Споделена история от Други

Каква кола бихте си взели ?
Здравейте на всички!! Имам въпрос към мъжете, но и дамите няма да ги пренебрегвам. Скоро ще си вземам кола (родителите ми ще ми я купят, но просто ме питат каква да е) Аз съм се спрял на няколко и искам мъжете - хората които разбират от коли да ми предложат.

* Само да кажа, че ще ми е първа кола и съм на 18 :) *

Изисквания :
- Да е автомобил, а не мотор, ATV или камион :D
- До 30 000 € / 60 000 лв.

# Спрял съм се на :

Audi S5 [от 2010 на горе]
Audi A6 [от 2010 на горе]
BMW M3 E92 [от 2010 на горе]
Volkswagen GOLF 5 [от 2010 на горе]

* Честно казано S5-цата най - много ми допада, просто е страхотна!! *

Не се съобразявайте с българските пътища, защото няма да я карам в България :).

Моля ви за съвет и приятелски отговори, а не хейтове и нападки.

Коментари

1.   Конкретен съвет трудно мога да ти дам, защото не си писал подробности. Например на какви разстояния ще я караш, повече градско или извънградско, дали предпочиташ нещо по-спортно или по-комфортно и т. н. Мога да ти кажа само да не е със задно предаване, защото за млад шофьор не се препоръчва, има риск да се завъртиш в завой и да стане страшно. Такива са почти всички БМВ-та и Мерседеси.

2.   малко спам :)

Червена :!

а от изброените голфчето най ме кефи

3.   За първа кола си вземи малка, маломощна и евтина, да е по-маневрена. Ясно ми е, че искаш да се правиш на гъзарче, ама повярвай ми - с тези коли дето си изброил лесно можеш да станеш смачкано гъзарче или направо мъртво гъзарче. Хубавото е, че няма да избиваш хора в България поне.

4.   Никаква. :) Липсата на превозно средство разтоварва от много проблеми. Взимай само, ако ти е нужна за професията.

5.   За първа кола, моя съвет е да си вземеш нещо по-старичко, като голф 4 примерно или ауди а3/а4 (около 2000г. ), да го поочукаш няколко половин година и да си вземеш после нещо друго. Въпроса е дали искаш по-малка удобна кола или нещо по-голямо. Иначе, от изброените S5 e най-добре според мен.

6.   Щом ще купуваш нова кола и няма да я караш в България (т. е. предполага се, че ще е някъде в Европа, по качествени пътища) няма какво толкова да го мислиш. Аз бих избрал Audi S5. Има спортен, леко агресивен, младежки и елегантен вид. Ще ловиш гаджетата с нея. С такава кола в България, всеки ден ще си с различна мадама. Въобще ще си живееш на макс, не като мен - да се друсаш по трамваи, автобуси и да трамбоваш пеша. Другите две са ми много обикновени. За съжаление, няма как да говоря за качеството на колата понеже не разполагам с 30 000 евро и няма как да я закупя. Но какво пък, ще ми остане приятният спомен, че съм направил добро дело и съм помогнал на човек, изпаднал в трудна дилема. Честото!

7.   Ако е първа, избягвай задното предаване, защото доста народ пострада покрай него. Търси нещо с 4х4, в случая Някое от двете Аудита.

8.   Трабант 601s

9.   Основно и единствено правило е да купуваш това, което можеш да поддържаш, а пък ако си решил, вземи си и танк!

10.   Ако искаш кола, която да караш с кеф, не слушай околните и не спирай да се оглеждаш. Ще я познаеш като я видиш. Като за първа кола, надявам се и не последна, можеш да си избереш нещо по-евтино, но също с толкова екстри. Все пак ще се учиш на тази кола и ако стане гаф(примерно да я надраскаш някъде, което на всеки се случва) ще те е яд защо не си внимавал. Дори и най-безобидното каране може да е фатално от личен опит. Карай внимателно, успех и дано съм ти помогнала.

