Споделена история от Други

Нямам желание за живот
Никога не сам си представял че ще изпадна в тази ситуация. Всеки ден за мен е безразличен не мога да намеря нещо което да ме прави щастлив а сам само на 21 години.

Единственото нещо което чувствам от сутрин до вечер е болка , дори вече не желая да общувам с хора поради факта че разговорите са винаги едни и същи(повърхностни)не намирам дори и капка смисъл в живота.Отвратен сам от повърхността и жестокостта на хората сякаш не е било предназначено да живея живота си.

Самият живот винаги е бил труден и за това винаги сам готов за най-лошото което в 90 процента се случва запълнен сам с негативна енергия от сутрин до вечер и незнам дали мога до го нарека страх или по скоро примирение с жалкия ми живот че дори и да се опитвам да си внуша за нещо че има смисал да се прави то аз никога немога да се самозалъжа и винаги оставам черноглед че всичко е безмислено и няма човек който да ме обеди в обратното.

Много съм объркан както се вижда от по горните редове предполагам че почти никои няма да ме разбере.Просто искам да се изпаря и никои да не си спомня че съм съществувал.

Коментари

1.   А ти не си ли чувал, че негативните мисли определят 90% от съдбата ни?
Проблемът не е в хората и обстоятелствата, проблема е вътре в теб, в главата ти.
Аз мисля, че трябва да промениш мирогледа си за света, иначе цялата тая черна дупка, в която си изпаднал, ще те погълне.

2.   Ейй, недей така, каквото и да е станало...та ти си само на 21! Я се вземи в ръце! Това е живота, не винаги всичко става както го искаме. Другите да не мислиш, че не страдат. Аз съм жена, от снощи се разделих с мъжа когото обичах. Няма да ти казвам колко ме боли, не мога да спя, да ям, да мисля чак.Но...така трябваше да стане..Живота продължава. Единствено вярата, надеждата и времето могат да ни помогнат.Човек никога не знае какво ще му се случи. Бъди сигурен, че ще има супер много хубави мигове за теб, просто се опитай да повярваш в това...Мисли позитивно колкото и да ти е трудно и ще видиш ,че доброто ще те стигне! Успех!

3.   Съгласна съм с номер 1. Не трябва да си мислиш, че винаги всичко е черно и гадно. Може да са малко, но в живота има и хубави неща и ние всички живеем за тях - за да им се радваме и наслаждаваме. Ти сам каза, че си още много млад, ами животът е пред теб, направи нещо с него! Като се затваряш в себе си и се изолираш от другите, как очакваш да те срещне щастието? Ти сам трябва да се бориш за него! То само не идва.
Нямаш ли мечти? Нямаш ли цели? Ако нямаш, създай си и се бори за тях. Но не забравяй - щастието не е на върха, а по пътя към него! ;)
Успех!

4.   Разбирам те НАПЪЛНО! Аз съм на 18 и се чувствам по същия, ама абсолютно СЪЩИЯ начин. И аз съм си мислела че този живот някак не е предназначен за мен. Ако ти казват че драматизираш или не е толкова зле колкото изглежда, значи наистина не те разбират, защото аз както и ти добре знаем какво чувстваме когато виждаме всички весели и щастливи хора по улиците и си мислим какво по дяволите НЕ Е наред с нас... Ако искаш пиши ми на мейла: goldy91@abv.bg

5.   Аз съм на 20 г. и аз имам подобен проблем и аз като теб нямам никакво желание за живот чубствам се депресиран , подтиснат , ядосан , объркан , учуден ,нещастен , разочарован , самотен всички и всичко ми е някак безразлично

6.   Hамери си гадже и се влюби в него...и, ще се чувствашпо добре дори обратно ще искаш да заживееш вечно с него

7.   Съгласен съм с номер 6!

8.   Споделям напълно мнението на по-горните...намери сериозно гадже и само мисълта ти по нея, ще те направи истински щастлив,както аз съм бил винаги...

