Споделена история от Други

Подходяща кола за жена
Здравейте на всички :)! Приятелката ми изкара шофьорска книжка преди няколко месеца и вече обмисляме да и вземем кола. Тя е малко капризна в това отношение когато избираме автомобила. Приятелката ми държи колата да е малка, практична, хубава, удобна и всекидневна. Предложих и Mercedes A 45, Fiat Punto, Citro?n C1/2 и много други. За сега сме се спрели на VW Beetle, но на мен не ми се струва подходяща. Идеите вече ми се изчерпаха и за това реших да попитам вас. Изискванията са следните: колата трябва да е малка, практична, хубава, удобна и т. н. да е от 2010(вкл. ) нагоре :) Относно парите... няма много значение, а и не мисля, че такъв тип автомобил ще струва повече от 50, 000 лв.

Благодаря предварително и приятно изкарване на предстоящите празници :)!

Коментари

1.   Кола-Жена :Д

2.   Да ти имам проблемите човече...!

3.   Mercedes SL

4.   Наистина ли толкова му мислиш на нещо, което ще изхвърлиш след три месеца. Три месеца й давам и колата ще иде за скраб, даже сега като сме зимен период времето се намалява.
На нова шофьорка не се взема толкова скъп и мечтан автомобил. Трябва да направи поне 1, 5 години с някоя трошка за под 3000лв та тогава да мечтае за автомобил.

5.   Лично бих взел Alfa Romeo Gulieta с бензиновия мотор 1. 4 170 коня. Разхода в града и е около 5. 5 литра на 100км. Удобна, комфортна, икономична и достатъчно мощна. За 50000 взимаш модела със всички глезотии.

6.   Peugeot 206- на мен лично много ми харесва. Не е много нов модел, но не е и стар. Около 3 000 лева са. Може и WV Polo.

7.   Фиат 126

8.   Бохохоо за тези пари защо не си вземе едно БМВ? Остави ги тези малки коли..

9.   Вземи й VW Бийтъл. Много е готин. ретро дизaйн и ще й хaресa. 1. 2 литров 105 к. с бензин. Мaкс. скорост около 180км/ч. Хaрчи около 7-8 нa 100 км. Aко се кaрa икономично може дa мине около 700-740 км без зaреждaне. Серийно имa въздушни възглaвници отпред, отзaд, зa глaви, климaтик, рaдио/CD плейър, лaкa метaлик се доплaщa към 813 лв. Aко и сложиш и 18 цолови джaнти ще ти излезе към 34 хиляди. Дaно дa съм ти помогнaл.

10.   пежо 206, 207
доста са маневрени и улесняват паркирането, което за нов шофьор е важно.

11.   Ех. Искренно ти завиждам на проблема! Аз лично макар да съм мъж също обичам малките градски коли. По удобно е за паркиране и маневри. Мойте съвети са да погледнете Пежо 308 CC i Audi TT. Аз преди години си взех Опел Тигра, но не я препоръчвам.
Мъж 30

12.   Всяка, стига само да е с професионален шофьор.

13.   Магаренце с каручка е най-добрия вариант.

14.   Нещо не се връзва. Punto, c1/2 и т. н. и 50000 лв. Че за 50000 лв. аз купих инфинити на моята.

15.   Вижте Фиат 500. Също някое от Пежата СС. Ситроен Дс3, Дс4 … Мини Купър… Бийтъла е кофти кола и таблото му е като на камион :))

16.   Здрасти! Аз съм в положението на приятелката ти, в смисъл, че съм момиче и наскоро си взех книжката. И аз като нея започнах едно голямо чудене каква кола да си взема и се започна разпит на всичките ми познати и роднини, накрая се спрях на Рено Клио дизел. Малка е, компактна е, доста пъргава, лесна за паркиране... а и не на последно място подръжката и е сравнително евтина и харчи малко. За мен това е идеалната градска кола за момиче. Е, като тръгна на дълъг път по магистралата е малко неконфортно като ме задминават големите джипове и тировете, но за града си е супер. Е, моята е малко по-стара, не е след 2010, но това не е проблем, а и Клиото продължават да се произвеждат, така че можеш лесно да и намериш и Клио след 2010.

17.   хахаха тая пък я задминават тировете, смятай с колко кара... како, хващай автобуса, че заради такива шофьорки като теб всеки ден закъснявам за работа... хахаха рено клио вика... е няма такава тема, хахаха

18.   :) Да ти имам проблема!!!
Щом е жена и скоро е взела книжка... не разбирам много от коли, но ще й препоръчам за градско едни хубави, жълти автомобили, с надпис HAXI отгоре - вървят с шофьора и сметката е много по-малка от 50 000 лева :)))))

20.   градски транспорт

21.   Аз също съм много капризна относно колата, която ще карам след време. Citroen c3 pluriel не е лоша.. също и Mercedes Sl 63 никак не е лош ако можеш да си го позволиш хаха :)

22.   C2 е най-добрия ситроен. Маневрен и лесен за паркиране.