Фенка на Mercedes и Alfa Romeo :P

11.   Вземи си Ауди S5!
Страхотна кола, скъпа поддръжка, но... да, уникална кола.

12.   Audi S5

13.   Мечтите са безплатни :)))

14.   Не си взимай кола от 2005 нагоре, нямат душа, не са красиви като дизайн и външност. Единственото им хубаво е, че са още новички. Преди 2005 колите бяха по-красиви.

15.   ibisa

16.   Аудито е най-невероятния надценен дефектен кош който може да купиш. Под тенекиите му се крият части и основни възли на Фолксваген(да не казвам и на Шкода, ако не вярваш с поинтересувай)
Окачването всеки им го знае, че е гола вода, автоматичните скоростни кутии също и Мултитроник и Типтроника са пулни боклуци особено първата. В класациите за надеждност(ама не тия на DEKRA) а американските по отношение на надеждност е дори след Fiat. Миналата година Ауди беше на второ място в класацията за най-ненадеждните двигатели с дефект на един от всеки 27 двигателя. Смятай за какъв боклус става въпрос. По-проблемни двигатели бяха само тези на MG, но те вече фалираха.
Та ако искаш коля, която да караш с кеф а не да я намразиш докато висиш по сервизите си избери нещо друго. И БМВ и Мерцедес имат много кусури в техническо отношение, но са пъти, пъти по-коли от деривата на Фолксваген.
Аз лично въобще не бих избрал немска кола, но това е друга тема на разговор. Пак ти казвам от Ауди БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ и не си мисли, че вашите като имат пари ремонтите нямат значение, защото ремонти ще има, ще са много и ще са скъпи, много скъпи. Имал съм Ауди и да ти кажа това е само една лъскава опаковка под, която се крият кофти възли и агрегати. и аз ги мислех за голяма работа обаче с времето разбрах що за прехвалена работа става въпрос и НИКОГА вече няма да дам пари за нещо произведено от Фолксваген Груп.

17.   Разгледай и Opel Insignia. Смятам, че е хубава кола. Иначе смятам, че щом имаш възможност е най-добре да си вземеш нова кола - поне е сигурно, че колата е в изправност, спирачките работят и дава по-голяма сигурност на пътя. Важно е да караш разумно и да преценяваш добре силите си.
Ана

18.   От Автора #

Благодаря на всички отзовали се на зова ми за помощ ;d!! Поинтересувах се малко повече за задното предаване и наистина като за първа кола и начинаещ шофьор, въпреки че баща ми е много добър шофьор и той ме е учил - все още съм нямал никакви издънки когато карам колата му.

Относно това дали ще я карам градско или на дълги разстояния.. ами честно казано и 2-те :D, защото ще ми се налага да ходя до България, а пътя ми е над 2000км. Относно поддръжката - няма проблем. Отнасям се сериозно към вещите си и си ги пазя, а ако стане нещо на 50км. има Audi Service. Но ще ми се налага да ходя на сервиз само след връщането ми от България ;dd - Ако ме разбирате.

В държавата която съм.. няма как да се фукам с такава кола или "да хващам гаджета" или да се блъскам някъде или съответно да стане нещо на колата ми, защото няма дупки (буквално).

1# Няма как да се фукам, защото тука всяка 2-ра кола е последен модел, все пак живея в държавата която произвежда НАЙ - ДОБРИТЕ коли ^^

2# Да "хващам гаджета".. не мерси. Имам си едно страхотно момиче до себе си.

3# Няма как да се блъскам или да става нещо лошо, защото за годините си съм изминал доста километри и докато шофьора до мен кара (повечето пъти е баща ми) го наблюдавам и гледам как и какво прави в съответната ситуация, а и доста бързо се уча :)

__

Не искам да е кола на старо или нещо подобно. Audi S5 е автоматик.. смятам по точно да е Coupe.. на цвят.. Бяла или Червена ^^

* Ясно ми е, че шофьор не се става лесно - баща ми доста често ми го повтаря, но.. въпрос към аудиторията.. Вие как и къде се научихте да карате??

