Споделена история от Други

Всичко което обичах си отиде...
Аз съм човекът без никакъв късмет. Колкото и да се надявах, че съдбата ми е приготвила друго, тя ми доказва отново и отново, че щастието никога няма да е при мен дори и за миг. Никога в нищо не ми е вървяло. Конкретно по темата - до преди няколко дни имаш котка, която беше единственият ми приятел през последната половин година. И както с всички животни до момента, тя просто изчезна - търсих я къде ли не, няма я. Тъй като живея в къща с двор все нещо се случва с котките ми. Всички, които съм имала до момента биват изяждани от кучета, а кучетата които имах - едното го сгази кола, другите ги отровиха, третото изчезна /предполагам го откраднаха/. Няма как да гледам вътре животно, защото имам алергии. И ето, котката ми роди преди около 6 месеца едно красиво котенце. Аз го опитомих, беше много диво. Аз го гледах, галих. Дори го научих да се качва при мен на терасата. То беше единственият ми приятел, защото и приятели не ми останаха. Нямам си вече никого... Нищо не остана. Дядо ми почина преди 4 години, сега живея с майка си и баба си, които постоянно се карат с мен за щяло и нещяло. Приятелите ми ме предадоха, не остана никой. Момчето което обичах ме изостави преди около 3 години, следващото с което имах 2 срещи просто изчезна /не беше от моя град/ и ей така без причина просто един ден не вдигна телефона. И това беше. Студентка съм, а съм по-самотна от бездомно куче. Нямм нищо, всичко което обичах си отиде... Това е моя болка, която няма с кой да споделя. Това малко животинче беше единственото същество, което ме харесваше на този свят. Само то не ме мразеше. Казвам само то, защото преди около година имах проблем и с колеги от университета. Без причина една от тях ми вдигна луд скандал и от тогава общо взето съм сама, защото и тези с които нямах проблем ми обърнаха гръб ей така, без причина. Не виждам бъдеще за себе си, не знам какво да правя. Този живот не е за мен, просто не мога да го живея. Знам, че само още болка и нещастие ме чакат и няма да има с кой да ги споделя, как изобщо ще ги преживея.. Не издържам вече... Да не говорим, че не съм имала интимни отношения с мъж а съм на 22 г. Единствения по-интимен контакт ми беше с второт момче, което после сподели, че е било при проститутка... и сега най-много да ми е лепнал нещо, а няма как да се изследвам... Не мога, срам ме е, никой не знае какво е чувството да си използван, омърсен емоционално, изоставен, убит морално.... От една седмица седя и рева като идиот по цял ден, но никой не ме вижда, защото се крия... Снощи легнах почти в 4 сутринта и започнах тихо да си плача, да проклинам съдбата си и въпросът ЗАЩО? ЗАЩО? ЗАЩО? Отекваше в умът ми... Не съм богата, баща ми не е наред с главата, постоянно ми говори глупости затова реших и с него повече да не се занимава. И най-лошото е, че и аз полудявам, като удавник за сламка, но аз НЯМА за какво да се захвана, нямам надежда, няма светлина, не виждам никъде изход... Не се виждам с професия, не зная какво ще работя, за нищо не ме бива достатъчно в тоя живот. Защо.. защо, защо?? .... но няма кой да отговори, няма кой да помогне, аз крещя но никой не чува, не вижда, няма никой, няма нищо което да ме крепи, няма нищо... Загубих всичко, което обичах, загубих себе си, себе си...

Коментари

1.   Помни : Всеки край е едно ново начало!!! Ти ще откриеш себе си отново,но в половинката си,ще го срещнеш точно,когато най-малко очакваш ... !
И аз бях на твоето място и бях се отчаяла
Не иссах да виждам никой и много ме болеше,защото с първата ми любов не се получи нищо.Две години се опитвах да го накарам да ме обикне и какво?!? Просто свикна с мен,но приятелски.
Точно тогава се запознах с мъжа ми и живота ми се преобърна.Всичко се нареди.
Mss Sadness,24.

2.   Не! Ти просто обичаш да бъдеш в ролята на жертва - винаги, навсякъде, по всяко време!

3.   Намери си работа бе момиче. Ако трябва нещо дето да не е по специалността ти, поне засега. Да се виждаш с други хора, да изпиташ малко така емоции и да ти се разведри главата.

4.   Ето го и себе си се обажда :) здравей аз съм себе си, и ти казвам че щом съм тук значи има надежда, значи всичко е наред, забрави за коментатора който ти казва че обичаш да бъдеш жертва, забрави и за този който ти казва да си намериш работа, не че е лошо но аз вярвам че засега работата ти е да се усмихваш, знам за какво ми говориш, даже все едно слушам себе си, но няма да ти разказвам за себе си защото не е и възможно да ти разкажа просто ей така,

малко по директно към решението ти, защото щом пишеш тук явно очакваш такова :) ето аз съм сламката можеш да се хванеш за мен аз съм на мисия да помогна на целия свят, ако имаш желание може да си пишем и да ти си споделяме нещата от живота, аз съм себе си, ето намери себе си и не се шегувам, остава само да се успокоиш, всичко в живота не е случайно, както и това че аз пиша, ти си ми дала възможност да пиша - да помогна, затова ти благодаря,
виж колко е странно нали чрез ситуацията ти даваш възможност на толкова много хора да ти помогнат :) това е красиво и хубаво, ето че лошото е за добро, нали знаеш че всичко се връща, аз не те познавам но знам че сега се чувствам добре че мога да ти помогна чувствам се някак си полезен че вобще може да се опитам и вярвам че тази енергия ще ти се върне, колкото до котенцата и аз съм отглеждал много но в крайна сметка разбрах че те не са за вкъщи освен ако нямаш къща с двор но и в този случей те трябва да бъдат свободни да правят всичко, както хората представи си че някой те заключи някаде на примерно 3тия етаж и те храни само... и не те пуска.. нали.... ха... и така всяко зло за добро, нека колкото зле си се чувствала толкова добре да се почувстваш, и да отихнеш в баланс :) а ето и емаил адреса ми iworldgod@gmail. com

