Споделена история от Други

Да се правиш на велик
Защо се правиш на велик? За да се докажеш, че си над другите, че си повече от другите? Да тъпчеш всичко живо, за да постигнеш целта си. Защо? Защото само ти заслужаваш това ли? Не ти не си достоен. Закопаваш другите без да се замислиш, обиждаш и тъпчеш наред. Ти си боклук, ти си идиот, ти не заслужаваш нищо! Не ти пука за никой и нищо, и си достоен да живееш? Помагат ти, а в другия момент го пре*баваш и му се подиграваш. Мислиш, че си идеален, не не си! Ти си всичко друго, но не и това. Защо всички на днешно време се мислят за перфектни и недостижими? Защо като сгрешиш ти се присмиват? Защо? Защо всички са такива егоисти? Кух в главата и въпреки това се гавриш с другите. Какво печелиш? Извинете, ако съм ви отегчила, но съм ядосана много. Мога и още да пиша, но ще е дълго.

Коментари

1.   Да!
Защо ли?...Защото истинските хора вече са твърде малко.... Всичко друго е измет...Жалко е, че добрите хора попадат все на такива!

2.   Е бъди малко по-оптимистична. :)

3.   Има такива хора и всички сме се сблъсквали с тях в ежедневието. Минават през теб като валяк (ако им го позволиш), безскрупулни, нагли, безпардонни, в повечето случаи с по-малък интелектуален багаж от самият теб. Но в повечето случаи успяват, за съжаление. Не мога да ти кажа да ги избягваш, защото са навсякъде - в службата, в автобуса, на опашката в магазина...просто ако можеш не ги игнорирай.

4.   Глупост е това!

5.   Това са комплексирани хора. Основно мое правило, изведено от горчив практически опит: където има много налягане, причината е многото въздух отдолу. Обикновено агресивното демонстриране на величие се дължи на осъзнаването за въпросния въздух, т.е. човекът си знае, че нищо не струва и че ако случайно остави околните замалко без да демонстрира величие, те ще вземат да се усетят колко е празен. Още по-лошо - и той ще го усети. Не зная какъв е конкретния случай, който е предизвикал гнева ти, но такива хора винаги ще има и най-лошото е че не са малко.

Вместо да се ядосваш за грешките на другите, прави това, което можеш - живей своя живот, забавлявай се, доказвай и усъвършенствай себе си. Важно е, обаче, да различаваш истината и да осъзнаваш стойността си, без да се комплексираш от чуждите сценки и фасади. Има разлика между това една жена да е гримирана и това да е красива, между това един мъж да е агресивен и това да е силен, между това един професионалист да е надут и това да е компетентен, между това един човек да е богат и това да се перчи с парите си...вярно е, обаче, че малко хора правят разликата или дори да я правят, придпочитат да влизат в тона на другите... Все-пак всичко е въпрос на житейски избор и самочувствие. Кое ти е по-необходимо -да имаш скъпа кола или да се влюбиш:)?

6.   И аз бих могъл да изпиша много за тях,но няма смисъл.Ще кажа само,че има една група,наречена "по-съвършени и от Бог".Те са в центъра на света,Земята се върти около и заради тях,всички са им роби,но още не го знаят... Нищо добро не очаква всеки,който по един или друг начин е допуснал до себе си такъв човек!

7.   Величието на един човек не е в това колко богатство той придобива, а в неговата цялост и способността му да повлияе на тези около него положително.

~Makaveli