19.   Абе ти нямаш ли си мнение и вкус? Колата ще си я караш ТИ! Защо питаш нас? Аз харесвам само джипове и кабриолети. Номер 13 ме изкефи.

20.   Вземи си Бентли, какво се занимаваш с ширпотреба като Аудита, БМВ-та.

21.   Аудито е много прехвален автомобил - сервизен както казва един приятел. Аз също лично съм се убедил в това. Аз бих предпочел BMW E92 или Mercedes E - Klass Coupe.
По отношение на Голфа - айде стига глупости. Да дадеш една торба пари за тая лагерница е смешно

22.   Най-хубавите коли са японските. След тях Сааб, Волво, Хюндай, Опел и Форд. От Европейските само Волво, Сааб, Опел и Форд стават за нещо, другото са курници.

23.   " все пак живея в държавата която произвежда НАЙ - ДОБРИТЕ коли"
Япония? !

24.   Ти хубаво си се хвърлил на Ауди ама разгледай гаранционните им условия. Не са много добри да знаеш.
По-добре вземи един Sl350

25.   От Автора #

До номер 16 : Не знам какво ауди си карал ти , но на дали е било последен модел и закупено от магазина.Както ще направя аз.Новите модели не са такива , а и както казах , аз няма да се блъскам или нещо такова.

Да вземем пример Аудито на баща ми (той кара Ауди А6 Avant 2009) : Колата беше купена от първа (пак от Автокъща) просто предишния и собственик не е успял да я изплати и така е останала.И в продължение (вече 2 години я кара) колата не му е създавала НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ , но след като отидохме в България (преди 3 седмици се върнах от там) и когато бяхме там на почивка : Колата ни се прецака от толкова много дупки.И за това си направих извода , че за 2 години в чужбина на колата нищо и нямаше , но за 2 седмици в България и колата ни на нищо не заприлича ;xx

До номер 23 #

Живея в Германия :)) Не мисля , че Япония произвежда НАЙ - ДОБРИТЕ КОЛИ ..

Германия произвежда : Audi , BMW , Mercedes , Opel , Volkswagen , Porsche още други , но те вече не са автомобили ами микробуси , камиони и тъй подобни :) .

* Хвърлил съм око и на Mercedes - Benz C 220 CDI [2013] , но ще видим.Новите модели коли - нямат нищо общо със старите.Не знам за вас , аз всеки ден ги виждам и съм се качвал в някой от тях - без забележки съм :)

26.   Ауди, Мерцедес и БМВ са позьорски марки за глупаци.

27.   до автора

Би ли ми обяснил какво значи "няма да се блъскам"? Поправи ме, ако греша, но доколкото знам, блъскането обикновено не става по твоя воля, а без да искаш. Няма как да кажеш "няма да се блъскам", защото то не е съзнателен избор, а често не зависи и от теб.

28.   От Автора до номер 27 #

Искам да обясня на господата, че това, че ще съм начинаещ шофьор не значи, че задължително трябва да направя някаква катастрофа, да ударя колата докато паркирам и т. н. Тук такива случай за катастрофи стават.. веднъж в месеца (в моя град). Просто всички са внимателни, карат бавно, спазват ограниченията - всичко както трябва. Пък и застраховките им са.. доста големи и ще трябва да внимават :D Няма на къде.

Казвам това, защото повечето хора ми казват да си взема по стара кола и не толкова скъпа за да може да се науча и ако се ударя някъде - да не ме е толкова яд, защото колата била по евтина и т. н. Пълни глупости.. точно за това викам, че независимо, че съм начинаещ шофьор - няма да допусна такива неща. И за това написах : Да не се съобразявате с български пътища и стандарти.

