Споделена история от Други

Птици
Здравейте,

Забелязвам, че около блока ми от доста време насам прелитат някакви интересни птици. Като размер не са големи - по-големи от врабче и по-малки от гълъб. Летят много бързо, сменят посоката рязко. Една беше влязла на терасата ми и не можеше да излезе. Хванах я, има много остри нокти, много силен захват. Прилична на хищна птица, има такъв вид. Интересното е че докато беше на терасата ми стоеше на земята с разперени крила, не ги прибира и трудно излита от земята, дори не знам дали може. Като я пуснах през прозореца излетя много бързо, с голяма скорост. Интересно ми е дали сте виждали такива птици и дали знаете как е казват.

Коментари

1.   Мисля че може да е бързолет- нещо като по едра лястовица:)Те летят бързо и сменят посоката рязко... но не са хищни а насекомоядни

2.   Виж да не е бързолет това, щом трудно излита, значи има слаби крака и не може да се оттласне хубаво.

3.   Мерси, точно бързолет е.

5.   Бързо се сетих защото това ми е любимата птица, няма по-добри в летенето от тях ;), много интересни животни са, от това че могат да спят във въздуха, до това че използват ехолокация да се ориентират в пещерите.

7.   Автора:
В рамките на 1-2 седмици 5-6 пъти влизаха в терасата ми. Живея на последния етаж и явно понякога им е трудно да взимат завои и влизат директно вътре. След това не могат да излязат, защото прозореца, през който влизат е малък и леко отворен. Интересното е, че някои много се борят, но имаше едно много спокойно, хванах го и изобщо не опитваше да избяга. Даже когато си отворих ръката да го пусна то просто си стоеше и не излиташе. Стоя няколко минути, накрая леко го бутнах и излетя с пълна сила. Много интересна птица. Интересно е и колко са непохватни на земята, личи им че рядко им се случва да ходят по нея.

П. С. Хващам ги с ръкавици, защото имат много остри нокти и силен захват.

8.   Уникални животинки са, много от тях спят в големи комини, уникално пъргави са в летенето( в youtybe има много уникални клипчета как големи ята се стрелват в комините, направо да се чуди човек как не се блъскат) те даже от еволюционна гледна точка са по близки до колибрито, отколкото до лястовицата, може би прозорците ги объркват, както и много други птици, крачетата наистина са им много малки с остри нокти, могат да спят с тях на вертикални скали, не съм ги виждал на живо от толкова близо, завиждам ти ;)