Споделена история от Други

Моят най-добър приятел
С едно момче бяхме много добри приятели. Освен събирания и щури купони, ние си споделяхме проблемите, радостите и си помагахме в трудни моменти. Признавам че се усещаше някаква химия между нас, но се опитвахме да не забелязваме и си казвахме, , Ние сме просто само едни добри приятели, , Двамата сме обвързани и живеем с половинките си на семейни начела. От известно време този мой добър приятел започна да ме избягва, да не си вдига телефона или излиза с оправданието че е много зает. Незная защо си промени изведнъж поведението срямо нашето приятелство. Да подчертая че с приятелката му също бях в добри отношения. Дайте ми съвет какво да направя, за да си върна приятелството. Възможно ли е да крие нещо за което не желае аз да знам.

Коментари

1.   Напълно е възможно изненадаи го и седнете на 4 очи за да си изясните нещата защото колкото по-късно стане това толкова по зле може да се очуждите напълно тогава ще стане по-зле.

2.   Може да има чувства към теб и да неиска да се задълбочават нещата :))))

3.   Пуфф скука,много скучен пост,ти кво искаш след като човека си има свой собствен живот,вие кифлите все искате всичко да се варти около вас ,да -ама НЕ!

4.   Ами зает е - вече не е свободен, а времето в денонощието наистина не стига за всичко. Все пак човек трябва да си пренастрои приоритетите в зависимост от положението си. Няма място за сърдене и ревност, не му досаждай, за да не те намрази.

5.   Може би вече има друго отношение към теб самата. Аз съм на 13 години (7-ми клас ще съм сега) и също имам най-добър приятел. И то от първи клас (ние сме в една паралелка) имаше един момент, в който просто не му се искаше да общува с никого постоянно ми повтаряше, че иска да се напие веднъж завинаги и да се свършва. Аз му казвах да не го прави, че това с нищо няма да му помогне, че ще стане по-зле отколкото си мисли и ме послуша после сам призна, че съм се оказала права за всичко. Но по принцип той си е такъв. Знам, че мога да му вярвам и знам, че няма да ме остави. Нищо, че той е момче, а аз момиче това няма нищо общо в този случай мога да кажа, че въпреки факта, че е момче той ми е много по-близък от другите ми приятелки (който са момичета) той казва същото и за мен има си и друг най-добър приятел от класа - Цветелин, но пак казва, че предпочита да е с мен. Няма как да знам защо е започнал да се държи така с теб може би му има нещо знам ли? Всичко е възможно вече. Аз лично постъпих ето така: Когато се промени моят бфф най-напред си помислих нещо, което се оказа безумно в случая, но няма да кажа какво беше. Като разбрах, че не е това причината реших да говоря с брат му. Не са кой знае колко близки, но пък можеше и да му е казал нещо. Та така де попитах го дали към тях си е променил отношението как се държи с баща му и майка му. Той ми отговори така (леле помня с точност разговора ни) цитирам:
Той: - Нищо му няма той си е все същия Крис сега само се лигави.
Аз: - Едва ли? Той не е такъв.
Той: - Келеш е какво да ти кажа сега го прави от инат, заради майка ни.
Аз: - Какво е направила тя, ако не е тайна.
Той: - Я стига а защо да е....
Аз: - Знам ли? Сега кажи моля те!!!
... Тука няма да казвам нищо, защото обещах, че ще съм гроб. :)

Той: -... Сега разбра ли?
Аз: - Ами да между другото наистина се връзва аз пък си помислих, че вече не иска да ми е приятел.
Той: - Да бе по-скоро ще вземе да скочи през прозореца както е правел вече.
Аз: - Да знам.

И така нататък другото е излишно. Ако не те е срам говори с брат му или сестра му (ако има такива) колкото и да е все пак може да им е казал нещо дори и минимално. Аз така направих нямаше как да говоря с баща му, макар че той е по-близък с него и вероятността да му е казал нещо повече беше по-голяма, но ми е неудобно да го притеснявам има си достатъчно работа човека няма как да се занимава с мен и моите глупости колкото и да е дружелюбен и общителен (по това си приличат). Може и, ако си има друг най-добър приятел да попиташ него. В моя случай аз трябваше да говоря с Цветелин, защото той също му е бфф, но както и да е тогава не се сетих за това.

Йоана