Ако ще карам кола.. искам да е КОЛА!! Хубава, нова и т. н. Парите идват и си заминават.. ще дам 30 000 € за някаква кола и след 4-5 месеца тези пари пак ще ги имам. (примерно) - не аз, а родителите ми, но това е друга тема.

Не си падам по джиповете, но Mercedes ML 320 от новите - много ми допада. Или някое Volvo.. , но не ми се струва, че е за мен. Тоест аз искам по младежка кола, а това Audi S5 още от когато го видях и се влюбих в нея :D

29.   Здравей. :P
Първата ми кола беше BMW 5 2010. Да, хубава количка, купена още 2010. Отначало много й се кефех, поддържах я, внимавах много, обичах я като детенце. Бях много доволна от нея. Така де, но година и половина по-късно като се връщах от морето още на магистралата, спирачките отказаха и се цапнах в един с Ferrari и той сигурно щеше да ме изяде. Дойдоха от пътна помощ, платихме 300лв., за да ни закарат до София. И така се сбогувах с "хубавата" ми кола. Освен, че на мен спирачките ми бяха отказали, баща ми кара също BMW, но е X6 и на него му отказаха. Тоест, каквото и BMW да си вземеш, спирачките пак ще ти откажат някой ден и ще се отракаш в някой. ;d Горе-долу две години след като си я купи, спирачките му отказаха, но за негово щастие, му ги оправиха, а на мен не успяха. Той още си я кара, дано не му откажат пак... Преди година, с парите на баща ми, майка ми и моите от заплати и спестявания, купихме Range Rover Evoque. Да ти кажа, по-хубава кола няма да намериш. Удобна, маневрена (е, не е най-маневрената... :d), лукс, страшна количка си е. Разбирам, че не харесваш джипове, но, драги ми приятелю, качиш ли се в такъв звяр, няма да искаш да слезеш. Вярно, че е скъпа, мноооого скъпа, взехме я за 70 000 €, но пък си заслужаваха парите. А пък това, което исках да ти кажа е, че зарежи тия боклуци Audi, BMW, Mercedes. Хубавите коли са вярно от Япония, Германия и Англия. Прекрасни коли, с изключение на няколко марки, които вече споменах, но има и още, не са само тези. Пожелавам ти успех в избирането, надявам се да съм помогнала с каквото мога. :)

Ж21
П. П. - ако искаш не ме слушай, изказвам мнение от личен опит. В крайна сметка, не аз трябва да ти избирам колата. :P

30.   <3 AUDI <3

31.   От Автора до номер 29 #

Здравей и на теб. Да ти кажа честно казано въобще не си падам по BMW-тата.. като се сетя в България ги виждан на всеки ъгъл ;xx Коли на моите години, че и по стари от мен. Новите модели по биват. Лично тука на немския autobahn видях едно BMW 7 серия.. 740 последен модел (т. е 2013 :D ) ии т'ва е просто невероятна кола. Така се изтрелва, че не е истина ^^ Но в крайна сметка - не бих си взел BMW.

Относно това, че харесвам Audi (по конкретно S5, но и всички други НОВИ модели са хубави).. Примерно Audi S5 2013 < гледах ревюта на колата.. е какво да кажа. Просто ПРЕЛЕСТ!! А и на мен ми трябва по младежка кола и т. н. Това е малко по мощна 333 к. с, но мисля, че няма да се изкуша когато изляза на магистралата ^^.

Не знам дали ти си имала Audi, но ти поне караш по нови коли и знаеш за какво става въпрос. Макари, че си жена (извинявай, че не ти говоря на Вие, както трябва - все пак си и по голяма от мен, но тъй като тук всичко е анонимно не виждам смисъл :) ).. Може ли да ме посъветваш относно колата.. От мъжете разбрах каква кола да НЕ си вземам, а сега искам да разбера каква кола да СИ взема :D

Спрял съм се на : Audi S5 coupe (2013), Mercedes C220 cdi coupe (2013), някой Passat може би.. и то пак ще е от новите т. е (2013).. Volvo < казват, че са много здрави коли. Ии.. не знам още какви - в момента просто не мога да се сетя.

