Споделена история от Други

Как да си изтрия скайпа?
Здравейте на всички, който ще отделите от времето си, за да прочетете това и евентуално да ми помогнете със съвет.

С мъжа ми доста често се караме за фейсбук и скайп. Не ги одобрява и накрая си изтрих фейсбука, но със скайп не мога да се справя. В смисъл нямам идея как да изтрия окончателно акаунта си. Да не съществува повече такова скайп име.

Моля ако някой знае да ми помогне, защото наистина е много важно за мен.

Благодаря ви предварително.
Ирина.

Коментари

1.   Skype няма такава опция за изтриване на акаунт.. Нито за деактивиране на профил и подобни.. Ако мъжът ти може да се задоволи с това, че просто няма да се вписваш на линия - тогава добре.. иначе няма как да стане...

2.   Той как ще знае, че си го изтрила окончателно? Не е ли достатъчно просто да не влизаш? Няма ли доверие при вас?

3.   И защо трябва да няма такова скайп име? Какво би ти пречило да си направиш други скайпове, които мъжа ти да не знае? Сменяваш паролата на твоя, блокираш достъп на неговия до твоя правиш си друг и повече не влизаш в стария. Ако питаш как да изтриеш от компютъра си (при положение, че ползвате един същ), малко е по-сложно, защото трябва да внимаваш все пак да не затриеш и неговия, но мога да обясня?

4.   Мила, аз мразя фейсбук, но това не означава, че трябва да си позволявам да забранявам на близките си да го използват. Мъжа ти прекалява. Той няма право да ти забранява нищо. Днес вече жената има равни права с мъжа. Ти не си някое 5 годишно момиченце, дето татко й да и забранява..
Не допускай никой да те третира така!!

ПП: номер1 е прав.

5.   Проблемът едва ли е във фейсбук и скайп. Я си помисли колко още неща на одобрява? И кой е всъщност той, че да одобрява? Позволяваш му да ти се люлее на ушите и той ще го прави. Поговори с него и му обясни, че ти си зрял човек и можеш сама да си поставяш границите. Иначе ще си имаш много главоболия с него и със сигурност няма да му издържиш контрола, щото то това си е опит за контрол...

6.   Е толкова безмислици за нула време - не може да бъде.
Жената ясно написа какво я интересува и защо. А в многоумните коментари само N. 1 отговори конкретно. Всички останали ни показаха какви разбирачи пишат.

7.   Благодаря на всички за коментарите.
Номер 3, да интересува ме, ако ти остане време, би ли ми обяснил как да го изтрия от компютъра си поне, защото ползваме един?
Ирина

8.   Логично беше отговора на въпроса й да бъде изчерпан в един единствен коментар.
Но работата е там, че ние като граждани сме длъжни да й отвориме очите за някои неща.. като например, че тя е личност с права и не трябва да допуска да бъде третирана по такъв начин!

9.   номер6, а ти какво казваш с твоя коментар и защо изобщо го казваш? След като си дал този твой коментар ти "падаш" на нивото на останалите коментиращи, плюс това, че се опитваш да се изкаваш "разбирач" на коментари, а всъщност тук това е в правомощията само и единствено на админите на този сайт. Хайде сега слезе ли на земята?

10.   От №3 Не те попитах с ХР ли си. Ако е такаотвори линка:
http://alfa. kachi-snimka. info/images-2013/arx1378997017t. JPG
Мисля, че ще се оправиш по картинката. Май не се вижда много добре - в адресното поле за изпълнение трябва да напишеш:
%appdata%Skype
Успех. Пиши дали си се справила.

11.   Добре, аз не питам кой какво би търпял. Интересува ме това, което попитах.
Благодаря ти номер 3, обаче не съм с ХР, а с windows 7. Не знам дали този линк важи за това.
Благодаря още веднъж.
Ирина

12.   Супер компетентен "гражданин" си N. 8/9!
Хубави задължения си си избрал и тук - Отварачка на очи! Благодаря - и аз си ходя по земята и падам, както обикновените граждани. Но имаш право със "защо". Отговора е: аз за скайп нямам знания и се учудвам на "избуялите бисери" по темата - 1. няма ли доверие 2. Мъжът прекалявал, мъж и жена - равноправни, третирана била 3. люлеене на ушите и тоталитарен контрол
Направо велики идеи. А въпросът беше... за Скайп!!

