Споделена история от Други

Трябва ли да се променя сега, само за да се харесвам?
Здравейте! Днес си писах с 1 бивше гадже ,към което все още имам много силни чувства.като се разделихме никога не разбрах каква точно е причината до днес.каза че съм се държала като мъж а той искал момиче до себе си-не съм била някаква нежна като цяло а груба-интересували ме политически неща/което е вярно/ а това било непонятно за повечето момичета. Така ме нарани.

Сега ли се казва това-малко не съм на себе си.1я вариант е наистина да го мисли-а другият вариант е да злобее защото съм с друго момче сега..но е толкова обидно-написа ми го по скайпа.какво да ви кажа-като цяло говоря понякога повече за политика-в среда съм където има повече момчета-иначе напълно нормално се обличам-тъй като общувам повече с момчета-може би и езикът ми е малко по-груб на моменти но смятам че пак се съобразявам-в ежедневието ходя повече с дънки-суитчъри и т.н...не знам направо-много съм обидена-защото не очаквах че ще чуя от този човек такива думи.с такова доверие подходих към него.

На 22г-трябва ли да променя стила си на обличане и на изказване само за да се харесвам..или трябва да бъда себе си докрай? задължително ли е да бъда като всички останали или мога да успея и стози стил?

Коментари

1.   Мила, въпросният не ти е харесал едно, друг няма да хареса друго (свиквай). Не бъди мека Мара, отстоявай си разбиранията. Пък и няма нищо лошо в това че се интересуваш от политика, просто явно си силен характер и вероятно момченцето не може да го преглътне. И да не забравяме че не всички жени се вълнуват от сериали и рецепти за готвене.

2.   Защо трябва да променяш себе си,заради някого? Той дали ще се промени заради теб?
И знаеш ли какво ...за 22 години не разбра ли, че мнението на околните трябва ВИНАГИ да бъде последната ти грижа? Като не те харесва такава, каквато си...мида си хваща пътя.
Силните характери (какъвто може би е твоя), са неразбираеми за околните.

3.   Защо мъжете трябва да харесват блудкави и плиткоумни момиченца по презумпция? Има и много, които биха желали да водят смислени разговори с жената до себе си. А ако освен политиката, включиш и теми за футбола и колите, направо ще си му незаменим събеседник. Но това не означава, че не трябва да бъдеш и мила понякога. Все пак чара е оръжито на жените.
Smile

4.   Евала, аз пък точно такива по-различни момичета (и хора като цяло) харесвам. Другите, колкото и лошо да звучи, не са ми интересни. Така че изобщо не си мисли, че това е проблем, гледай си живота и тва е.
Р.

5.   Здравейте!
Не се променяйте, бъдете себе си. Мъжете са егоисти и приемат само това, което задоволява егото им.

6.   Здравей,
искам да кажа, че аз имах същия проблем. И не съм си поставяла за цел да се променям заради някого или нещо. Вече съм на 27 и имам съпруг и детенце на 9 месеца, но това не ме е променило. единственото, което се промени след раждането, беше стилът на обличане. почувствах се по-женствена и това се изрази в дрехите, но характера... ами затова се нарича "характер"... той е индивидуален и ако някой не те харесва такава, каквато не си... явно той не е подходящата "партия" за теб. НЕ СТРАДАЙ ЗА ЧОВЕК, КОЙТО НЕ ТЕ Е ОЦЕНИЛ ПОДОБАВАЩО. Ако създадеш семейство с такъв човек, той непрекъснато ще има претенции към теб, към външният ти вид, държанието ти, интересите ти.... искаш ли цял живот да се чувстваш по начина, по който си се почувствала по реме на разговора ви в Скайп?!
Поздрави: Д.

8.   Какво те интересува мнението му,след като сега си с друго момче? Не е важно да ни харесват всички,а само този,с когото искаме да бъдем.Ако приятелят ти те харесва,другите са без значение.

9.   ... ти си най-обикновенна част от масите. Нямаш собствено мнение за нищо и се съобразяваш с другите. Това би трябвало да ти отговаря на въпроса. Не струваш като компания, нито като момиче, защото има тонове като теб.

10.   Авторке - след като е направил подобно изказване спрямо теб, мисля имаш само един избор - да го пратиш да пасе.
Бъди такава, каквато си, защото това е най-доброто, което би могла да бъдеш.
Аз изключително много уважавам хора като теб. Дръж на себе си и това, което си.
Поздрави!

11.   Ако си наясно с това, което искаш да правиш и мислиш, не излагай всичко това, защото това няма да бъде възприето в никакъв случай от въпросното момче като случайност, а даже може да завърши със страх от негова страна.