Споделена история от Други

Забранено ли порното онлайн в България?
Забранено ли е да се гледа порно в България онлайн? Питам защото чувам много противоречиви мнения и ми е интересно. Благодаря!

Коментари

1.   Не! При това достъпа е много лесен-просто ти трябва компютър и интернет.

2.   Верно, че сме държава на абсурдите, но не мислиш ли, че е малко нелогично в страна, където не вкарват в затвор дори за убийство, да има забрана за гледане на порно в интернет? ! По-вероятно е да вкарат баба ти в пандиза, за два стръка марихуана между фасула в градината, от колкото да лежиш за изнасилство или убийство. Гледай си на воля, сваляй, ако щеш и снимай порно.

3.   Забранено е снимането на порнографски филми (говорим за професионални, а не вкъщи с телефона)

4.   Според Наказателния Кодекс е забранено единствено разпространението на порнографски материали по всякакъв начин. Притежанието и гледането на порно НЕ Е престъпление само по себе си, единственото изключение са порнографски материали с непълнолетни участници.
Това е факт, който може много лесно да се провери - пиши в Гугъл "наказателен кодекс", отвори първата страница, отиди на раздел "Разврат" и прочети чл. 159.

Но тук изниква един много интересен въпрос. Чл. 159 е приет през 2007 г. Как така обаче, на последната страница на ВСЕКИ спортен вестник ВИНАГИ има снимка на мадама по цици? Как така порнографския вестник "Чук чук" прекратява дейността си чак през 2012-та г. и то не защото са нарушавали закона, а защото са фалирали? Ами Playboy?

5.   Номер 4 - за спортните вестници е ясно, а за новинарски като Телеграф, например, на който голите мадами са на 3та какво да кажем. А до преди няколко години 168 часа имаха специална страница за секс. И не просто картинки, то не бяха разкази, обяснения за пози, какво да правим в леглото и т. н.

6.   Да, както са казали наказуемо е само разпространението, тоест например ако отвориш видеотека за порно филми.