Споделена история от Други

Самотна
Как се започва една изповед?
Чувствам се самотна, макар че не може да се каже че съм сама... постоянно съм заобиколена от хора, а всъщност...ми се струва, че няма никой наоколо...

Когато мой близък има нужда от съвет се обръща към мен и знае че точно аз съм човекът който ще го изслуша...
Даже не знам как да нарека състоянието си...нещо ми е тъжно...празно....

Осъзнавам, че не ми се случва нищо и това ме подтиска страшно много... и най-лошото е, че точно когато имам нужда от някой... няма никой, защото всеки гледа да си оправя живота! Не че това е лошо...но няма баланс в човешките взаимоотношения...

Все повече се затварям в себе си и от това ми става още по-самотно! Страхувам се че ще започна да се озлобявам и да се държа като хленчещо за щяло и нещяло хлапе-нещото, което винаги съм мразила и избягвала!

Подозирам че причината за това ми състояние е че отскоро спрях да бъда наивна и да поставям своите след чуждите нужди...

Коментари

1.   ЗДРАВЕЙ! ГОРЕ ГЛАВАТА!

Kазвам ти го от все сърце, и аз се чуствам постоянно самотна. Наскоро се запознах с един мъж и СЕ ВЛЮБИХ.

Сега съм още по самотна и от преди защото сега мечтая за него и когато не съм до него съм най-самотната жена на света. Не съм тинейджър но се чуствам така....едва успявам да се боря с чуствата си защото ми е адски трудно той е женен аз също. И ако знаеш колко е отвратително да живееш под един покрив с човек който не обичаш а в същото време където си намерил любовта ти е забранено.... Тази самота не се описва с думи, дано да няма много жени като мен и теб по света защото е ужасно....описах ти накратко моя кошмар в който трябва да живея за да знаеш че наистина има самотни хорица.

Излизай с различни "приятелки" на кафе на купони по магазини за да можеш да се разсейваш дори да е за няколко часа. Аз това правя, е не че ми помага много но не е като преди...толкова се бях затворила в света на самотата че дори на моменти аз самата не можех да се позная.......

УСПЕХ!

2.   Намери си хоби, нещо което обичаш да правиш, даже най-добре да е свързано със спорта: танци примерно. Това първо че ще ти повдигне настроението, второ може да се срещаш с повече хора.

Днешно време повечето хора се интерсуват от себе си и собствените си проблеми. Но има и добри хора. Ти се развивай като човек и не се озлобявай, веселите хора привличат хората, унилите - не. Спортувай, постави си цели, неща които обичаш да правиш и ще видиш че ще се появят и свестни хора. Успех и в никакъв случай не унивай и не се отказвай!

3.   ;( РАЗБИРАМ ТЕ НАПЪЛНО, дори мислех да пиша и аз за моя проблем и аз съм същата дори днес баща ми ми каза, че съм ЗЛОБНА и други думи. Идеално те разбирам толкова съм самотна помагаме на другите, а на нас си дори не можем да дадем обяснение защо сме в това състояние.

4.   Не ставай кошче за душевни отпадъци. Изслушвай хората, помагай колкото можеш, но бъди и малко егоист. Не допускай да обичаш другите повече от себе си.

5.   Ако човек се занимава със себе си има проблеми, ако мисли за доброто на другите има интерени неща за вършене! Нашето щастие е свързано със щастието на другите. Няма вариант ние да бъдем щастливи ако хората около нас не са!

;)

6.   Аз съм 4 благодаря, че има хора като 5. Много се радвам да прочета коментара. Искам такива хора да имаме свое място. Мъж съм.

7.   Болката и обидата накрая на една 20годишна любов са по страшни от самотата... самотата дава възможност за катарзис за да започнеш отначало... аз все още мисля в 1лице мн. число...
не е лесно след 20годишна връзка и банално предателство...

8.   И аз съм самотна. Живея с един, обичам друг, но не ми стиска да съм с него, приятели нямам, децата ми са мързеливи и само пари искат, родителите ми са ме отритнали, защото съм жена. Работата ми е тъпа и няма нищо общо с това, което съм завършила, домът ми е студен /в буквалния смисъл/ и плаче за ремонт, ама пари няма. Безнадеждно е просто. И ти, и аз сме в депресия и за психиатър. Не мога да отида заради тъпото си работно време и нежеланието на шефовете да ме пуснат дори за половин ден.

9.   Здравеите аз също се чувствам много самотна,нямам приятелки/всъщност истински/такива за кафе колкото искаш но ме натоварват със своите проблеми което ми идва в повече,приятел...имах 6год.връзка която приклучи много болезнено за мен казано честно разбрах че на първо място в този живот трябва да бадеш малко егоист и да не се предаваш да гледаш напред и да вярваш че някои ден всичко ще се оправи

10.   Аз се чувстам по абсолютно същия начин . Писнало ми е да съм сама или поне да се чувствам сама . Ако щете ми вярвайте , но през цялата ваканция аз си стоя само вкъщи . Много пъти ми се е искало да изляза и да правя каквото ми душа иска , но проблемът е там , че нямам истински приятели . Това буквално ме разкъсва отвътре , за това съм си мечтала да има нещо истинско в живота ми . Доколкото за любовта тя вече не ме интересува да върви подяволите . Колко жалко , че го казва 16 годишна .

11.   Виж какво , ти си една глупачка !!!Нямаш проблеми и затова си измисляш сама !!!Я си живей живота !!! Има слепи , глухи , инвалиди , хора загубили своите деца!!!А ти - празно й било - живей , обичай при любов и не хленчи!!!

12.   Здравей, и аз се чувствам по същия непоклатим начин... Съгласна съм, че има и по-зле от мен, но всеки с проблемите си... Скъсах с приятеля си преди 3 месеца, пък аз не съм от леките момичета и в момента се чувствам много сама, отделно срещнах стар приятел с когото не се бяхме виждали от 10 год и нещата пламнаха изведнъж, лошото е че той за момента е в София, а аз във Варна.... разбирате че връзката е невъзможна, харесах др. човек пак от София, говорихме си много време, снощи в моментна депресия + алкохол се реших да ми писа смс. Голяма грешка, сега дори не иска да говори с мен.... Незнам отчаяна съм, никой мъж (хубав, добър и истински ) не ме иска.... А сама не мога да живея, приятелките ми всички си имат връзки аз просто се отличавам от тях и не мога да им споделя как се чувствам, защото няма да ме разберат....

13.   Е, за съжаление май самотниците сме много повече, от колкото си мислим.

И аз, поредната - като че ли закъснях с живота, отложих учението, отложих купоните, отложих развитието... мъжът не го отложих (за съжаление), по-късно се разделихме... сега имам много ненормална връзка от разстояние! Още съм на 24 и имам много да видя, но знаете... вчера бях на 16... времето си лети и сега наистина го усещам.

Решението на всички уш ни е ясно - ново хоби, любов, спортуване, цели, поне аз без цели не мога, колкото и да не намирам смисъл и да ме е обзела апатия не се отказвам - и въпреки това не ми стига!

Кажете как да се преборим със самата психика, защото проблемът е основно там! Как, да я накараме, да има желание да развива останалите части от собствената си машина! ... Въпроса вероятно е много индивидуален, но все пак как човек успява да убеди сам себе си, че има смисъл да се стреми да бъде нещо си в този объркан и толкова материален свят??

14.   аз съм в същото положение и вече не издържам от както се преместих в ново училище, има много хора, ама никой не ми обръща внимание, харесвам едно момче, но как да му кажа, като той все едно, че не ме вижда, в страрото училище имах малко приятели, но аз бях душата на компанията, допълвахме се взаимно, а сега самотааа...!
Какво да правя?

15.   Здравейте искам и аз да вии разкажа моята история за това че съм самотна и така се чувствам от няколко години. Имам добър съпруг които се държи добре с мен но има неща които ме измъчват и това е че той като се прибере вечер от работа сяда пред телевизора и не си говорим нищо ако го попитам нещо започваме да се караме защо го питам. Той иска да си гледа телевизия и да си почива. Но аз не мога да живея така без да има с кой да си говоря. Ако го попитам нещо за работата да ми разкаже как му е минал деня или какво са си говорили с колегите ми казва че само го разпитвам за работата и почваме да се караме.

16.   Самотата! Вечна тема... Много хора преминаваме през нея... Винаги съм живяла на бързи обороти и времето не ми е достигало... В момента не е така: Коледа е, хората празнуват с близките си. Дълго чаках тези светли празници. От снощи празнувам с родителите и синовете си. Хапнахме, вдигнахме наздравица... , но сърцето ми е самотно. Родителите ми си тръгнаха, децата отидоха при баща си /разведени сме/, а човекът, в когото съм влюбена, е със семейството си /при тъщата/. Твърди че ме обича, но не може да живее с мен. Интересно: как живее с другата, която не обича?
Зная че някой ще ме посъветва да спортувам, да танцувам, да пътувам. Аз пътувах - с приятелки. Не е същото - него го няма до мен. А и нали сме в криза - нямам пари, за да пътувам.
На всичко отгоре се разболях. От един месец ходя по лекари с надеждата, че първоначалната диагноза ще бъде отхвърлена... Коледа е и аз вярвам в чудеса!!!
Желая здраве и късмет на всички самотници!

17.   Здравей те в този живот много хора имат проблеми и аз съм една от тях. Имам мъж и 1 прекрасно момченце обичам ги много. По някога любовта не е достатъчна особено когато няма разбирателство и добри отношения един към друк. Аз повечето съм огорчена от родителите си не видях обич само обиди и това още продалжава ит.

18.   Не искам да ставам груб, но номер 11 е напълно прав. Теб хем те сърби, хем те боли. Като не ти стиска да бъдеш с този, когото обичаш, не живей с този, когото не обичаш. Но ти нямаш смелост за тази крачка. Там ти е големият проблем. И най-важното. Колкото и да ти е лошо положението, в което се съмнявам, можеше да бъде, ама много по-зле, както е написал и номер 11. Защо си усложняваш живота? Аз ще ти дам отговор и с това приключвам. Проблемът ти е, че искаш животът ти да върви, както на теб ти се иска, демек всичко да ти се случва от раз. Видиш мъж и хоп - той е за мен. Не се ли питаш, че може да ти се вижда сладък, само защото забраненото е по-сладко и ако се съберете заедно, много незабелязани досега недостатъци и дребни дразнещи неща от битов характер ще излязат налице и тогава пак ще плачеш, че не си щастлива.
Вземи се в ръце, за да не загубиш и това, което имаш, защото после връщане назад няма.