Споделена история от Други

Трябва ли да избирам между образованието и приятеля ми ?
От град Русе съм и тази учебна година ми предстои да бъда в 12 клас. След завършването си искам да продължа да уча туризъм във Варна(не съм го решила категорично, но засега това ми се учи най-много). Имам си приятел (заедно сме от 1 година и 2 месеца, това е и първата ми сериозна връзка), който сега ще бъде 3ти курс в университета в нашия град. Проблемът е, че не искам да се разделям с него, а не знам нищо за връзките от разстояние и ме плаши това как биха се развили нещата между нас ако се преместя. Въпреки това, за сега имам желание да опитам и бих се радвала, ако можете да ми дадете съвети как можем да поддържаме отношенията си, защото сме си много близки и досега не сме се разделяли за повече от седмица.
Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   След няколко години я си още с него, я не. Представи си, че тогава не само не сте заедно вече, а ти си учила нещо, което изобщо не искаш. Как ще се чувстваш тогава? Отивай във Варна и учи, така и един вид ще го изпиташ колко те обича и колко ти е верен. То не може на всички да угаждаш, въпросът е да намериш някого, за когото да знаеш, че и да не му угодиш, пак ще е с теб :)

2.   Гледай си образованието и да си вземеш хляба в ръцете. В крайна сметка не отиваш на другия край на света, пак ще се виждате. А и това ще е вид изпитание както за твоите, така и за неговите чувства. Ако е писано, ще се запазите като двойка, ако не - здраве да е, нито ти ще останеш без мъж, нито той без жена.

3.   Аз в Германия- той в Гърция- от 7 месеца сме така и нямаме никакъв проблем. Срещнахме се последно на Коледа. Видео-разговор по скайп, фейсбук, телефон.. на това я караме. А ти ще си във Варна, той в Русе... можеш да се прибираш всяка седмица, а той да идва през седмицата, не е на края на света.

4.   Образованието на всяка цена мъже дал Господ!

5.   Благодаря ви много за съветите :) не мисля да бързам с решението, имам още време докато завърша ( от авторката )

6.   Нали знаеш с тоя туризъм после надали ще се върнеш в Русе, защото реализацията ти е само по курорти и хотели, ако не се лъжа. Така, че той трябва след като завърши да дойде при теб... Към коментар 3: Това, ако е връзка... само се измъчвате двамата или единия кръшка или другия, или сте много антисоциални, ако наистина имате връзка... какви фейсбуци и видео контакти, човека като не е до теб с месеци незнам каква връзка ще е това...

7.   Аз с настоящата си жена се виждах само събота и неделя години наред. Но това ни сближи и сега сме женени от години и се разбираме и обичаме много. Аз в началото не знаех какво да правя също като теб, но си казах "Ако си струва да сме заедно, разстоянието няма да ни раздели, а ако се разделим, значи не си е струвало да сме заедно. По-добре сега отколкото когато сме женени и имаме деца. " И наистина се оказа вярно с времето. Връзката оцеля въпреки изпитанието и това само затвърди любовта ни. Така че давай смело, известно време ще се виждате събота и неделя и после той може да се премести във Варна като завърши. Това ще е уникален тест и ще ви изясни много неща. Естествено може и да има моемнти, в които ще е трудно и дори ще се карате по телефона, но това е част от теста. Аз съм доволен че имах такъв тест, който ми даде възможност да разбера много неща и така връзката ни стана още по-силна.

8.   От Авторката: Благодаря и за последните отговори. Все още не съм решила категорично, засега мисля да кандидатствам и на двете места, а после като дойде време ще избирам... :)