Споделена история от Други

Здравословни проблеми с очите на котката ми
Здравейте! Обръщам се към тези, които разбират от котки. Вече пет години имам котка(норвежка горска). Още. от както я взехме има проблеми с очите. Започна се с конюктивит. После цветът на едното оченце се промени-кървяса. Това стана заради един антибиотик. Приех, че е наполовина сляпа. Но днес забелязах, че си затваря това око и не иска да го отвори. Търка го с лапата. Носът и е сух(чувала съм, че когато нослето е сухо, котката е болна). Та моля тези от Вас, които разбират да изкажат мнение какво става! Писна ми от тъпи ветеринари, които не правят нищо и източват пари. Заради един такъв окото и е такова кървясало!!

Коментари

1.   Примивки!
Преварена вода с малко захар вътре.
Или пък разтвор от лайка. Една супена лъжица цветчета от лайка в около 300мл вода.

Потапяш памучето и леко (без натиск) прокарваш по очето (от носа към ухото)

После изхвърляш памучето. Когато пак я премиваш - взимаш чисто.

Няма да й навреди, но не знам дали ще помогне. Опитай!
Това, че се търка, означава, че я сърби или боли и се опитва да се справи сама с неразположението си.

Поне една седмица я премивай.

Водата да е топла (хладка), да не я премиеш с гореща вода.

Също така потърси съвет в различни форуми, спциализирани за котки. Доколкото си спомням имаше един в клубовете на дир. бг.
Там хората са много отзивчиви. Когато моята котана имаше проблем по време на раждане, писах и получих своевременни инструкции какво да правя. Накрая и котана и бебоците оцеляха.
А един доктор в същото време ми отказа помощ, защото работното му време било до 18:00 и каза да се обърна към денонощна клиника, каквато в нашия град няма.

http://clubs. dir. bg/postlist. php? Cat=162&Board=cats

това е линк към клуб: Котки

Успех и пиши какво е станало

2.   Горкото коте! Не разбирам много от котешки болести, но много обичам котките и стискам палци котето да се оправи.

3.   Мойто кото също имаше проблем с очето и както каза номер 1 промивка... Това за захарта не го знаех, но аз почиствах само с водичка. След няколко дена имаше ефект.