Споделена история от Други

Пак ще съм сам на празниците!
Пак ще съм сам на празниците!! Със жена ми сме разведени, децата ми са в чужбина. Нямам при кой да отида. Ще си прекарам пак сам в този малък апартамент. Миналата година си направих вкусотии и гледах комедии, и виждах през прозореца, как другите семейства са около масата, елхата е до тях и вечерят , много ми е тъжно. На нова година виждах как баща и сън хвърлят бомбички през терасата, баща му вика да внимава майка му пищи. А само преди 2 години бяхме заедно всички, и беше много забавно. Много ми е мъчно. Жена ми ме изостави заради друг.

Коментари

1.   Пожелавам ти пак да си щастлив някой ден! Сигуррен съм, че този ден все някога ще дойде.

2.   Нямаш ли други роднини - родители, брат, сестра, с които да сте заедно поне на Бъдни вечер?

3.   Най-много самоубийства стават по Коледа и Нова Година именно заради прекомерното чувство за самота в много хора. Пич, излез някъде на клуб ако трябва сам. Някъде просто. Ако трябва излез разгледай някоя галерия или нещо, ако клубовете не са ти по вкуса. Просто да си сред хора малко.

4.   Викни си мацка за цяла нощ,ама не само за секса,а първо идете на вечеря някъде,после се разходете и поговорете и тогава...При мен работи на 100% и поне за 1 нощ се чувствам като нормалните мъже.

5.   по-лошо е да си с някой и да си сам

7.   И аз съм сама, втора година подред... на Коледа, Нова година, на рождения ми ден - сама замръквам и сама осъмвам... Миналата година реших да съм на работа ( ние даваме дежурства ) сама го реших и настоях, колегите от своя страна ми бяха благодарни - те поне имат семейства, а аз загубих своето. Нямам братя и сестри, имам роднини, но не съм близка с тях... а и Коледа е семеен празник - на чие чуждо семейство да се натрапвам с присъствието си...
Съветът ми за празниците - не си мисли, че са празници... работи, занимавай се с нещо... или пък наистина излез, запиши се на екскурзия, все повече хора сами ходят по екскурзии или концерти...
Не знам... Дано намериш щастието си, аз мен няма надежда, но за теб... Дано!

8.   Виж, не го приемай толкова сериозно. И аз съм в чужбина студентка, и аз няма да съм със семейството си. Като цяло, доста хора са самотни по Коледа, ако това те успокоява де. В смисъл, така ни е втълпено, че трябва да сме по много на даден празник, да, несъмнено, така би било най-добре, но какво да правим като така се случва? Според мен, най-добре ще е да идеш на кино, или на някакво представление, пък и не можеш ли да отидеш при някой приятел на празника? Колкото повече, толкова по-добре. Не е грях да празнуваш с някое друго семейство. Но пък и затова се постарай, похвали се, че готвиш много вкусно или нещо такова, и виж как ще си намериш компания. Самосъжалението не помага, а позитивизма. За да намериш къде да бъдеш, ще трябва да си усмихнат и весел, а не обратното. Тъй че горе главата.

9.   Някой по горе даде много добра идея... ако няма с кой да празнуваш вкъщи просто пътувай някъде
Обърни нещата в своя полза-купи си билет до Белград примерно и отиди за една седмица на хотел, разгледай, пазарувай, отиди на някой нощен клуб. Забавлявай се... по-зле от това да останеш на тези празници сам във къщи НЯМА.... ЗА това ИЗМИСЛИ нещо което ще ти даде тръпка.
дори да си на 60 -ПЪТУВАЙ! От това имаш нужда