Споделена история от Други

Бихте ли заминали сами на ексурзия чрез туристическа агенция за няколко дни
Имах намерение да отида на екскурзия с приятелки, но те се отказаха. Приятелят ми се отнесе несериозно към идеята ми за втори път и няма възможност. От 1 година се каня да отида и накрая мисля да пътувам сама.

Коментари

1.   Да бих и съм го правила! Отиди- няма да съжаляваш!

4.   Тъпо е да си сам там, но щом ти се ходи - отиди. Иначе, все ще се запознаеш с някого там, предполагам.

5.   Аз съм ходила сама на почивка. За моя радост на същата почивка се бяха записали и няколко дами - приятелки, които искат да си починат от мъжете и от работата. Веднага ме приеха в тяхната групичка и много хубаво си изкарахме. В същото време ми беше спокойно, че не трябва да се съобразявам с никого (приятелки, приятел). Върнах се у дома много щастлива! Тогава бях на 21 - 23 години и не бях семейна. А сега съм семейна и не мога ей така да се хвана да ида сама на почивка. Затова ти казвам - възползвай се от времето докато нямаш още мъж и деца - ще видиш, че да идеш някъде сам не означава, че ще бъдеш самотен!! Да знаеш, че много хора ходят сами на почивка. А много други биха отишли, ако имаха възможност, но нямат. А ти имаш и се чудиш - отивай момиче, не стой да чакаш приятелки или приятел, дето след някоя и друга година може и да не се помните даже.

6.   Аз лично не бих. Но всичко е до човека. Не че искам да те обезкуражавам, но помисли как ще се чувстваш и дали няма да си като някаква шматка в собствените си очи, ако отидеш сама и се движиш /храниш и правиш всичко сама. Ок, може да си намериш някоя компания и там от комплекса/ хотела, но на всеки ще му е странно, че си се хванала абсл. сама. Няма да те лъжа, казвам как изглежда отстрани. Поне още 1 човек е хубаво да е с теб, пък там си търсете компания.
Един съвет- намери си още приятелки, така че твоите като се случи да се откажат пак да имаш алтернативни варианти...
Но все пак всичко се свежда до отделния човек и как той би се чувствал. Ако знаеш, че няма да ти пука, давай! Ако обаче си точно от този тип хора, които се притесняват да не е много странно и задръстено, ти самата ще се чувстваш не на място и няма смисъл да си го причиняваш. Предполагам, че не си от тези на които не им пука, иначе нямаше и да търсиш съвет тук. Прецени си

7.   Нищо лошо няма в това. Там ще се запознаеш с нови хора, ще намериш нови приятели и ще си прекараш чудесно. Много хора ходят така. Никъде не е казано, че трябва да си с някого. Въобще не се колебай! Аз лично не съм ходила, но при първа възможност бих отишла. Моя близка се върна преди два дни и не може да се нахвали, само за това говори! Приятно прекарване и лек път!

8.   Разбира се, ще си изкараш прекрасно :))) Не е нужно да се съобразяваш с настроенията на другите иди сама и аз като завърша 1 год. имам още ще го направя

9.   Благодаря Ви за коментарите. Записах се за екскурзия само се надявам да ме комбинират с жена за нощувките, защото за самостоятелна стая се доплаща. Аз съм много комуникативен човек и мисля, че няма да се чувствам неловко. Нямам търпение да пътувам вече :)