене НЕ са музика. Чалгата още по-малко, но няма да я критикувам, да не взема изпиша цял роман по темата. Както е казал поета - Чалгата Ви превръща в ШИБАН ИДИОТ :)

Лек ден

11.   №10 я пак кога го е казал това. Аз такова нещо не знам. Иначе рапа е хубаво какво му мразите? За чалгата разбирам аз не я мразя а я ненавиждам просто...

Метал 13г.

12.   Номер 9, искам само да ти кажа БРАВО! Страшни парчета си подбрал, надявам се поне малка част от четящите да ги чуят!

13.   Аз пък искам да ви кажа на всичките по-горе, че сте много ограничени и направо смешни! И аз не обичам комерс и поп-тъпотии, както и чалга, но не отричам правото на хората да си слушат каквото им харесва! А това да се "затвориш" в кръг от 30-ина песни е абсурдно!
А на номер 10 специално да му кажа, че Мадона нашумява още през 80-те и по твоята логика трябва да е номер 1. Но и твоите разсъждения са като на 5-годишен, както и на повечето. Хора, отворете си очите и не живейте в изислен Свят, всеки има право на избор какво да харесва и това, че вие не го одобрявате не го прави по-малко лошо!!

14.   Приятелю, в поста си говориш за изпълнители като Пинк. Нямала хитове... Знаеш ли, че последния и албум "The truth about love" стана албум на годината? Признат е от цял свят и 4-те сингъла от него достигнаха първи места в класацийте. Айде като не си информиран за даден изпълнител, просто не го споменавай. А като цяло от поста ти мога да преценя, че си навлязъл в старческата възраст, където хората определено не се интересуват от музиката. Мисля, че от коментара ми си личи, че съм доста против мнението ти. Бих се нарекла меломан и няма сила на света, която да ме откаже от музиката.

16.   Хахаха каква старческа възраст, пълно е с тийнове които не слушат музика. Децата също не слушат, или само това, което пуснат по телевизора. Това интернет лумпените не уважават другата гледна точка.