Споделена история от Други

Обраха ме
Здравейте,
Бясна съм отвсякъде. Обраха ме в метрото и то две млади българки-на по 15-16 години, симпатични, гримирани и добре облечени. Усетих, че едната се притиска към мен и ми се щеше да й направя забележка, но реших да не се обаждам, че има много в градския транспорт, които все от нещо са недоволни. Просто се дръпнах, а те слязоха на
спирката. Едва когато тръгнах да пазарувам, разбрах, че портмонето ми го няма. Остави парите, ами личните ми документи бяха там и цял ден висях в полицията да декларирам загубата. Утре пък ще ходя в общината за нова карта, блокираха ми всичко. Като си помисля, че всичко това само защото, реших да проява толерантност. Не мога да се побера в кожата си от яд. Да ме оберат българи. Ега ти срамната сцена.

Коментари

2.   Е, ако не са българи по-зле ли щеше да е?

3.   E ти какви очакваш да те оберат!? Все пак тук е България - всички, които живеят тук са българи. Ако си мислиш, че само циганите крадат, си много заблудена. Иначе ти съчувствам, понеже знам каква бюрокрация и разкарване е да си вадиш нови документи и т. н.

4.   Ако си мъж, ми става ясно защо не си възразил - надявал си се на нещо друго... Уви, не живеем в някой холивудски филм с хепиенд...
XII

5.   Извинявам се, авторке, сега забелязах "бясна съм". Моя е грешката, надявам се да приемеш извинението ми. Лоши хора в днешно време има навсякъде, бъди по-внимателна следващия път.
XII

8.   И на мен ми се е случвало! От 600 лв. в джоба останах с по-малко от 200. Дърпали са ги банкнота по банкнота. Оттогава пари във външен джоб не нося! Само във вътрешен или в чантичка, върху чиито ципове държа отгоре ръката си и гледам никой да не се докосва до нея. Отделно избягвам да нося пари кеш - само дебитни карти. А когато ми се налага да пренасям по-голяма сума в кеш изобщо не ползвам транспорта - взимам си такси или с някакъв друг автомобил.
Иначе прошка няма! И в ню-йоркското метро може да ти се случи. Изобщо недей да живееш в заблуждението, че живеем в цивилизован свят, или че българите са нещо повече от циганите. Човек се учи докато е жив! Направи си изводите от случилото се и гледай за в бъдеще да минимизираш предпоставките, които биха довели или улеснили повторението на случката! Не е необходимо кой-знае колко мислене и предприемането на кой-знае колко драстични действия за което!
Успех и умната за в бъдеще!

9.   И що реши, че са българи? Щото са бели ли? То сред циганите ако знаеш какви руси ангели има. От малки ги вземат и ги циганизират, точно за да могат да се слеят с етноса-гостоприемник по-добре. Ама и българи да са - що да е проблем? Сред американците има такива дето изпозастрелват по 15 човека в някое училище.

10.   Много гадно! Два пъти са ме обирали, като единият път ме хвана страшно яд, защото имах много пари. Щях да ходя на екскурзия в чужбина и носех парите за да ги внеса! Е... ти късмета! Пък за разправиите в полицията после да не говорим! Една кофа мастило с обяснения изписах докато ми издадат нови документи! Та много много ти съчувствам! Мен ме обраха циганки, ама какво от това. Нали фактът си е факт.

11.   Днес вече ми мина, майната им на парите, подадох си молба за нови документи. Беше ми гадно, но както се казва да приемем неприятностите за уроци. Надявам се да не съм толкова наивна повече. А пък на номер 2 и 3 отговарям, че наистина си мислех, че ако бяха джипсита нямаше да ме е яд толкова. Тъй де, на тях това си им е професия. Е-е време е да приема, че сме един народ и всички крадат.
Поне ми олекна, че споделих, благодаря.

12.   И тука е вилняла @"градивната" критик@ или някой/я като него... :)