32.   Абе ти.... млад човек гледа Фолксваген и Волво... пфффф
Голф... пфффф, някакви дизели... момче грам не знаеш какво искаш и грам не разбираш от коли. Купувай нещо там и приключвай драмата

33.   До номер 32 от Автора #

Какво лошо има да гледам Volkswagen и Volvo?? Не мога да разбера защо когато ви кажа някоя марка кола вие се сещате първо за най - старата, най - използвана и най - глупава кола?? Говоря само и изцяло за НОВИТЕ МОДЕЛИ от 2010 година на горе. Които можете да видите в Интернет за какво представляват, а не като ви кажа Golf и да се сетите за Golf 2 или Golf 3 дето са на моите години, че и отгоре ;xx За годините си и интереса ми към коли мога да ти кажа, че разбирам и то доста. Не ме интересува дали ще е дизел или не. За сега съм се спрял на S5, просто преглеждам и другите коли за да избера някоя.

Аз казвам, че искам съвет, мнения - той започва да ми се кара. Ето това е българското отношение явно ;xx /Защо ли дори не се учудвам/..

34.   Не се обиждай авторе, но бих казал, че твоите колебания трябва да бъдат между - БМХ, Драг, Крос, Спринт или Маунтин Байк. :) Нямам цел да хейтвам темата, но се чуй "Няма да се блъскам". Ваша си е работа, ама сте смешни с вашите гъзарщини от пикливият период и женитбите от първо обръсване. Купи си каквато искаш, не е нужно да ни се хвалиш. Готините хора и Варбург може да карат.

35.   От Автора до номер 34 #

Очевидно е, че нямаш представа що за човек съм и т. н (явно съм ти направил погрешно впечатление, но това не ме интересува, защото всичко тук е анонимно.. помолих ви за съвет то се обърна на чат. Опитах се до колкото мога по простичко да ви обясня, но явно това означава, че ми е беден речника и, че не съм добре образован човек. ) Колебанията ми са за кола.. колелета към карал много.

Няма нужда повече да изказваш мнение по темата ми, защото най - много да се скараме. Явно това е българския манталитет. Ти питаш нещо, искаш съвет (или каквото и да е) най - учтиво, мило и т. н и те веднага трябва да започнат да те нападат, хейтват и каквото и да е било друго. Ами.. няма какво друго да кажа освен, че това са пълни Бай Ганьовщини ;xx Без коментар съм, а и то каквото и да кажа е без значение.

Ще почакам още малко време.. и до края на месеца вече ще избера съответно каква кола да си взема, но до тогава всеки съвет е добре дошъл :)! Просто ще ми е първата кола и бих искал първо да се посъветвам и с други хора (вече водих много разговори с други хора, но всеки мисли различно и за това реших да попитам и тук)!!

36.   Моят съвет - разбрахме, че си голямата работа, а баща ти е Супермен и Батман взети заесдно, всички карате като Шумахер и парите ви извират от кладенеца на двора - та, съвета ми е - по-добре не пиши повече и не се излагай, че с разсъжденията ти на 12-13-годишен хич не си за кола с над 300 к. с., опазил ме Бог от такива като теб ( и аз съм в Германия)....

37.   Брато, имахме ауди а8ца 2011 мога да ти кажа, че са боклуци всичко се чупи.. за електрониката да не говорим изгоря ни едната седалка, огледалата не искаха да се мърдат, парктроника се побърка и крещеше постсянно.. Bmw - тата са пък като жигула! Земи си Mercedes Benz c63 amg, но разгледай 2ра ръка, защото 1ва е 100 000 лева между др. С този звук всяко момиче е при теб мисля, че имаше масаж на предните седалки на задните е с поръчка..

