Споделена история от Други

Светът се промени ;(
Зравейте, тази история пише момче на 16 години. Искам просто да споделя колко много ми липсват добрите стари времена :( Света се промени толкова много. Аз съм израснал в едно малко градче, Банско, невероятно красиво. Имах 5 момчета приятели, бяхме и съседи, те живеят в съседните къщи. Къде отиде приятелството ни? В днешно време на никой не му пука за това, всички са заслепени от парите, всеки гледа само как да получи пари, как да забогатее и да се фука пред останалите с новата кола или нещо друго :( Само за мен ли парите не са най-важното? Преди години в Банско имаше невероятна природа, но хората го развалиха, започнаха да строят хотел до хотел, сграда до сграда и сега остана съвсем малко :( Наистина много ми липсва всичко тук, както и добрите хора, както и времената през 99-2000-2004 :(! Защо стана така? Защо хората са толкова алчни? Защо развалят всичко заради проклетите пари :(? Преди години ходехме на пикник с родителите ми и техни приятели в гората. Беше толкова забавно. А сега родителите ми са постоянно заети в работата, защото получават много добри доходи, не ги интересува нищо друго :( Аз се чувствам ужасно и понякога когато слушам стари песни като Savage Garden - To the moon and back си спомням за старите времена, но те са вече само спомени ;( Защо? :( Понякога дори плача, само на мен ли ми липсва това? Само на мен ли не ми пука за шибаните пари?

Е, модерадори, надявам се да одобрите историята ми, исках просто да споделя с хората какво чувсвтвам, не знам може би е някаква носталгия или не знам какво, но... Все пак ако някой изкаже и своето мнение по темата ми ще се радвам много :)

Коментари

1.   Ти си само на 16... Какви "стари времена", та описаните от теб неща са се случили когато си бил на 2-3?? Съветвам те да не се самосъжаляваш, а да си намериш приятели, явно самотата те изяжда отвътре.

2.   Погледни го от положителната страна: осъзнал си, че живота не е само "цветя и рози" още на 16. А аз трябваше да мина 20, че да го зацепя това. А тези приятели просто не са ти били истинки. Скоро ще завършиш училище и ще идеш да учиш някъде на далече, където ще срешнеш хора с твоите интереси и твоя начин на мислене. За да си направиш живата такъв, какъвто сега мечтаеш да бъде. Мисли от сега как ще си осигуряваш сам бъдещето - с какво ще се занимаваш, как ще развиваш себе си, за да може след десетина години да можеш да си позволяваш всички удоволстия и забавления, които харесваш. Да станеш този, който сега мечтаеш да бъдеш.

3.   Tака е в днешно време на никой не му пука за нищо. Няма за какво да съжаляваш и аз съм изразнала в малко селце и ми липсват спомените и игрите там, но това е живота се променя, времената се променят, просто продължавай напред и бъди силен :)