Споделена история от Други

Приятелство или...
С всеки изминал ден се убеждам, че приятелство не съществува. Мисля, че това да си имаш дружка е до тогава, когато имаш интерес. Вие какво бихте предпочели приятелството или гаджето? Приятелството или парите? И има ли изобщо нещо което да е по-силно от приятелството?

Коментари

1.   Според мен няма истинско приятелство особено между жени те са злобни и зависливи но имам познат мъж с тях е ок!

2.   Няма приятелство... Гаджето поз ръка е на път за удома

4.   Аз пък все още вярвам, че приятелството съществува. Причината е в моята най-най-добра приятелка... никога не ме е подвеждала, всичко ми прощава, разбираме се от един поглед. Единствения проблем е, че не може да идва навсякъде с мен - тя е доберманка и не я пускат. Но пък е верен приятел, доказала го е!

5.   Абе я малко се събудете, бе, хора! Нормални ли сте, какви сте? Как няма да има приятели? Да, истинските са много малко, наистина, повечето стават само за компанийка и дотам. Но истински приятели са тези, които остават до нас въпреки всичко, които ще ни простят повечето недостатъци, и които са единствените, които ни подкрепят в трудни моменти, когато дори и семейството ни не ни подкрепя( на мен поне ми се е случвало). И най- вече, са хора, а не кучета...мн забавно. Излезте малко и пробвайте да си намерите такива приятели, защото ще ви потрябват някога.

А до автора/ авторката- много зависи какво е гаджето. Понякога наистина трябва да се правят компромиси с приятелите, за да си повече с гаджето си. Също като цяло съм на мнение, че личните отношения с гаджето ти трябва да си останат такива и да не се споделят много- много. Но пък приятелите не трябва да се заебават, защото един ден, когато те зареже гаджето, оставаш без никой.

6.   Според мен няма нищо вечно - нито приятелство,нито любов.Според мен животът е доста тежък и поради това хората са се научили да си гледат интереса и да използват околните до колкото могат. И аз до скоро бях романтична душа и вярвах във вечната любов и истинските приятели.Но когато живота ти нанесе някои удари от романтик се превръщаш в циник и спираш да се надяваш , че има нещо стойностно на този свят....

7.   Не е за вярване,нали ако нямаше приятелсво и думата нямаше да я има и щяхме да сме още първобитаци.Първо за да имаш верни приятели,трябва да се пожертваш за тях в моменти,когато не ти е удобно,имаш други неща на главата,но се отричаш от себе си.Тогава,те ще разберът,че може да се разчита на теб и връщат със същото,но винаги трябва жертва,иначе е бля бля.

Аз съм почти на 30,смея да твърдя,че имам много истински приятели,пари много нямам,но се чувствам богат и обичан. Друго наистина важно е да можеш да преценяваш хората,иначе е пълно с боклуци,които само ще те използват или изобщо няма да ти обръщат внимание.Нещо за накрая,никога не се притеснявай от хората,всички сме равни и можем да страдаме.

8.   Няма вечно приятелство - има вечни интереси. Тривиално, но истинско. Цялото човешко общуване се основава на тази максима.

9.   Съгласна съм с № 7. Приятелството (когато е истинско) е най-важното нещо на тоя свят. По-ценно е от всякаквите "връзки" и любови заради кревата, които траят от ден до пладне... Хубаво, тръпка, привличане година две, три... ами после?! Като чета мизериите тука... ти със други, аз със друга...на това ли да разчитаме?!

10.   Приятелство между жени... наистина е голяма рядкост, но не е невъзможно, нито несрещано.
Между мъж и жена, може да е много силно, истинско, вечно, но отново рядко. Ако все пак се намери такова, въпроса "Приятелството или парите?" - дори няма да се налага да се коментира...
Но го има... все още. :)
SFA

11.   За мен пък винаги приятелите са били на 1-во място....гаджето може да те заебе във всеки един момент...а истинските приятели са до гроб.но и аз съм на мнение,че приятелството м/у момче и момиче е по истинско...

12.   Приятелите съществуват,само ги намери и ги накарай да те оценят като такъв,а гаджета под път и над път,тях ги сменяш,а приятелите си остават.просто отвори себе си за света,и му покажи,че вече си човек,а не човече.

13.   Няма приятелство, а по-често предателство!!!!
Приятелите са до опреден месец, години и минути, защото всеки гледа себе си и не му пука за другия.
На тези, които си мислят, че приятелството съществува - като станете по-големи ще разберете дали съществуват или са просто трайни.
* ДА НЕ Неразгледан (Аб. 1) *Sunny Days**