Споделена история от Други

Обраха ме!
Аз живея сам от 5 години. В тази кооперация в, която живея са ставали много кражби и обири. Не може дори и 1 стотинка да оставиш до вратата и след 2 минути я няма. Един път даже и хванах да ограбват съседа, вечер докато излизам и чух отдолу шум, понеже вратата му е желязна и дрънчи много само да се бутне с пръст, но поне не му взеха нищо на човека аз само пляснах със ръце и те избягаха. Пък не мога да се изместя защото съм на 60 години и знаете не е лесно сам, сина ми е в чужбина дъщеря ми и тя се подготвя да заминава и оставам сам, колкото ми е гадно сега и това. Аз съм електротехник и заварчик, работя в мазата си, понеже тя е оборудвана със всички уреди и правя нещата, който трябва да направя и после ги нося на хората. А кооперацията ми е 5 етажа а мазата е най-долу и нищо не се чува, понеже пробивам заварям режа със ъглошлайф. То няма какво да се вземе един компютър на 7 години, който използвам, за да си говоря със сина ми, но те не са го взели само са го разкачили и захвърлили до вратата и два телевизора от детството на сина ми и един стар усилвател и дивиди. Взели са дивиди-то и телефона ми които беше забравен там, понеже се зареждаше. И са ровили на всякъде из документите ми в най-долното чекмедже на гардероба ми, разпръснали са ми инструментите навсякъде съборили са всички подправки или, каквото имаше в шкафовете. Добре, че ключовете за колата бяха с мен, че да не вземат и нея, тя е всичко каквото имам. Като се върнах не можах да повярвам, не знаете какво е чувството да се върнеш и да те е страх да влезеш във собствения си апартамент. Излязох на вън, за да изчакам малко, не знам може още да са вътре, но за щастие никой не излезе, върнах се. Влизах много бавно в къщи, беше ме много страх, защото ми се случва за втори път и първия път бях малък и се връщах от училище, баща ми беше на работа, и аз понеже съм малък и не знаех и ми разбиха главата. Направо не знаете какво е чувството да не се чувстваш на сигурно в къщи, да не ти е така топло да ходиш по 10 пъти в минута да проверяваш има ли някой, при всеки звук да припадаш. Вечер да не можеш да спиш да свети на всякъде и пак да те е много страх да нямаш чувство за сигурност в собствения си апартамент.

Коментари

3.   Добре де, вземете някакви мерки-домоуправител няма ли?
Сменете входната врата или я направете да се заключва.
Сложи си СОТ на апартамента-не е повече от 20 лв на месец. Смени си вратата на ап. също-с блиндирана или на съществуващата ако е по-масивна, сложи още 1-2 ключалки, направени от ключар с повече резба.

4.   Здравей, колега,
Не се притеснявай толкова, така е в държавата ни. Нашето семейство е с рекорд, преди няколко години ни обраха апартамента, после къщата на село, колата разбиваха 9 пъти, а всеки от нас е обиран поне един път в градския транспорт. Вчера ме обраха в метрото, даже си споделих тук яда.
Със сигурност това са хора от твоя вход, които са млади и са търсили пари, иначе щяха да ти оберат мазето за инструментите.
Ако нямаш сложи си врата с повече и по-сложни ключалки/касови/. Не се страхувай, макар че чувството наистина е много гадно, да знаеш, че някой ти пипа вещите, че влиза там, където смяташ, че си в безопасност. Няма да дойдат втори път, като са видели, че си неподходящ. Разбирам те много добре и ти съчуствам.

5.   Вчера в дома ми е влизал крадец... Нищо не е взел, но оставил на масата 20 лева и бележка - "Не е хубаво да се живее така!"

6.   Към номер 5.. това просто ме разби.. нас не са ни обирали но аз съм на 11 сама съм в момента и изтръпвам като прочетох текста.. аз живея в блок във формата на буквата П на 9 етажа но тъй като няма хора да минават покрай последните етажи братовчед ми е в същият вход обаче със 5 етажа на горе.. тоест 8-мият етаж и всичко било наопаки.. хубаво че нямаме кола.. имаме си метро и няма кой да ни го открадне.. ;д