Споделена история от Други

Не се научих и до сега!!!
Здравейте, търся съвет по проблем, който ме измъчва години наред. На 17 години съм и винаги, когато стане проблем и някой тръгне да се заяжда с мен за каквото и да е млъквам и се оставям да ме тъпче. Много е гадно, защото нямам смелост дори и дума да му кажа. Просто се вцепенявам и все едно си глътвам граматиката. Иначе пред приятелите съм весела, забавна и т. н., но когато някой ми се репчи, не мога да му отвърна...

Коментари

1.   Ами научи се да им отвръщаш. И аз бях така. Оставях ги да ме правят на маймуна. И, колкото и клиширано да звъчи, една сутрин се събудих и толкова ми беше писнало, че реших повече да не позволявам да ми се качват на главата. И не го позволявам на никой (включително и на родителите ми). Не говорим за неуважение, или неподчинение, или крясъци и обиди. Просто когато нщо не ми харесва го казвам и си отстоявам позицията. Ще успееш. Просто трябва да преодолееш глупавите предразсъдъци. Хората не могат да ти направят нищо. Само говорят. Най-много да отнесеш някой шамар от девойка, която смята че светът се върти около нея. Но пък ще се научиш да отстояваш себе си. :) Успех!

2.   А и да му отвърнеш какво ще спечелиш? При мен пък е обратното - не мога да не отвръщам и само се изнервям, а реално нищо не постигам. Искаше ми се да съм като теб. Да можеш да си ги оставям да си дрънкат и да ми е през едно специално място.

3.   Същата работа! За да отвърна наистина трябва да съм абсолютно бясна! А, това за щастие ми се случва рядко, но иначе си премълчавам, което хич не е добре, защото гнева и обидите се трупат, трупат и в един момент започват да ми се отразяват зле, станах подтисната, затворена, дори физически започна да ми се отразява стреса, косата ми пада... така, че по-добре да си изкрещиш всичко, а не да трупаш обидата и гнева в себе си. За това май и двете трябва да се научим да си отстояваме правата.

4.   Аз никога не съм се оставяла някой да ме обижда или унижава просто съм си такава по характер малко заядлива :) Никога няма и да се оставя! Може би те е страх да не те ударят..

5.   И аз съм така пред всеки друг, но не и родителите ми.. Бях де, не ми се е случвало скоро някой да ми каже нещо да ме обиди или унижи, но ако се случи сигурно пак ще съм така.. Може би защото на никой нищо не казвах сега ме смятат за затворена, скромна или т. н... Как да накарам хората да не ме мислят за такава, а да искат да общуват с мен и т. н. , да видят че съм умна, забавна и т. н... Съжалявам за правописа и пунктуацията сега изобщо не се старая да пиша правилно спи ми се Д: