Споделена история от Други

Адресна регострация- Германия- ПОМОЩ !!!
Здравейте,
бих искала да помоля ако някой може да ми даде полезен съвет към кого мога да се обърна. Имам следният проблем
Преди 2 месеца и половина пристигнах в Германия заедно с цялото ми семейство(съпруг, две деца на 7год и на 3год) Живеем и сме адресно регистрирани при мойте родители, който и мат апартамент от Geno 50, при регистрирането ни(на мен и моето семейство ) Geno 50 ни дадоха разрешение, адресна регистрация в рамките на не повече от 1месец. този месец вече изтече, съответноGeno 50 непрекъснато праща писма, че трябва да се отрегистрираме, а децата ми започнаха да посещават детска градина и училище, заради краткият срок на адресната регистрация на мен и на съпругат ми ни отказаха разрешителни за работа, аз посещавам интеграционенкус по немски. Проблемът е в това, че без аредсната регистрация, която е жизнено необходима за каквото и да било тук в Германия, ние сме обречени и ще трябва да напуснем Германия. Многократно ходихме и водихме дълги разговори с социални, писахме писма и молби до Geno 500 за удължаване на срока, но за съжаление без резултат....
Моля дайте съвет към кой не правителствени, правителствени институции, организации или към кого можем да се обърнем за помощ.

Коментари

1.   Не може да не са ви казали какво да правите, най-малкото като са ви давали регистрацията за един месец, те са ви обяснили защо. Примерно, квадратурата на апартамента е под нормата за 6 души и това е временно решение. Каква помощ търсите? Според мен ви трябва жилище, което да наемете и така да се регистрирате.

2.   Прави са германците не искат да си завъждат катуни, като нас. В българия има къщи с регистрирани по 150 човека.