Споделена история от Други

Изгубих себе си...
Истината е, че напълно изгубих себе си. Вече не знам какво искам, какво да правя, на къде да вървя. Сякаш съм на тъмен кръстопът и не виждам достатъчно ясно нито един от пътищата, за да мога да избера по кой да тръгна... Не виждам смисъл в нищо, не чувствам нищо освен една прогаряща празнина и блока. Загубих много неща и най вече себе си, а лошото е не само че нямам представа как отново да се преоткрия, но не зная дори дали искам да го направя....

Коментари

1.   Направи една стъпка на някаде. И да е в грешната посока поне ще знаеш да не продължаваш натам. Просто ти трябва една малка стъпка която да ти даде началния тласък и да озари този тъмен кръстопът. Оттам нататък става по-лесно, обещавам :)))

2.   Защо? Какво се е случило? В депресия ли си? Трябва да има причина, както трябва да има и път!

3.   Първо намери смисъл да преоткриеш себе си, после е лесно да го направиш... който търси, намира!

4.   Ами щом не искаш недей. Ти знаеш ли какво точно си загубил? Че да го търсиш :)

5.   ЕЕ не се предавай така... трябва да продължиш на някъде ... дори да не си сигурен на къде ... просто се бориш със себе си с живота си - започни отначало; човек , ако реши може да промени съдбата си

6.   Е и аз съм в същото положение , дай взаимно да си помогнем. Изгубих всичко за една година и още толкова да преживея случилото се и сега трябва да тръгна на някъде , но ...вариантите са много ,а сякаш никой от тях не е моят път

7.   Авторката: Мда.. точно за това говоря и аз :( Ако искаш дай ми скайп или имейл и ще ти пиша

8.   В правилата на сайта, какво имат предвид лична информация да не се споменава , е-майл..? Може или не

9.   Може, както и скайп може

10.   И аз съм така по същия на4ин като теб се 4уствам ИЗГУБЕНА,ПРАЗНА. Бих искала ли4но с теб да си пишем Как да си разменим скайпа?

11.   Смисъл винаги има... винаги се намира. Желание и надежда - не.
Когато изгубиш всичко, най - вече себе си, не виждаш нито път, нито решение, нямаш нито надежда, нито желание... В такива случай най - ефикасното "лекарство" е да има човек, който да ти даде начален тласък нанякъде. Да ти покаже поне смисъла, да го видиш, да вникнеш в него... и да го пожелаеш. Имаш ли мотивация, стремеж, цел - ще се справиш. Преодкрий тези неща.

Поискай... да ги преодкриеш, да продължиш. Сигурна съм, че има закакво. Може да не го виждаш, но го има.

Има една книга... разказва се за оцеляването, самосъхранението... Доста "тежка" е, с дълбок смисъл. Не знам дали е много подходяща, но може да ти помогне по някакъв начин.
Кормак МакКарти - Пътят.
Успех!
SFA

12.   Авторката: благодаря на всички, които изказаха мнение. Който пожелае нека ми остави някакви свои координати.

13.   Аз се чувствам по същия начин като авторката. Не виждам никакви перспективи пред себе си. Всичко, което правя няма абсолютно никакъв смисъл и незнам с какво да се захвана по-нататък, защото колкото повече се опитвам да намеря нещо, за което да се хвана, толкова по-зле става. Мисля, че всичко това е породено от обществото, т.е. трябва да намерим хора, сред които да общуваме пълноценно, а не само повърхностно. За нещастие, такива хора са малко, затова и самите ние се чувстваме неудовлетворени и самотни.Мисля, че от самотата и от вътрешната ни нагласа идват всичките проблеми. Ако искате, пишете ми на e-mail: Love_26@abv.bg

15.   Трябва ви план! Поне за близкте няколко години, обхващаш всички сфери на живота ви - материална, физическа, духовна и др. ако има такива. Аз съм решил сега по празниците, като имам повече свободно време да си направя такъв. И задължително в писмена форма на лист или тетрадка! Такива емоционални хвъчащи само в мислите или на компютъра във файл не вършат работа! А иначе по принцип живота си е прецакан и смисъла като че ли никой не го знае. :)

16.   Aми и аз съм в подобна ситуация .Ако искаш Sonceto_rosenka ми е скайпа ако имаш желание потърси ме за да си поговорим по - добре по въпроса!!!