9.   Защо е така ? Живота има голям смисъл ще имаш деца ще се ожениш ще бъдеш щастлива ще гледаш дицати с радостше видиш техните успехи

10.   Пари и секс. Това ти трябва и ще се оправиш.

12.   Дете, вземи се в ръце, животът отминава, няма връщане назад... заеми се с нещо полезно, което да осмисли живота ти...

13.   Какво си преживял, само ти си знаеш, как си се борил и изправял също, но моля те не се отказвай. На 13 год. съм със същия проблем. Повярвай, изпитвам същото през всеки отминал, тъмен ден.
Търси и най-малкото забавно нещо и го превръщай в смях. Не забравяй, че ти си роден за нещо, открй го и го осъществи наистина.
Мноого важно нещо, НИКОГА не спирай да общуваш с останалите. По този начин можеш да откриеш свестен човек, уверявам те има такива.
;)

14.   Съгласна съм с №4. Не ми се излиза навън, защото винаги виждам щастливите късметлии, разхождащи се с някой приятел, а аз се скитам сама и се питтам защо животът ми е толкова нещастен

16.   Никога не испускай шанса за нещо голямо, то може да промени живота ти.

17.   приятел, разбирам те по-добре отколкото можеш да си представиш. животът е пълен с лицемерие и фалш, НО винаги има едно голямо но.

Аз бях в същото положение от твоята възраст до 23-та сега съм на 24 и започнах да променям нещата.

Ще ти дам няколко практически съвета, и се надявам хората които четат коментара ми да се вслушат в тях макар да изглеждат банални!

1 - промени навиците си на хранене, не яж вечер, повече плодове, зеленчуци (ако имаш възможност български), много вода.

2 - спри да стоиш повече от 2 часа на комшютъра дневно, лягай преди 11 ако е възможно.

3 - поставяй си малки и осъществими цели.

4 - не се изолирай напълно от хората, но ограничи срещите с натоварващите персонажи

никога не се бях замислял за един друг аспект, докато професор в 4ти курс не ни пусна филм за това как правителствата са в съглашение с фармацефтични компании и тн. Идеята е че въздуха, водата и храната се тровят с нитрати, газове и отрови които ни карат да паруваме тонизиращи и лекарствени боклуци. Това важи в по-малка степен за България, но тук живота и без това е достатъчно натоварващ.

Последен съвет - прави нещата които те карат да се чувстваш добре.

18.   Знам как се чувстваш, аз също съм на 21години, а нямам желание за нищо. Каквото и да предприема живота все ме мачка, имам чувството че всички врати са затворени за мен. Нямам работа откакто завърших, а наистина искам да си намеря, не уча-семейството ми неможе да плаща таксите а най-жалкото е че трябва да се примиря с такъв жалък живот! Нямам приятели-затворих се в себе си, а и не съм от най-общителните дето само се превъзнасят, дето са душата на компанията! Какво желание за живот да имам-толкова мн семейни проблеми, проблеми с пари, проблем че седя вкъщи по цял ден и немога да помогна на родителите си с нищо!!!
Не съм ходила на дискотека от миналата година, на14 май бях запоследно.... това живот ли е... а съм само на 21год-какво кога ще живея-на 40 ли?
Разбирам те много добре и за съжаление немога да ти кажа нищо за да те успокоя, просто знай че не си единствен!

19.   да значи преди да почна да чета в тоя сайт си мислех, че само аз съм такава нещастница отчаяна и безразлична към жалкия си живот като си вървя по улицата гледам хората си вървят с някой друг усмихват се, щастливи са, всичко им е наред или поне така изглеждат и желанието ми да правя каквото и да било ме напусна просто си седя и чакам следващия ден

20.   Минали са 10години и 9 месеца от последния коментар
Променихте ли си мисленето защото сега мисля като вам