Споделена история от Други

Нелеп проблем, който ме побърква
Здравейте,

искам и аз да споделя за един от най-големите си недостатъци, които просто не знам как да преодолея.

Аз съм студентка и то не първи курс, живея с приятеля си и с още едно момче в града, в който уча. Уча хубава специалност, която ми е много интересна, , много съм щастлива с това момче и т.н и т.н. Дай боже да остане така, но не мога да кажа, че животът ми е труден като на една голяма част от моите сънародници.

Тук обаче идва "но"-то: ужасно съм разхвърляна и чистенето и оправянето са ми най-големият кошмар в живота. Просто от малка не се научих (и мама не е от най-подредените и с татко имаха ужасни скандали за това)и като ходя редовно на университет и тук можете да си представите какво става - ям, хвърлям чиниите в мивката, дрехи навсякъде, пепел от цигари, тн и тн.. Изобщо не се гордея с това де, но положението наистина е сериозно.

Приятелят ми обаче не е така и виждам, че много му тежи, колкото и да ме обича и да върши нещата заради мен. Не се чувствам добре, но след като измия купа чинии, просто не мога да продължавам и спирам, и така... Съквартирантът ми е бесен, понеже кухнята е обща, и то с пълно право.. :((

Какво да правя? Как да заобичам да чистя и да стана като повечето нормални хора :((( Знам, че проблемът ми ви звучи направо смешен, но това може да съсипе и връзката ми и всичко, при положение, че не изневерявам, обичам си приятеля и всичко друго е като приказка. По едно време бях по-добре, но като го нямам като навик, и нещата пак си идват по старому.

Сигурно тук има майки с кошмарни тийнейджърки или хора просто с такива съквартиранти. Трябва ми най-вече съветът на хора, които са преодолели такъв проблем :((

Коментари

1.   Глупаво е да съсипеш всичко заради разхвърляността си! Вземи се в ръце и се пострарай малко! Умно момиче си, поне така изглежда.. Не вярвам някой да очаква чудеса от теб, но ще си проличи ако поне се постараеш. Вярвай, всички ще забележат, и приятеля ти ще е много доволен. Трудно се живее с разхвърлян човек, пробвай да се поставиш на мястото на другите, които трябва да чистят и подреждат заради теб. Просто... най-лесно е, след като ядеш веднага да си измиеш чиниите, за да не е натрупват, като се прибереш, съблечи се и веднага си прибери дрехите... Пусни си музика и пусни прахосмукачката- направи малко усилие и ще видиш, че не е толкова страшно. А и хората ще са доволни, и ти ще се почувстваш удовлетворена.Късмет!

3.   Най-лесно и най-бързо се мият чиниите веднага след ядене. При подреждането при всяка разхвърляна вещ и дреха си задаваш въпроса "Къде и е мястото?" и я поставяш на мястото и. Ако няма определено място ще и измислиш подходящо. Чистенето - ненужните неща в торба за смет и през прозореца :D. Последното беше шега. ;) Метеш с метла ако има по-едри боклуци по пода, после според настилката минаваш с прахосмукачка или влажен парцал.

4.   Най-добре учи! Щото като гледам какъв мързел те е хванал не знам как ще се оправяш.

5.   И аз цял живот съм ужасно неподредена, а съм вече жена на средна възраст. И трябва да ти кажа, че това е наистина проблем, особено, когато другите с които живееш не са разхвърляни. Няма да се промениш, колкото и да ти се иска, дори и да се стараеш, уверявам те, че промяната мможе да бъде само временна, поне при мен е така. Има едно спасение...да си наемеш един ден домашна помощница, която да оправя къщата ти, дано да имаш такава възможност. И още един съвет, не акцентирай пред другите, че си ужасно разхвърляна, а се шегувай с този факт, все пак това не е кой знае какъв дефект на личността! УСПЕХ!!!

6.   От автора:

Мерси на всички за коментарите, радвам се, че не ме укорихте прекалено. Днес подреждах и всъщност далеч не ми беше толкова неприятно. Поне не ме мързи да си пиша и уча през семестъра, което ми дава надеждата, че имам бъдеще под слънцето :)) Просто може би проблемът е заради нагласата, която имам. Добре поне, че като си разпределяме седмичните домашните задължение, аз съм отговорна за миенето на чиниите и прането, което не ми е толкова неприятно. Приятелят прахосмучи и после заедно преподреждаме дрехите и се получава... Макар и понякога да пропускаме седмица :)

Сега съм в процес на търсене на работа и скоро може би ще мога да отделям пари за хигиенистка веднъж в седмицата, за да вървят по-леко нещата.

8.   Трябва да се вземеш в ръце. Приемай го като задължение. Един ден, когато имаш деца и по вече отговорности ще ти бъде още по трудно :) Умната и недей да съсипваш всичко, бъди по отговорна ; ))158

9.   Аве кво ти пука нали няма червеи по чиниите..Ако ги завъдиш тогава му мисли

10.   Да ти имам и проблемите ... ако обичаш приятеля си, ще заобичаш и това, което не ти харесва.. просто се налага да го направиш

11.   И при мен е така. Аз се старая, но забелязвам, че колкото повече се старая, толкова повече скандали има между нас. Преди не се карахме, живеем вече 3-та година заедно, но сега е направо непоносимо. Все нещо не му харесва. Аз като цяло съм разхвъляна и в мислите и в чувствата и всичко, а той е много подреден човек. Вече не го чувствам като гадже, а като стара свекърва, която все за нещо ще намери да не е доволна. :(

12.   Ще ти кажа аз как се справям с тази неприятна и за мен дейност. Пускам си музика, която харесвам и ме раздвижва, на слушалки, слагам телефона в джоба и започвам да мия и чистя. Работата дори започва да ми харесва.

13.   Аз също съм разхвърляна, но всеки ден ми се налага да върша дребните неща. Когато стана се обличам сждрехи приготвени от предния ден и да минава по леко пускам музика след това започвам и все едно не е толкова зле но за да стана сутрин...