Споделена история от Други

Градски легенди
Здравейте!Аз съм от Варна.От известно време имам една натрапчива мисъл.Любопитно ми е имат ли легенди и зловещи истории различните квартали в нашия град и.И ако имат,какви са те и до колко са истински.Ще ми бъде интересно да чуя и истории от други градове и въобще селища.Благодаря предварително.

Коментари

1.   Да ме извиняваш, но това е най-глупавата тема, която съм чела... явно си умираш от скука

2.   Вземи си книгата Вампириада. Има страхотни градски легенди и ужасяващи истории. По късно може да напиша няколко.

3.   Автор: и аз питам, защото почнах да пиша разкази на такава тематика. Пиша ги предимно вечер.

4.   До 1:Като е глупава темата, защо пишеш? Че са ти харесали коментара. Тук има толкова по-прости теми, но не те видях да коментираш и там. Темичката е изключително интересна и заинтригуваща.
Аз знам една легенда от моят квартал Чайка. Близо до моят блок, има един трансформатор. Дълго време се носеше слух, че преди много години там е било убито някакво момче. Понякога вечер, от там се чува дрънчене (и аз, който не вярвам, и съм скептичен по тези въпроси, даже се плаша, и дори съм склонен нещо да се вържа), и според дъртите ми съседи, това е момчето, което се е върнало, за да си отмъсти. Като малък даже ме беше шубе да минавам оттам, и винаги се прибирах по заобиколни пътища, за да стигана до нашия вход. Те такива ми работи. :)

5.   Eхе, авторе, такива истории бол. Аз съм от Аспарухово, и няколко пресечки по-нагоре от нашата къща, има една стара и разрушена, като вампирска дом, къща. Там живее дядка, седемсетгодишен, малко мръднал. За него разправяха, че ядял малки деца... абе пълни щуротии. Човекът си е мирен и кротък, ама тъпите тийнове на 11 си търсят емоции... кво да ги правиш, деца. Просто от много гледане на филми, и почват да си фантазират.

6.   Аз съм от Враца. Близо да нашият квартал някога съществуваше запустяло и тревясало гробище. Като малки с приятелчетата ходихме често там и призовавахме Дама Пика и Кървавата Мери. Бабичките все ни мъмреха и ни съветваха, да не обикаляме около това място, защото било пълно с нечисти сили и разни такива. Веднъж, през лятната ваканция, да сме била 10-11 годишни, малка групичка от по две момичета и три момчета, решихме пак да отидем на гробището, но в полунощ, както често правят децата и съвременните тинейджъри. Тръгнахме, значи, ама така ни беше страх, особено мене, не питай, и каквото изживях тази нощ, няма да го забравя. И оттогава не сме повтаряли опитът си. Влязохме ние като последни глупаци, хванахме се за ръце в кръг, затворихме очи, и почнахме да призоваваме по три пъти Дама Пика, Кървавата Мери, душите на мъртвите, че и Дяволът. Принципно не вярвам в такива неща, но човек не бива да си прави шега с тях. Изведнъж чуваме силно стъргане, като че ли някой драска с нокти, после задуха вятър, сетне някакво куче зави, и за капак, долетя нещо като писък, чак кръвта ми се смрази. Не знам как се измъкнахме оттам, ама после трябваше бая вода да изпием и да си починем от бягането. На едното момче дори му ляхя куршум. Сега, когато съм възрастна и самата имам дете, момиче на горе-долу същите години, изобщо не и` позволявам да върши такива работи. Не опитвайте! Човешкият страх е толкова голям, че може да създаде във въображението измислени реалности, и после ще си докараш инфаркт. Така че, № 5, тези дечица, за които говориш, съвсем естественно изпитават ужас от този дядо, а не просто търсят емоции, от опит ти го казвам.

Историята не е свързана с градски легенди, но ми се стори удачно да я разкажа, все пак е някаква истинска случка при това.