38.   Защо съм се възмущавал от Фолксваген и Волво - защото са за пенсионери затова. Няма толкова скучна и дялана кола като новия Пасат. Голфа си е.... ами Голф нищо повече. Фолксваген е ДЪРВО, а Ауди е негов дериват. Залиташ по автомобили, които нямат нищо общо и са коренно различни като концепция. Затова ти казвам, че не знаешш какво искаш или просто нищо не разбираш от автомобили. Айде взимай я тая кекава S5 и да се приключва вече.

39.   Авторе, защо не погледнеш новата А-клас купе на Мерцедес. Също така С-клас, на която аз лично съм голям фен... Ауди са много прехвалени тенекии.

40.   И аз съм млад шофьор и си взех Рено Клио. Честно влюбена съм в тази кола! Малка, маневрена, лесно се паркира, не харчи много... аме супер кола са младо момиче с малко опит зад волана! Та помисли и за това!

41.   От Автора #

По конкретно до номер 39 и 40..

39 # Напоследък редовно заглеждам Mercedes-ите.. все пак Mercedes :D Сега ще видя и тези които ти си ми предложил и след това когато отида да си купувам ще поговоря с човека които ще ми продаде съответната кола.

40# Ако става въпрос за малка и маневрена кола.. на мен много ми допада VW Golf 5 (новите модели ест. ), но просто до някъде.. мисля, че съм влюбен в S5 <3 и там идва това мое голямо желание да притежавам тази кола :D

42.   Преди няколко месеца си взех Ролс Ройс Пфантом заради него ходих в Лондон, и там си останах, купих го от Лондон много ми хареса там. И там си останах купих си къща продадох си всичко в България. Така че ти препоръчвам Ролс Ройс е само със стотина хиляди над твоя бюджет е, но е много хубава красива, тиха мощна кола и е пълна до горе с екстри. Преди това карах Mercdec E63 AMG, доволен съм от него но тази кола повече ми харесва вече.

43.   Офф тия новите коли са толкова ненадеждни, а до колкото знам s5 цата е мн скъпа за поддръжка. Честно казано нз какво да ти кажа. Баща ми има passat 3, тая кола е много надеждна на 19 години е и няма никви проблеми с нея. През зимата пали без проблем варви добре за 90 коня (бега едно ауди а6 150 коня) и преди 1 год и смени оригиналния съединител за 1ви път. Е тва е истинска кола от 94та, пък и той я кара бързо, а и звучи добре кат се включи турбото. Не произвеждат такива коли вече.... жалко
П. П аз сам на 13

44.   №29 е. Здравей отново. ;p
Каква кола да те посъветвам да си вземеш... вярно, че Audi-тата са супер колички. Приятелят ми кара Audi S8 2012 и като цяло, колата е хубава. S5 също са хубави, имам колеги, които се занимават с коли и казват, че поредицата от Audi S5 и нагоре са хубави, докато S4, S2 не са кой знае колко хубави. Е, не казвам, че Audi е перфектната кола. Както всяка друга кола, така и Audi има своите минуси и плюсове.
Volvo са много качествени коли. Поне така съм чувала... ;d Предполагам, няма да съжаляваш ако се спреш на Volvo, тъй като много хора казват, че са много хубави и качествени коли.
Volkswagen - те са от хубавите Германски коли. Сега моделите от поредица Passat (2010 ) са добри, защото частите им са освен качествени и издръжливи, дочух от някъде, че някои модели са алуминий, но пък точно заради това са и по-скъпи. :)
Други хубави коли са Subaru, Jaguar, Ford Mustang (Наистина са хубави коли, повярвай. ), Opel (Insignia) и изобщо Opel, Honda и още имаше, но не се сещам нещо. :d
Mercedes не са от колите "Качество". Дааа, вярно са си лукс и гъзария, но не ти я препоръчвам, личен опит. :)
Надявам се да съм била полезна, усмихнат ден от мен. :P

45.   Вземи си Октавия Тди тур, много са яки!