Споделена история от Други

Страх от кучета
Здравейте! Имаме проблем в семейството. Детето ни което е на 6г. има голям страх от кучета, независимо дали са малки или големи, незнаем как да се справим, водили сме го да му леят куршум но страха си остава. Не е хапано от куче или нещо подобно, ако някой може да помогне със съвет ще съм много благодарна!

Коментари

1.   И аз имам страх от кучета.. Но пред блока ни има едно куче огромно което е добричко.. Ако можете купете му едно кучевце и му покажете че са добри животни.. Ако не просто някое хубаво куче на познат отидете и го гледайте за ден... Аз така свикнах на кучетата

2.   Още е малко. Трябва да му се обяснят някой неща, които се съмнявам да проумее. На неговата възраст бях добре умствено развита личност [сега съм на 14 :D] и разбирах кога да се пазя от тях и кога не. Има много признаци. Друг начин, безспорно по-лесен е да си вземете малко кученце :) Ще му помогне - гарантирам! :)

Поздрави, ion4ito

4.   Дано мине с годините!

5.   Купете му кучегон и спрей против кучета. Аз също имам някакъв панически страх от кучетата без да съм имала допир или инцидент с тях. Но имайки тези две неща непрекъснато под ръка, в чантата, се чувствам по- спокойна и защитена. Според мен всеки човек трябва да има поне едно от двете в себе си, защото проблемът с бездомните кучета у нас е наболял и се разгръща все повече... Другият вариант е да му купите куче и по този начин да го накарате да привикне, а може би и да заобича тези животни. :)

6.   А като малък натяквахте ли му че "там в тъмното има лошо куче", и че не бива да ходи там? Защото съм ставала свидетел на такова нещо! Пък после защо детето го е страх...

7.   Всъщност имаме на вилата две кучета, малко и голямо, играе си с малкото кученце но въпреки това пак си има страх най- вече когато заскачат пред него. Все пак много благодаря на всички които коментираха!

8.   Според мен ако му купите фигурка на куче и му обясните, че кучетата са добри, благородни и лоялни животни, които биха дали живота си за стопанина, отношенията му към кучетата като цяло ще се подобрят :)

Майка ми има страх от кучета (и котки). Види ли куче или котка, минава на другия тротоар или отива в посока противоположна на животното, дори ако кучето е с каиш. Майка ми е на 60.

9.   Вземете си малко кученце на около 1 месец и ако имате желание го гледате всичко ще е ок! Детето ще го гледа как расте и ще го обикне и така ще разбере, че и другите кучета са такива.