14.   Пак съм №3. При качването е повреден линка. Дали от машината, дали от модератор? Появили са се едни интервали/шпации:
://alfa. kachi
snimka. info
97017t. JPG
като се изтрият линка се отваря. Поствам го целия пак да видим как ще се появи:
http://alfa. kachi-snimka. info/images-2013/arx1378997017t. JPG

15.   №14 (3) - Странно - същия дефект! Авторката, обади се да ли си се справила.

16.   И пак съм №3, 14, 15. Разбрах причината: машината на сайта е "научена" щом "види" точка, да слага разтояния. Значи за да се отвори какъвто и да е адрес, трябва да се прегледа внимателно и разтоянията (интервалите, паузите, шпациите - както искате ги наречете) да се изтрият.
Излиза един жълт предупредителен надпис над прозореца за писане точно за "точките и запетаите". Обикновено не му обръщам внимание. Дали ако в него се посочи "да" ще изключи това автоматично поставяне? Проба:
http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1378997017t.JPG

17.   За windows 7, за съжаление не става. Освен да го преинсталирам с ХР и тогава да пробвам наново. Иначе отваря файла го отваря но просто windows, не може да го изпълни. Ако можеш да помагаш за 7, помагай, иначе остава преинсталирането.
Сърдечно то благодаря номер 3.
Ирина

21.   Как ли е завършил този проблем?

22.   Проблемът няма да е завършил, защото изобщо не е в скайпа, а в ревността и манията за контрол на мъжа й. Като махне скайп и фейсбук, откаченото му съзнание ще си намери друг повод за ревност и тормоз и така. Докато тя самата не осъзнае, че е жертва на тормоз и че никой няма право да й диктува какво да прави.

23.   Не мога да се съглася:"че е жертва на тормоз и че никой няма право да й диктува какво да прави". Какво ще стане ако мъжът й пък реши да си "уплътнява" времето по кръчми, да речем? Трябва известна съобразителност, дискретност, тактичност. Нещата от страни изглеждат различно. В едно семейство партньорите си знаят най-добре как да постъпят. Тук беше поискана помощ за изтриване на скайп. Ами да бъдем полезни по същество. Ако иска други съвети - пак ще се включим... Авторката обаче не минава насам, като че ли? Бях показвал още някои конкретни неща, но редакторите не ги качиха. Така и не разбрах защо, но при положение, че и авторката вече не се интересува - няма значение. Все пак да се преинсталира вместо да се изтрие една папка меко казано е неоправдано.

24.   Благодаря на всички за съветите и помощта и най-вече на номер 3. Справих се с изтриването на скайп от компютъра, т. е. да не се помни скайпа на компютъра.
Номер 22 ако исках съвети за семейния си живот щях да пиша в любов и изневяра или семейство и темата ми щеше да се казва по друг начин. Примерно " опит за контрол-какво да правя". Не съм жертва на домашно насилие и не съм ревнувана чак болестно. Поисках съвет за нещо различно от това, което ти пишеш.
Номер 23, предполагам си номер 3 и т. н. не ми се рови за точните номера. Голямо благодаря за помощта. Мисля, че в едно семейство са нужни компромиси. Аз направих с фб и скайп, той направи с друго.
За сега това е от мен.
Ирина

25.   Ирина, 22 съм. Няма лошо в едно семейство да се правят компромиси. Лошото настъпва, когато разбереш, че си ги правила само ти, а отсрещната страна ги прави само привидно, запазвайки си в тайна от теб нещата, които прави. Не ти давам съвети за семейния живот, споделям как се развиха нещата при приятелско семейство. Ако човек те обича, те приема такъв, какъвто си. Не се опитва да те променя и да се налага над теб.

26.   Ctrl Alt DEL

27.   Ирина, радвам се, че си се оправила с машинката. Да 3 и 23 съм... Не разбирам защо редактор бламира много мои опити да постна допълнително указания... Май се нуждаеш от още споделяне. Ако решиш, че можеш да ми се довериш повече на "ЛС" - подхвърли го и следи внимателно повече време темата ;)

28.   Мислех дa споделя кaк се стигнa до този проблем, но мaй ще ср въздържa. Понеже много от коментaрите бяхa зa ревности, контрол и т. н. Блaгодaря ви зa отделеното време, но сaмо номер 3 беше полезен по същество и номер 1 също.
Тъй кaто компютрите не сa ми силнa стрaнa поискaх съвет зa товa. И още веднъж блaгодaря нa номер 3 тъй кaто съветa му ми помогнa.
Блaгодaря ти.
Мaлко е безлично товa с номерaтa, но товa вече е другa темa.
Иринa

31.   И как всъщност се трие тъпия скайп от Winows 7, че и аз искам да си изтрия моя? :)