Споделена история от Други

Тотално объркана
Здравейте
Аз съм на 20. Студентка съм втора година с Право. Имам страхотен приятел. Въпреки възразтовото разминаване се разбираме чудесно. Той е на 30г.
Та проблема е другаде. След 20 години "въздържание" ако мога така да се изразя, накрая и аз се отдадох на емоциите си.... И сега чакаме детенце. Усещам че той се надява решението ми да е в положителна насока, но аз НЕ искам детето. Обстдихме нещата и той ясно ми заяви че ще ме подкрепи каквото и да е решението ми. А аз самата не се чувствам готова за толкова голяма крачка. И все пак не искам да наранявам любимият си. Притеснявам се много. Искаше ми се просто да се допитам до някого и да споделя тревогите си. Ако някой е изпадал в подобна ситуация моля ви дайте съвет.
Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Повечето жени, които правят аборт, след това изпитват огромна вина и страдание. Помисли си добре. Не се знае какви усложнения може да има аборта, може след това никога да не може да имаш деца. Не желая да звучи като заплаха, това са просто факти.

2.   Съгласен с номер 1. Не ти давам никакъв съвет, просто ти казвам да направиш информиран избор - да знаеш какви са рисковете и дали си готова да ги поемеш.

3.   Абортът е рисков за жената, за нейното бъдещо забременяване и за психическото й състояние. Ако си със железни нерви и не си сигурна в мъжа, направи аборт. Има друг вариант - раждаш го, приятелят ти обещава и има възможността да те издържа, тогава прекъсваш за една година, после давате детето на частна или държавна ясла, макар че правото се учи доста години. Другият вариант да си задочно, работа, дете и учене...
Той е на 30 и се предполага, че е наясно със себе си, за теб незнам, млада си, дано не жертваш образованието си, но ранното раждане, след години ще си добре - ще бъдеш опитна, родила децата си, ще имаш образование и работа, а другите жени ще се чудат как да забременеят на 30-40 години...

4.   Едно дете ще промени животът ти, но в никакъв случай към по-лошо - не прави глупости, ако не си искала дете, ако не си била готова за това трябваше да вземеш предпазни мерки, абортът не решава казуса, а го усложнява, освен детето можеш да загубиш приятеля си, а после и самата себе си - мисли!

5.   В никакъв случай не прави аборт. Няма нищо по-хубаво от едно дете.

7.   как ще убиеш тази душица бе? после няма ли да те е жал?