Споделена история от Други

Искам нещо само докато не го имам
Здравейте.. макар и да си мисля, че темата ще събере доста хейтърски коментари, все пак решавам да я пусна.
Така, проблемът при мен е такъв, че мечтая за нещо дълго време, много го желая и като ми се случи не изпитвам почти никакво удоволствие от него.
Например много исках да отида в Щатите, нямаше просто никакви шансове на този етап да си направя такава екскурзия, но много го исках, всяка вечер си мислех за това, а като отидох там просто не изпитах кой знае какво задоволство, че съм постигнала исканото. Не че не ми беше хубаво, но не можах да повярвам, че наистина се случи или просто в мислите ми беше по-хубаво.
Давам ви втори пример отнасящ се за сегашния ми приятел. Дълго време исках да имам по-сериозна връзка. Бях си го харесала отдавна, дълго време го следях от фейсбук :D даже си бях пожелала да ми иска номера (колкото и наивно да звучи). Така и стана. Тогава изтръпвах само докато си говорим по телефона, много повече го желаех и много повече ми харесваше външно. Сега дори изглежда по-добре от преди, а аз само му намирам недостатъци.. знам, че мога да го имам, но не го желая толкова, даже на моменти се замислям дали на трябва да се разделим понеже аз не чувствам същото или просто може би свикнах с мисълта, че мога да го имам и загубих интерес.
Но дори и да се разделим няма гаранция, че няма да се получава същото и със следващите. Досега съм имала трима приятели и само към първия не загубих интерес след като разбрах, че и той има чувства към мен. Но той много жестоко ми разби сърцето и се чудя дали проблемът не е свързан с това, че все още не мога да се оттърся от него и да се влюбя с цялото си сърце.
Съжалявам ако съм ви отчаяла с моята дълга тема. Просто не искам това да продължава така.. да искам нещо до побъркване, а след като знам, че мога да го имам да губя интерес мигновено..

Коментари

1.   Еми, като си няма човек смисъл в живота, като си е надвил на масрафа и само се чуди с какво да си запълни времето, тъй става.

2.   Просто очакванията ти са били по-големи, или мечтите ти са били прищявки.

3.   Просто не оценяваш нещата, които имаш. Например, радвай се, че след като си харесвала толкова много момчето той е отговорил на чувствата ти и сега сте заедно. Аз бих направила всичко, за да имам момчето, в което съм влюбена, но уви!

4.   И аз се чувствам по абсолютно същия начин. Като постигна някакъв връх и се отегчавам моментално и вече не ме интересува. Може би някой ден като узреем още малко и всичко ще си дойде на мястото. Просто когато човек е млад все търси, лута се докато намери правилната подредба на живота си.

5.   нищо ти няма - просто на това му се вика да си жена.

6.   Запомнила си първия, не защото е имало любов между вас, а защото ти е разбил сърцето ( наранил те е ) Ще постъпиш глупаво ако развалиш отношенията си със сегашното момче за което така дълго си копняла. Не върви срещу себе си като се поддаваш на някакви мигновенни капризи. Какви са нещата - дълго си искала да бъдеш със сегашния, значи това тове желание е чувство. А това което сега ти щуква е от "скука", дет се казва, неудобно ти е и се чудиш на коя страна да седнеш и на кой стол да се преместиш. Но ако така изменяш нещата рискуваш покъсно да съжаляваш. А и си е вид бягане. Има такива хора, може и ти са си от тях. Постъпват глупаво винаги когато са на път да бъдат щастливи или са щастливи изведнъж развалят всичко и избягват ( с "голяма мисъл" че така им станало на кеф ) и естествено после доста съжаляват. Не постъпвай като тях. Имаш нещо, пази което имаш.

- silenter -

7.   Помоли сегашното ти гадже да ти разбие сърцето и да ти бяга, за да го искаш.

8.   Излез навън и си намери истински проблеми. :)

Когато преживееш катаклизъм, подобни неща ще са по-оценени.

9.   Благодаря за отзивчивостта и искреността Ви.. оценявам вашето мнение, наистина имах нужда да видя нещата от различна гледна точка.

10.   Човек е истински щастлив едва тогава, когато е щастлив с това, което има без да копнее за повече.