Споделена история от Други

Филмите
Здравйте. Искам да попитам 'киноманите', които посещават този сайт, дали знаят интересни филми подобни на Хари Потър. Сега съм надъхана да си тегля филми цяла седмица, но не знам точно кои. В момента съм на тема Хари Потър и смятам да започна като изгледам последните две части от поредицата. Но си нямам никаква идея, какво да гледам след това. Търся филми, които да са подобни по жанр. Пак да има някакви вълшебства, приказни същества и подобни, но да не са някакви ужаси, защото и сестра ми ще гледа с мен, а тя е на 4 и не искам да се изплаши, а да гледа с интерес :D до колкото разбере нещо от филма. Да се върна на темата... ако някой от вас има идеи за подобни филми, моля да остави един коментар. Не е задължително филмите да са 1:1 с Хари Потър, но просто ми трябваше база за сравнение.
Моля модераторът да го публикува.

Коментари

1.   Ами не гледам мн такива филми, но пробвай с Нарния, Властелинът на пръстените (ако не си ги гледала вече), Снежанка и ловецът също не е лош.

2.   Що не гледате малко по-качествено кино? Истории по истински случаи, например "Alive"? :) Пак са забавни, но по-важното е, че са поучителни и знаеш, че някой някъде наистина е преживял това нещо и тогава усещаш, че филмът е нещо повече от филм.

3.   (2. Що не гледате малко по-качествено кино? Истории по истински) 127 Hours (127 часа) Cащо не e никак лош филм.

4.   Фантастични животни и къде да ги намерим, Фантастични животни престъпленията на Гринделвалд. Ще излизат още три части на филма, но няма да е скоро.