5.   Номер 2 е много прав. Просто изпитваш подсъзнателна потребност да си жертва. Няма да ме разбереш какво ти казвам, ама се опитай да бъдеш по-позитивна, много си мрачна и негативна. Всеки ги отбягва такива хора. Просто се отпусни и гледай от хубавата страна. Ще ти е трудно да се превъзпиташ, но ако не го направиш, ще си тъпчиш на това място цял живот - в самота и нагативизъм. Мисли за себе си като за човек, който заслужава щастие и че щастието те преследва без значение дали го искаш или не, то просто те преследва и ще те застигне с най-голямата си сила, на която е способно.

Ще перифразирам една сентенция и ще ти кажа: Бъди щастлива или умри, опитвайки се.

Ако искаш прочети една книга - "Излекувай живота си". Авторката Луиз Хей е имала изключително тежък живот (била е изнасилвана, бита, тормозена), но после е открила пътя към щастието, който е само и единствено в главата ти и чака да бъде открит от теб, защото го заслужаваш.

Има я и в нета без пари. Напиши в гуглето името на книгата, последвано от pdf

6.   Докато четях историята ти се сетих за баладата "Fade to black" на Metallica:

текст: http://www.lyricsfreak.com/m/metallica/fade+to+black_20092126.html

клип на едно от изпълненията: http://www.youtube.com/watch?v=0FMfsT11pdA

клип с превод: http://www.vbox7.com/play:6adbb99e

7.   и аз съм се питала много пъти поред причини "защо, защо, защо " много мъчителни моменти съм преживяла, които няма смисъл да описвам и знаеш ли в един момент, когато осъзнах, че има хора с много по-големи нещастия в живота от моите изпитах срам от себе си и едновременно с това чувство на благодарност към съдбата, природата или Бог, кой в каквото вярва. И знаеш ли сякаш тогава съдбата ми подаде ръка. Нямах работа - намерих си съвсем случайно в хранителният магазин от който пазарувах - една от продавачките ме беше харесала, че съм изглеждала работливо и скромно момиче и един ден просто ме попита дали си търся работа и искам ли да работя. Просто не можех да повярвам, че някой е избрал именно мен за нещо, а и като си помисля, че точно същият ден рано сутринта бойлерът щеше да гръмне и направо се разревах от радост. И така след време събрах пари и сбъднах другото си желание - точно това за което всяка вечер, сгушила се под юргана плачейки след поредният скандал вкъщи- да се изнеса от къщата на родителите ми. Друго, което съдбата ми даде - мен винаги са ме унижавали и не съм била харесвана и уважавана, е сега съм заобиколена от хора които ме уважават, даже и харесват. А също като теб ей така съм си мислила, че няма бъдеще за мен, чувствала съм се някакво мекотело, търтей, изтривалка, смотанячка, некадърница, че не ставам за нищо... но времето ми показа че не е така. Сигурна съм, че ще покаже и на теб. Просто виж себе си - умна си, имаш майка и баба - лоши или не те са твоето семейство, имаш си къща, в която да се прибереш, ето студентка си - и от там следва че ще имаш професия, имаш и най-важното за един човек - здрава си. Не изпълвай себе си с озлобление заради нещата, които ти причиняват мъка и вярвай, че един ден ще получиш всичко което си желала, съдбата ще ти го поднесе сигурна съм в това

8.   Пуу, че негативен човек... Все нея ощетили, все нея оставили, всички се били отвърнали. И нито една дума не видях да се запита как, защо, аджеба, става тъй. Всичките хора ли край теб са все лоши, все виновни и неразбиращи, та почна с котките да си делиш живота? Я си обърни малко посоката на погледа! Навътре! Към теб! Може пък да откриеш нещо неочаквано.

9.   Вместо да продължаваш да се отчайваш и самосъжаляваш, концентрирай се на нещо което ти доставя удоволствие. Щом си студентка, насочи цялото си внимание към учението си. Запомни че никой не обича да е покрай депресиран чоек, защото това се предава и на тях. Това е причината хората да те държат на страна. Спри да виждаш живота само от черната страна. Ако се огледаш добре, ще видиш че окло тебе има и много красиви неща и моменти които ти сега не забелязваш. Ако обичаш цветя - посади си, ако обичаш да се разхождаш - разхождай се, но се измъкни от този черен кръг който сама си си създала!

10.   Към автора: Имаш подсъзнателни убеждения, които продължаваш да наслагваш с времето и ще става все по-лошо, ако продължаваш по същия начин. Може да започнеш с това, което е написал номер 5 и да видиш къде грешиш. В съдбата вярвам само, че ти определя в какво семейство да се родиш и в коя държава, но оттук нататък всичко е в твои ръце. Ти трябва сама да си градиш живота. Той ще е отражение на вътрешните ти чувства и мисли...

12.   Хм.... не зная какво да те посъветвам.