7.   № 6, извинявай много, ама ми се струва, че историята ти е измислена. И стилът ти не прилича на възрастна жена. Имам усещането, че си на 17 или там някъде, и си изразяваш писателските способности чрез измислени истории.
Както е казал № 2, има страшно много книги и филми на тази тематика. Разбира се, повечето са детски, свързани с Дама Пика, или лични преживявания, но можеш да намериш хиляди страшни истории от нета.
Аз съм от София. В моята махала така и нямаше особени легенди или митове. Но се сещам за една личност. Беше луда жена, клошарка. Всички я наричаха просто "леля Мими", и не беше лош човек, не нападаше никого. Едни хора ми разправиха историята й. Когато била млада, още по социалистическо време, съвсем с ума си, нейната къща изгоряла със семейството й. Тя не била вътре. Оттогава полудяла. По-късно се пропи, и умря, лека й пръст. Твърдяха, че нощем обикаляла из улиците, и надничала през хорските прозорци. Лично съм я виждал. Питам я:"Какво правиш, лельо Миме? ", а тя :"Еми нищо, гледам си. " и свива рамене. Не съм психолог, но мисля че заради травмата си-може би и тя като всички хора, макар и луда, е искала уют, дом и така нататък. Всички бягаха от нея-беше мърлява, мръсна-само аз се спирах да я заприказвам. На някой сега може да му се стори зловещо, но тази жена беше неизменна част от култовите личности в кварталчето ми и елемент от детсвото ми там. Съдбата и беше малко като на филмова героиня. Може би след време, тя ще влезе в партидата от списъкът на градски легенди в София.
Успех с издирването на градски легенди и ако, авторе, намериш такива, сподели тук, ще ни бъде много интересно.

8.   Здравейте Аз се казвам Невена и съм на 10 години Обичам страшни истории и сега искам да ви разкажа една страшна история По скоро тя е смешна отколкото страшна Макарче за мен беше ужасявашта Седя си аз сама и гледам телевизия По едно време чувам че някой влиза Помислих си че ми се причува но след това чух стъпки и по така се уплаших След това някой отвори вратата на спалнята Вече седя свита и си мисля кой ли може да е И само виждам една черна коса и тръпна Моля те не ме убивай казах аз но когато видях лицето на баба се успокоих Е чао.

9.   Всеки град си има легендите. И в повечето случаи са основателни. Например легендата в Русе е че е прокълнат, от момента в който комунистите събарят църквата на центъра му, за да издигнат пантеона на възрожденците на нейно място. От тогава града от един от най-културните и развитите, започва да запада, и да се превръща в една нестабилна основа за всичко и всеки, без да има логично обяснение за това. Аз имам много силна осезаемост и когато мина покрай пантеона определено чувствам една прокобна сила, и затова избягвам да го доближавам. Освен това всички отговорни за събарянето на църквата умират скоро след това. Толкова е тежко влиянието на това проклятие, че местни бизнесмени, решиха да сложат край на това и дадоха огромни дарения, и изобщо от години има инициатива да се събират пари, за да бъде вдигната църквата отново едно към едно каквато е била тогава, и близо до мястото където е била с надеждата само да се снеме това проклятие. И я построиха, но още не е отворена.

10.   Имам да ви кажа едно такива неща не съществуват, но лично аз като гледам страшни филуми например:Заразно зло или Погрешен завои 1 2 3 4 5-а част ме е страх. Понякога изкам да ме е страх защото си нямам работа после съжелавам. Между другото аз съм на 11години

11.   Скоро дядо ми и кучето ми умряха. Веднъж бях сама в нас и си гледам телевизия... Изведнъж тv изгасна и аз се стреснах... Чух едни стъпки и лай.... Бързо излязах на вън... Когато се прибрах видях снимката на дядо ми паднала... Само да отбележа че около нас няма кучета!!!

12.   Едно момче и неговите приятели решили да призоват Дама Пика. Отишли в една сграда която била изгоряла преди години. Взели огледало картата на Дама Пика и другите неща които трябвали за да се направи ритуала. Призовали я но нищо не се случило. Тогава едно от момчета изпищяло силно. Когато го питали какво има той посочил Радомир (така се казвало момчето от началото на историята). От ръката му текла кръв. Той решил, че това е номер и някой от приятелите му иска да го уплаши, затова пробвал течността. Наистина се оказала кръв. Когато се прибрали той си казал че се ударил ръката някъде в сградата, но когато го промил видял, че няма рана! Много се стреснал. Оттогава всяка вечер сънувал висока жена с черна коса и очи, която била облечена в бяла рокля. И всяка вечер в 00:00 часа вратата на банята се отваряла сама. Това продължило 1 година след което момчето изчезнало безследно.

13.   Ето и една история. Едно семейство им се повредила колата. Казали на детето да не се притеснява те ще отидат за помощ и ще се върнат. По едно време се чуло драскане по колата. Изведнъж дошла полиция и казали на детето да излезе от колата без да поглежда назад, но детето не ги послушало и погледнало. Оказало се, че някъкъв психопат драскал с главите на майка му и баща му.