Споделена история от Други

Българските деца
Причината да напиша тази история, е една случка която ми се случи вчера следобед. Прибирам се към 17:00-17:30
от работа. И както винаги по това време, игрището е пълно с деца и родители. Паркирам си колата аз и излизам, за да си изкарам нещата от багажника и да се прибирам. И през това време пред мен минават три деца, две момчета и едно момиче на по 6-7 години. И се гонят двете момчета гонят момичето, и момчето вика на момичето "ей ку*ко ела да те хвана" а момичето вика "да ти е*а майката ла*но такова не можеш да ме хванеш". Аз бях направо шокиран. Как може такива малки деца, да говорят такива неща, който си нямат и на идея какво означават и за какво се използват. Тези деца нямат ли си родители бе!! Явно във тях така говорят и те от там са се научили! Направо нямам думи на къде отива тази държава!! Деца на по 10 години забременяват и са правили секс повече от родителите си!!

Коментари

1.   Личи си, че нищо не разбираш от деца. На тази възраст не само българските, а и децата ПО ПРИНЦИП говорят мръсотии. Това е период, които се израства. Психолозите дават много обяснения за този феномен, чети и се образовай. Най-общо казано, децата търсят своето място в света, търсят и своята сексуалност, но и търсят границите в обществото. Този период го минаваме всички.
Ако мислиш, че твоето дете на 10 г. ще забременее, ами недей да правиш деца! Обиждаш българските деца и родители, но забравяш, че си българин/ка и ...НЕ СИ РОДИТЕЛ.

2.   Коментар 1 е прав. Всички деца минават през такъв период. Сещам се в детската градина какви простотии съм говорил и какви думи съм използвал в някои ситуации. Веднъж напсувах на майка едни лекари(по-скоро мед. сестри) щото ми биха някаква инжекция.

3.   Ее, номер 1 и 2, да бе да, всички деца минават през такъв период! Както ги научиш вкъщи! Аз пък съм съгласна с автора. Удома си родителите говорят просташки и ето резултата. От деца стават тинейджъри. По рейсовете и улиците се случва да ги чуя-ами всяка втора дума им е "да ти е. майката, п... та" и прочие разновидности. Един ден ги слушам едни хлапаци-ей брато, колко яки пи. ки имало, ще им раз... я... е, не ми се пише вече, отщя ми се. Идеята ми е, че речникът на хората се формира от дома-били са деца, тинейджъри... слушали са как се говори в къщи, та и те. Що ли пък моите деца не са и чули и една псувня от мен, от баща си също? Синът ми почна да пуска разни такива около 15-16 год, ама татко му го смота и хларакът поне взе да се контролира. С мъжа ми сме категорични и двамата, че всякакви цинизми и вулгарности не се използват в къщи или най-малкото не пред децата.
Трябва възпитание. Не с бой и силови методи, разбира се-с личен пример, добър речник, сплотени и единодушни родители и много приказки с децата и младежите.

4.   Аз като се сетя, на 10 какви ги говорих, чак ме хваща срам. Не е казано, че като псуват на 10, ще станат профани.

5.   Деградацията сред българското общество, а и не само, е взела колосални размери ...

Прав е авторът!
Тоа нещо не е нормално , разрушиха ни децата, разрушиха ни държавата, унищожиха българската ни ценност и гордост, заменяйки всичко свещено и морално, с някакви страховити и диви нагони, необуздани страсти, цинизъм между деца.. ниска култура и възпитание.

Страшно е положението, наистина страшно!

6.   Глупости. Модерни разбирания за детската психология - я стига бе, да си ги врат американците в дебелите...
Къде по времето на соца имаше подобно нещо?

7.   Няма какво да се учудваш. Аз ще се учудя ако видя дете на тази възраст, което да не знае такива думи.

8.   БЪЛГАРИЯ! Нищо друго не мога да кажа..

9.   Свалям ви шапка 5 и 6. Минусите доказват, че посредствеността се издига в култ, това е най тъжното.

10.   Аз един път видях 3-годишно цигане да вика на сестра си и да я дърпа :: Ейй ма м*ршо д*лна.. да ти е** мам****а мр*сна бее ов*о.. --- и не знам какво още.. нямам думи.. нямам думи

11.   Подкрепям номер 1 !

12.   5,

кой ви ги заменя бе? Вие(ние) сами си ги заменяме. С охота гледаме американските сериали. С кеф си пускаме американско порно. С кеф си празнуваме Хелоун. С кеф си п(р)одаваме гъзето на САЩ.

13.   9, минусите не ти доказват нищо, има си статистика, тя сочи, че децата имат лошо възпитание и си прав. И аз мога да ти дам минус, но с това няма да променя фактите. :) Така, че 5 и 6 и аз се присъединявам към вас.

15.   Абе вие държавата си хулите! Тука само кал сипем, ама в Америка толкооооз хубаво, впрочем що да не емигрираме там? ! Навсякъде не е перфектно, децата са научили всичките тия думи от американските бози - като от малки лудват по телевизия и интернет - какво очаквате да кажат? ! Мадам, бихте ли могли да позволите да ви хвана? Искрени съжаления, сър/ мосю, но не бих могла?
Жена на 30 години.

16.   Поставил си грешно заглавие. Заглавието ти трябваше да е БЪЛГАРСКИТЕ РОДИТЕЛИ.

17.   Ех да ти... Какво българските деца пак бее, не виждаш ли че навсякъде са такива...