Споделена история от Други

размисли за домашен любемец
Здравейте! Имаме си домашен любимец, куче - улична порода. Много симпатично и добро. Всички му се радваме, но имаме проблем. Не можем да се разберем(а то не може да ни каже), кое за него е по добро, дали да бъде вързано за верижка която се движи по тел, при това положение кучето се разхожда из двора, или да е затворено в малко дворче, но без верижка на врата? Кое според Вас е по добро за кучето, в кой случай ще се чувства по свободно и щастливо? Нека пишат само любители на животните!

Коментари

1.   Ами моето куче го държа вкъщи горе в моята стая. Имаме малък двор, но колата на баща ми стой там и няма много място. Пускам го и на терасата като е по-топло (тези дни например) само през нощта го прибирам, защото има протести (аз съм от София), а пък къщата на баща ми е близо до тях и ме е страх да не се уплаши. То е порода пинчер. Не го вързвай според мен ще е по-добре вторият вариант макар, че и да е затворено не е много желателно, но както и да е. Ето това е моето куче http://www.malkiobiavi.net/uf/obiavi/628-obiavi-090924_145223.jpg малко е за това баща ми дава да го държа у нас не го пускам по другите стай, защото после трябва да чистя след него, ама остават свободни. Баща ми е бодигард и кара нощна смяна доста често за това спи само в една стая или всекидневната или в спалнята и има три свободни стай като той е на работа аз оставам сама тогава то стой на терасата или в хола зависи ..... :)

Йоана

2.   Според мен във втория случай. Кучетата когато са вързани се озлобяват. Няма такъв проблем когато са просто затворени. Все пак напиши колко е голямо дворчето. Макарче ако го разхождаш ежедневно и това не е от голямо значение.

3.   Връзването винаги крие опасност от удушване, така че бъдете внимателни с този вариант... А защо не може да си се разхожда из целия двор???

4.   Да ти имаха хората проблемите...

5.   Еми, така де. Не мисля, че като е вързано ще е по-добре. Сложете го в малкото дворче. Според мен това ще го зарадва повече. Ще е по-свободно:)))

Violet

6.   От автора:
№1, благодаря за коментара. Моето куче е по голямо, може би поне 3 пъти, пък и да не е, не бих го допуснал в къщи. Все пак е животно, а животните нямат хигиенните навици на хората. Според мен не е хигиенично животни да се гледат в стаята в която живее човек. А ако има и малки деца, това е още по недопустимо. Така аз мисля, а който си иска, нека си ги гледа в къщи.
№2, няма признаци на озлобление, напротив много е игриво и закачливо с хората от семейството ми, но по чужди хора, наистина лае злобно. Но нали в крайна сметка затова е куче, да лае и да пази. Сега с верижката и по телта се разхожда на 15 метра и площ 30-40 кв метра, ако е в дворче, то е около 2 кв метра. При вторият вариант трябва да се води на разходка, а аз нямам време за това, затова си мисля, че на верижка се разхожда добре, а си и подбира мястото. Когато е по студено си лежи на слънце, когато е пек си има прохладна сянка, сменя си и гледката, мисля, че му е по разнообразно при първият вариант.
№3, няма опасност от удушаване, няма как да стане. За да се удуши, трябва да падне по ниско от нивото на площадката му. Не е пуснато из целият двор по обесними причини, двора е засят и то пакости, нали писах, улично куче е, без специални навици, а и не възприема такива.
№4, гледаш с насмешка на проблема, но хора които не обичат животните имат по големи житейски проблеми. Животните успокояват и релаксират човека, по този начин му решават и част от проблемите, най вече стреса, а той създава много по сериозни проблеми. Вземи си животинче и сам ще се убедиш.
№5, опитвам се да се поставя на мястото на кучето, много ми е трудно да си представя кое ще ми е по добре, да съм вързан, но без огради около мен, или да съм невързан, но между огради. Мисля, че оградите повече подтискат. Не случайно, затворниците ги затварят в килии. Вероятно всеки затворник ще предпочете да бъде вързан с въже, в някой парк например, отколкото да стои в килия. Не знам, затова събирам мнения. Най ми е лесно да го затворя в дворче, но дали няма да го превърна в затворник? Дали точно тогава няма да се озлоби. Аз бих откачил, ако съм затворен в клетка. Близо до нас има кучешки "приют"(то си е направо затвор) и искрено съжалявам тези животинчета. По добре, да им оградят няколко декара гора и да ги пуснат свободно сред дърветата. В клетка е истинско мъчение.

7.   №6 - ако се грижиш добре за кучето си не виждам какъв ще е проблема. Мислех, че си момиче, но ок както и да е все ми е едно. Не няма малки деца ти да не мислиш, че стаята ми е огромна. Е щом е по-голямо може и да го вързваш. :)

Йоана (н. 1)